czwartek, 22 listopada 2018 10:38

Rodacy Bohaterom - kolejna akcja już ruszyła!

 
Rodacy Bohaterom - kolejna akcja już ruszyła! zdjęcie nadesłane

Od czwartkowego rana aż do 2 grudnia w Gnieźnie trwa zbiórka żywności i innych produktów, które trafią do Polaków mieszkających na Wschodzie.

22 listopada ruszyła kolejna edycja akcji "Rodacy Bohaterom", którą organizuje Stowarzyszenie Odra Niemen. To już dziewiąty raz, kiedy to gnieźnianie wraz ze wparciem dobrych ludzi z Poznania, Pobiedzisk i Bydgoszczy, organizują zbiórkę i wyjazd z paczkami świątecznymi dla polskich kombatantów, Sybiraków, osób starszych i samotnych, mieszkających na Litwie i Łotwie oraz dla polskich przedszkolaków w tych krajach.

Dary w postaci produktów o długim terminie ważności, np. kawę, herbatę, słodycze, mąkę, konserwy, makaron, cukier, ryż, kaszę, olej, można przekazywać wolontariuszom w miejscu zbiórki - sklep "Ziemowit" PSS Społem przy ul. Roosevelta w godzinach od 8:00 do 22:00. 

Mile widziane są także kartki z życzeniami na Boże Narodzenie oraz nowe książki dla dzieci. Szczególna prośba o czekolady do paczek dla polskich dzieci ze Szkółki Niedzielnej w Podbrodziu na Litwie oraz z Polskiego Przedszkola w Dyneburgu na Łotwie.

Za wszelkie wsparcie w tej inicjatywie w imieniu organizatorów dziękujemy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022