czwartek, 27 grudnia 2018 08:04

Nocny pożar pustostanu

 
Nocny pożar pustostanu źródło: PSP w Gnieźnie

W nocy ze środy na czwartek gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze opuszczonego budynku jednorodzinnego, położonego w Golimowie, niedaleko Czerniejewa. 

Do zdarzenia doszło 27 grudnia około 3:30 w nocy. Wówczas to do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Golimowie (między Czerniejewem a Szczytnikami Czerniejewskimi). Z przekazanych informacji wynikało iż ogień obejmuje dach domu. Na miejsce skierowano zastępy z Gniezna, a także OSP z Żydowa i Czerniejewa. 

Po dotarciu pierwszych strażaków na miejsce okazało się iż ogień trawi stary, parterowy, opuszczony budynek mieszkalny, a w wyniku pożaru zdążył się już zawalić częściowo dach. Działania strażaków polegały na doprowadzeniu trzech linii gaśniczych, także przy wykorzystaniu drabiny mechanicznej i tłumieniu wciąż rozprzestrzeniającego się ognia. Akcja trwała do godzin rannych.

To już kolejne zdarzenie w tej miejscowości, do którego w ostatnim czasie musieli wyjeżdżać strażacy. 5 grudnia br. w Golimowie w ogniu stanął kurnik należący do jednego z gospodarzy, a 10 grudnia miał miejsce pożar drewnianych szopek.

źródło: PSP w Gnieźnie i OSP Czerniejewo

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Kuba czwartek, 27 grudnia 2018 13:11 napisane przez Kuba

    Ja się pytam ile jeszcze pożarów ma być w tej wsi, żeby Gmina i przede wszystkim Policja się tym zainteresowały? W przeciągu miesiąca trzy podpalenia i co?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane