czwartek, 06 grudnia 2018 11:43

Badania potwierdzają. Poszukiwania po 9 latach zakończone

 
Badania potwierdzają. Poszukiwania po 9 latach zakończone archiwum redakcji

Znamy wyniki badań genetycznych ludzkich szczątków, które kilka tygodni temu zostały odnalezione w budynku dawnej lodowni w Trzemesznie.

Przypomnijmy iż w połowie października br., robotnicy rozbierający konstrukcję dachową obiektu stojącego przy ul. Szymańskiego w Trzemesznie, odkryli ludzkie szczątki. Po przeprowadzeniu oględzin na miejscu, śledczy ustalili iż musiały one tam przebywać od dłuższego czasu, ale nie udało się stwierdzić przyczyny zgonu ani tożsamości. Istniało jednak podejrzenie, że mogą one należeć do jednego z zaginionych mieszkańców tej miejscowości. Szczątki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych oraz laboratoryjnych.

Jak przekazał nam prokurator Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, przeprowadzone w ostatnich tygodniach badania genetyczne ostatecznie potwierdziły (prawdopodobieństwo ponad 99,9%) iż szczątki należą do mężczyzny, 29-letniego mieszkańca Trzemeszna Andrzeja S., który po raz ostatni był widziany 1 listopada 2009 roku na terenie tej miejscowości i od tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Od tego czasu był on poszukiwany jako osoba zaginiona.

1 komentarz

  • Link do komentarza @@@ czwartek, 06 grudnia 2018 12:35 napisane przez @@@

    Dobrze, że się odnalazł, rodzina wreszcie odnajdzie spokój....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane