środa, 21 listopada 2018 10:18

Przez lata znęcał się nad rodziną

 
Przez lata znęcał się nad rodziną archiwum redakcji

Wieloletnie fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, katowanie zwierząt - tak wyglądała rzeczywistość rodziny zamieszkałej w jednej z wsi w gminie Witkowo.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki reakcji sąsiadów, którzy powiadomili policję o pobiciu kobiety na terenie jednej z posesji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego czynu, który był jednocześnie mężem poszkodowanej. W trakcie przesłuchania świadków okazało się, że nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, a znęcanie się w tej rodzinie mogło już trwać nawet kilkanaście lat.

W toku prowadzonego postępowania ustalono iż mężczyzna znęcał się nad swoją partnerką nawet od 18 lat, a proceder ten trwał w rodzinie od tego czasu z różnym natężeniem i jego ofiarami były także kolejne dzieci zrodzone w tym związku. Co więcej, podczas przesłuchania ustalono iż około dwa lata temu mężczyzna miał na oczach swojego małoletniego syna katować psa, którego następnie zabił przez odcięcie głowy. To tylko jedna z wielu drastycznych i brutalnych sytuacji, jakie odnotowano w trakcie rozmów z członkami rodziny. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia. Żona z dziećmi, która przez tyle lat nie informowały nikogo o swoim dramacie, zostały właśnie otoczone opieką służb gminy.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Gracha czwartek, 22 listopada 2018 09:42 napisane przez Gracha

    Tak pracuja służby spoleczne w Polsce. Najpierw Gniezno, teraz okolice. Ta sfera administracji samorządowej potrzebuje natychmiastowej reformy i zmian. Tam ida potężne pieniadze, a skutek jaki jest kazdy widzi.

  • Link do komentarza alonso czwartek, 22 listopada 2018 00:44 napisane przez alonso

    A gdzie była gmina i opieka do teraz popytajcie ludzi w Gorzykowie o tego człowieka to wam powiedzą co to za typ

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane