środa, 07 listopada 2018 17:36

Była „opiekunka” już przesłuchana - usłyszała zarzuty

 
Była „opiekunka” już przesłuchana - usłyszała zarzuty archiwum redakcji

Kobieta, która znęcała się nad 80-letnią, chorą kobietą, a po ujawnieniu całej sprawy ukrywała się, sama zgłosiła się do prokuratury. Została już przesłuchana.

Jeszcze wczoraj donosiliśmy, że była już pracownica MOPS, która przez kilka tygodni znęcała się fizycznie i psychicznie nad 80-letnią seniorką po wylewie, zniknęła. Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie planowała przedstawić jej zarzuty, ale kobieta była nieuchwytna i nie można było jej znaleźć, dlatego wydano nakaz zatrzymania. 

Jak się okazało, kobieta dzisiaj sama zadzwoniła na prokuraturę i powiedziała, że ukrywała się z powodu gróźb, jakie kierowano pod jej adresem.

Po jej doprowadzeniu do prokuratury, w trakcie przesłuchania, usłyszała zarzuty znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej stan zdrowia i wiek. Nie przyznała się do czynu i złożyła wyjaśnienia. W zamian otrzymała dozór policyjny i ma zakaz zbliżania się do rodziny pokrzywdzonej. Kobiecie za powyższy czyn grozi 8 lat więzienia.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza telewidz z drugiego końca Polski czwartek, 08 listopada 2018 09:56 napisane przez telewidz z drugiego końca Polski

  Wydział promocji Urzędu Miejskiego do likwidacji. Tu masz pan prezydent promocję Gniezna za darmo i to na cały świat!!!
  https://vod.tvp.pl/video/alarm,07112018,39516280

 • Link do komentarza Inero44 środa, 07 listopada 2018 23:56 napisane przez Inero44

  Przed chwilą sprawdziłem sankcje karne za podobne czyny w USA. Gdyby stało się to za oceanem, to ta sadystka mogłaby wyjść na wolność (po pozytywnej opinii rady departamentalnej i sześciu pozytywnie zaliczonych programach) najwcześniej po 14 latach. A u nas, jak dostanie 2-4 lata to będzie i tak sukces prokuratury.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 07 listopada 2018 23:36 napisane przez mieszkaniec

  A ja się pytam wysokiej rady: Do jasnej choinki, gdzie jest komisja rewizyjne? Na jaką cho....ę was wybraliśmy???

 • Link do komentarza Anna środa, 07 listopada 2018 22:23 napisane przez Anna

  Oczywiste poszła sama Mamy nadzieję że nie zrobią znowu coś miała stresy. Lub wywołały jakieś lekarstwa co brała Tak tak machlojki będą

 • Link do komentarza wyborca środa, 07 listopada 2018 21:13 napisane przez wyborca

  Dzisiaj Gniezno miało bezpłatną promocję w całej Polsce. Na jedynce w porze największej oglądalności pokazali instytucję zależną od prezydenta miasta i całe to zachowanie opiekunki. Ale mnie zbulwersowało jedno. Postawa dyrektorek tego MOPSu. Nie mają sobie nic do zarzucenia. Tam tak jest. Starsi ludzie są bezradni, nawet nie potrafią się poskarżyć,brak jest empatii od samej góry. Żadnej kontroli personelu sprawującego bezpośrednią opiekę nad bezbronnymi i chorymi ludźmi, co zresztą przyznały same dyrektorki. Podopieczni boją się nawet poskarżyć. W tej instytucji potrzeba przewietrzenia i to co najmniej z szybkością porządnego huraganu. Czekamy na męską decyzję prezydenta, to będzie jego świadectwo odpowiedzialności, o której zapewniał wyborców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane