wtorek, 08 stycznia 2019 11:44

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. szpitala

 
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. szpitala archiwum redakcji

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie zdecydowała o wszczęciu postępowania w sprawie możliwości złego gospodarowania mieniem w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski.

Pod koniec grudnia pismo w tej sprawie skierowano na ręce posłanki Pauliny Hennig-Kloski, która w październiku złożyła zawiadomienie do prokuratury. Wówczas też, opierając się na posiadanych zestawieniach kwot, wydatkowanych przez lecznicę, parlamentarzystka poinformowała o przekazaniu sprawy do organów ścigania w celu ustalenia, kto ponosi odpowiedzialność za - jej zdaniem - fatalny wynik finansowy szpitala. Sprawa dotyczy okresu od początku 2016 roku do października 2018 roku.

Jak zawarto w piśmie skierowanym z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, śledztwo zostało wszczęte 20 grudnia ub. roku i dotyczy niedopełnienia we ww. okresie "obowiązków przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Szpitala Pomnik Chrztu Polski poprzez zaniechanie realizacji programu naprawczego i doprowadzenie do nadmiernego wzrostu kosztów funkcjonowania szpitala i wyrządzenia w ten sposób znacznej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę tego szpitala". Sprawa rozpatrywana jest pod kątem art. 296 na par. 1 i 2 Kodeksu karnego, tj. przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. 

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Jelen sobota, 26 stycznia 2019 18:18 napisane przez Jelen

  Wszyscy pracownicy szpitala chcieliby w końcu wiedzieć, jak jest i było naprawdę. Czy prokuraturze tak trudno jest to rozstrzygnąć? A jeśli jest zwłoka, to na czyją korzyść ona działa?

 • Link do komentarza wzburzony poniedziałek, 21 stycznia 2019 15:21 napisane przez wzburzony

  poniedziałek,poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:14 napisane przez oburzone
  Droga Pani(n), bo trudno tak naprawdę powiedzieć, kto kryje się pod tym jakże stronniczym komentarzem??!!
  Można odnieść wrażenie, że napisany został celem poróżnienia personelu szpitala, chodzi mi o całą załogę, nie tylko lekarzy ale i pielęgniarki, bez których żaden oddział szpitalny nie może prawidłowo i sprawnie prosperować, a także o pozostały personel w tym Panie salowe, administrację!!
  Bardzo proszę, stosując się do słów. ( cyt. poniżej), zachować obiektywizm, spokój i nie występować przeciw komukolwiek, negując jakąkolwiek grupę pracowników szpitala!!
  "To bardzo nieładnie dla swojej prywatnej sprawy robić publiczny koniec świata".

 • Link do komentarza oburzone poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:14 napisane przez oburzone

  "winnych upadku morale załogi tego szpitala , podzieleniem personelu , zniszczeniem wspólnoty "
  ??????
  to sie komus wydawalo ze salowe pielegniarki i nizszy personel jest ślepe? i ze jakies tam wspolnote ma z panami doktorami? czy jako personel rozumie tu sie tylko personel doktorski i jego krzywde? i o jakie moralne tu chodzi? nie obrazac personelu pielegniarskiego bo morale tu nie upadlo. a morale pielegniarek jest wysokie ...i nie jest slepe ani nie było w przeszlosci ....

 • Link do komentarza Scarlett środa, 09 stycznia 2019 23:46 napisane przez Scarlett

  Ad. Sceptyk - Pan chory chyba z nienawiści. Bo ja i wielu ludzi z mojego otoczenia dopiero pod rządami PiS możemy oddychać normalnością. Fakt, ze są przypadki osób w PiSie, których od dawna tam nie powinno być, ale to nie znaczy, ze cała formacja przez jednego czy drugiego osobnika jest zła. Dopiero Pis pokazał, jakie afery i na ile miliardów zostali oszukani i okradzeni Polacy przez PO . więc proszę ostrożnie z tymi ocenami.

 • Link do komentarza Tez lekarz środa, 09 stycznia 2019 10:27 napisane przez Tez lekarz

  Koszty obsługi lekarskiej chirurgii plus koszty tego co robią przyczyniły się do drastycznego wzrostu zadłużenia o.chirurgicznego. Do tego znaczny spadek przyjęć chorych w poradni chirurgicznej i w oddziale. Nie na darmo pan Bestwina na odchodnym wydał zarządzenie za data październik 2018 a z obowiązywania od styczeń 2017!!!!, zmieniające udział w kosztach bloku operacyjnego. Wszystko z korzyścią dla obniżenia w ten sposób kosztów chirurgii.Szkopuł w tym ze nijak to się miało do rzeczywistości. Takie niby drobiazgi , a wszystko razem składa się na kombinowanie w celu ukrycia właśnie niegospodarnosci.

 • Link do komentarza Sceptyk środa, 09 stycznia 2019 09:42 napisane przez Sceptyk

  Szanowna Prokuraturo zajmij się tym jak osoba która nadzorowała usługi zewnętrznego podmiotu poswiadczala swoim podpisem nieprawdziwe harmonogramy. NBP to pikuś

 • Link do komentarza jeleń środa, 09 stycznia 2019 09:38 napisane przez jeleń

  do lekarz - koszt obsługi chirurgii jest drogi, ale jeszcze droższe i przynoszące straty są poczynania tego zespołu, który nie liczy się z kosztami , bo nie jest u siebie i derekcja każdy kaprys realizowała, żeby ich utrzymać. A to jest już niegospodarność. Poza tym to zasługa pana B.i paniJ., że doprowadzili niezgodnie z prawem do zatrudnienia pośrednika, który chciał wiecej kasy niż poprzednicy. I to prokuratura też odkryje.

 • Link do komentarza Prezes środa, 09 stycznia 2019 00:57 napisane przez Prezes

  Kiedy prokuratura zainteresuje się długami Nowoczesnej ? Myślę, że koalicja SPOKO zrobi zrzutkę na ten cel - w końcu nie wypada, aby TAKA partia zbankrutowała !!!

 • Link do komentarza lekarz wtorek, 08 stycznia 2019 15:46 napisane przez lekarz

  Do Pani Poseł
  czy postarała się Pani chociażby o 1 zł dla szpitala ,
  Czy interesowała się finansami wszystkich oddziałów szpitala i porównywała je ze sobą i z innymi oddziałami tego samego typu w innych szpitalach w Polsce ? Pani wysnuła tezę , ze najdroższy jest koszt lekarski oddziału chirurgicznego - co jest nieprawdą - i prokurator będzie pierwszy, który się o tym dowie wszczynając postępowanie.
  Co Pani Poseł chce osiągnąć. Czy Pani myśli, że lekarze którzy są podkupywani w innych placówkach służby zdrowia będą w Gnieźnie pracować za pół stawek obowiązujących w Wielkopolsce. Czy będziecie zamykać oddziały ??? Radni i posłowie nie zabezpiecza dyżurów.

  To wszystko jest dosyć żałosne w kontekście spraw finansowych Partii w której coraz trudniej członków się doliczyć.

 • Link do komentarza Sceptyk wtorek, 08 stycznia 2019 15:33 napisane przez Sceptyk

  Szkoda ze prokuratura nie może zająć się znalezieniem winnych upadku morale załogi tego szpitala , podzieleniem personelu , zniszczeniem wspólnoty . Tego PiS dokonał w szpitalu rękami swoich przedstawicieli , podobnie jak w całym kraju.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane