czwartek, 15 listopada 2018 10:14

Czad atakuje po cichu - dwie osoby w szpitalu

 
Czad atakuje po cichu - dwie osoby w szpitalu źródło: OSP Kłecko

W czwartkowy poranek strażacy z OSP Kłecko oraz OSP Mieleszyn zostali zadysponowani do tytułowej miejscowości, gdzie istniało prawdopodobieństwo ulatniania się tlenku węgla.

Zdarzenie miało miejsce 15 listopada po godzinie 7:00 rano w Karniszewie (gmina Mieleszyn), gdzie strażacy zostali zadysponowani do jednego z budynków mieszkalnych w celu sprawdzenia pomieszczeń pod kątem tlenku węgla. W momencie przybycia na miejsce, cztery osoby mieszkające w domu zostały ewakuowane na zewnątrz przez zespół ratownictwa medycznego, który następnie udzielił pomocy - ostatecznie dwie z nich zostały przewiezione do szpitala w Gnieźnie.

Strażacy po wejściu do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych, za pomocą detektora wielogazowego stwierdzili obecność tlenku węgla - w jednym z pomieszczeń wynosiła ona 600 ppm. To dużo by wywoływać zawroty głowy i nudności, a po dłuższym czasie przebywania także zagrożenie życia. Działania strażaków polegały na przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora. 

Trwająca chłodniejsza aura sprzyja korzystaniu z różnych źródeł domowego ciepła, ale niezależnie od tego, czy jest to ogrzewanie gazowe czy piec węglowy (lub na drewno), należy upewniać się co do drożności i stanu technicznego kanałów kominowych. Konieczna jest także dobra wentylacja pomieszczeń, w których znajdują się wspomniane urządzenia. 

źródło: OSP Kłecko

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane