niedziela, 13 stycznia 2019 10:03

„Trzy mosty” zamknięte od poniedziałku

 
„Trzy mosty” zamknięte od poniedziałku archiwum redakcji

Gnieźnieńscy kierowcy powinni nastawić się na spore utrudnienia - od najbliższego poniedziałku przejazd ul. Pod Trzema Mostami zostanie zamknięty na około dziewięć miesięcy.

Jak poinformował Urząd Miejski, przejazd pomiędzy ul. Słoneczną a al. Reymonta zostanie zamknięty 14 stycznia 2019 roku i od tego czasu rozpoczną się prace związane z przebudową układu komunikacyjnego w tej części miasta. Wiązać się to będzie z kompletną przebudową wiaduktu, na którym przechodzą czynne linie kolejowe, a także budową nowej drogi i drugiego ronda u zbiegu al. Reymonta i ul. Pod Trzema Mostami. Zakończenie prac przewiduje się w październiku 2019 roku. 

Zamknięcie dotyczyć będzie zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego, co jest spowodowane procesem technologicznym, jak i względami bezpieczeństwa, związanymi z pracami pod wiaduktem. Miasto zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej, co pozwoli na ograniczenie ruchu samochodowego w tym rejonie miasta. MPK Gniezno uruchomi dodatkowy kurs autobusu linii nr 5 o godzinie 5:40 z przystanku na ul. Kościuszki, co ma zapewnić dojazd do pracy.

Poniżej prezentujemy mapę objazdów, zalecanych dla kierowców poszczególnych samochodów. Podróżnym, którzy zamierzają skierować się z Winiar, osiedla Piekary czy Skiereszewa na południe miasta, zalecamy korzystanie z objazdu przez ul. Kostrzewskiego i omijanie centrum. Wbrew pozorom dłuższa droga może się okazać szybszą niż oczekiwanie na przejazd wiaduktem na ul. Warszawskiej. 

Dodatkowo, wiosną 2019 roku nastąpi przebudowa skrzyżowania ulic Słonecznej, Kolejowej i Pod Trzema Mostami, co będzie wiązało się z wyłączeniem tego skrzyżowania na 3-4 tygodnie. O szczegółach dodatkowych utrudnień będziemy informować.

13 komentarzy

 • Link do komentarza nik niedziela, 13 stycznia 2019 17:58 napisane przez nik

  Dobrze, że coś drgnęło. Od lat mówi się o wiadukcie Popiełuszki, że jest za wąski. I nic - przecież to zabytek! Powstają nowe pomniki, a drogi jakie były takie są. Może dojazd lub dojście do dworca kolejowego od ulicy Składowej, też rozładowałoby trochę korki na wiadukcie.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 13 stycznia 2019 14:56 napisane przez wilk

  Zawsze twierdziłem,że powinien być wykonany całkiem NOWY MOST,nad torami ,a te trzy mosty zostawić w spokoju np. dla rowerzystów i pieszych !!! Koszt rozbiórki i przebudowy tego ostatniego z pewnością równa się nowemu,ale co to kogo obchodzi !!! Wszystkie ulice dojazdowe do Słonecznej dziurawe jak ser szwajcarski,ciekawe czy wytrzymią teraz trzy razy większy ruch!!! Kto to naprawi potem,skoro miast do dziś nie potrafi !!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 13 stycznia 2019 13:28 napisane przez Mieszkaniec

  Pytanie do Pana prezydenta jak mają się poruszać mieszkańcy Wrzesinskiej i Witkowskiej i przynalezacych do nich boczny uliczek skoro będzie całą komunikacją odbywać się tym fatalnym wiaduktem? Nie chce mi się wierzyć, że ludzie pojadą innymi drogami. Panie prezydent wymyśl pan inna przeprawę do miasta bo most zaraz się zapadnie pod ciężarem aut.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 09 stycznia 2019 11:40 napisane przez czytelnik

  Wyłażą zaniedbania poprzednich władz, ale tez obecnego prezydenta, ktorym blizsze sa króliki, kwiatki itp. duperele niz prawdziwa troska o rozwój miasta, a przede wszystkim o jego infrastrukturę drogową. Jak wyglada to miasto, każdy widzi. Dalkoska zatloczona do granic możliwosci, wjazd na wiadukt ks. Popiełuszki z korkiem siegajacym momentami kosciola farnego, brak płynnosci w wielu newralgicznych punktach szczególnie centrum, zatloczone parkingi tworzone rzekomo dla wygody mieszkancow , a zajete permanentnie przez tych, co zamieszkuja w ich poblizu. Czy prezydent naprawdę nie chce posłuchać głosu ludu, ktory czasem ma mądrzejsze spojrzenie na rozwiązanie wielu podstawowych miejskich problemów?

 • Link do komentarza obeserwatorka środa, 09 stycznia 2019 10:14 napisane przez obeserwatorka

  pan Prezydent i spółka miejska pod tytułem MPK...nic nie skorygują, bo prezydent mieszka w części A miasta, - czyli zakład pracy i mieszkanie po właściwej stronie miasta .... od lat się mów, że część miasta tzw. "za torami" jest pod wieloma kwestiami niedoinwestowana i pomijana przez włodarzy.... i dziwię się, że jeszcze wciąz na tych samych ludzi tamta część miasta głosowała,,,,

 • Link do komentarza krzys środa, 09 stycznia 2019 00:59 napisane przez krzys

  A mostu obok nie można zbudować jest miejsce

 • Link do komentarza Gosia wtorek, 08 stycznia 2019 20:40 napisane przez Gosia

  Teraz przedostatnie się do Gniezna 'B' będzie wymagało czasu, anielskiej cierpliwości. .....

 • Link do komentarza Pati Dolata wtorek, 08 stycznia 2019 19:49 napisane przez Pati Dolata

  A co z innymi godzinami autobusu ja chodzę do pracy na godz 8 , 10 i 11 pamientając o tym że też chciałabym wrócić szybko do domu po pracy a nie chodzić ul. słoneczną dalej witkowską i dalej do centrum miasta

 • Link do komentarza mieszkaniec okolic wtorek, 08 stycznia 2019 18:38 napisane przez mieszkaniec okolic

  Jak Miasto chce skorygować linie autobusowe 3 i 5 , kiedy i tak wszystko utknie w korku. Pan Prezydent nie widzi z okien swojego gabinetu co teraz dzieje się na ulicy Lecha Kościuszki

 • Link do komentarza Pracownik z ul.Cegielskiego... wtorek, 08 stycznia 2019 17:01 napisane przez Pracownik z ul.Cegielskiego...

  Pytanie dlaczego miasto nie uruchomi przejścia pieszego/rowerowego,przez ulicę Równą??
  Tak wiem bezpieczeństwo...
  Kilometr dalej na Wierzbiczanach jest również przejazd niestrzeżony i jakoś nikt tam pod pociąg nie wpadnie...

 • Link do komentarza kejti wtorek, 08 stycznia 2019 15:43 napisane przez kejti

  oby ten wiadukt to,wytrzymał....

 • Link do komentarza Szymon Zieliński wtorek, 08 stycznia 2019 13:07 napisane przez Szymon Zieliński

  Żeby było lepiej czasem najpierw musi być gorzej. Pytanie tylko czy po tym wszystkim faktycznie będzie lepiej? I komu? I oby "Popiełuszko" to wytrzymał.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 08 stycznia 2019 11:04 napisane przez mieszkaniec

  No to na wiadukcie ks. Popieluszki zacznie się Sajgon:-(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane