wtorek, 08 stycznia 2019 17:49

Potrącenie na ul. Orzeszkowej

 

We wtorkowe, deszczowe popołudnie na ul. Orzeszkowej doszło do potrącenia kobiety, przechodzącej przez przejście dla pieszych. 

Do zdarzenia doszło 8 stycznia, kilka minut przed godziną 17:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki Renault, jadąc od strony ul. Cienistej w kierunku ul. Bluszczowej, na wysokości skrzyżowania z ul. Lema (przy blokach) potrącił przechodzącą na pasach kobietę. 

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po opatrzeniu poszkodowanej, zabrał ją z obrażeniami na dalsze badania do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Ruch na ul. Orzeszkowej przez pewien czas był wstrzymany, a później odbywał się z utrudnieniami.

Oficjalna informacja Policji (aktualizacja 9 stycznia):

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Renault Modus, 68-letni mieszkaniec Gniezna jadąc od strony ulicy Cienistej w kierunku ulicy Bluszczowej potrącił przechodzącą z psem przez przejście dla pieszych 83-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała w postaci złamania nogi została przetransportowana do szpitala. Czworonóg nie odniósł obrażeń, został przekazany członkowi rodziny. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierowca renault był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Anna środa, 09 stycznia 2019 10:09 napisane przez Anna

  Na przejściu gdzie pani przechodziła Jest zbyt ciemno jeżeli jeszcze jest deszczowa pogoda Ogólnie jezdZa kierowcy jak szaleńcy Ta pani z pieskiem często Znajdowała się już na pasach A kierowcy machali jak szaleńcy

 • Link do komentarza Pieszy środa, 09 stycznia 2019 06:15 napisane przez Pieszy

  Niestety, kierowcy nagminnie łamią tam przepisy. Niejednokrotnie miałem do czynienia z bezmózgami, którym wydaje się że są panami okolicy i że przed wszystkim mają pierwszeństwo..

 • Link do komentarza tomek wtorek, 08 stycznia 2019 20:18 napisane przez tomek

  na orzeszkowej az sie prosi o kontrole drogowe , jadacybz poznania albo do rojia sobie skrot i wyscigi - strach wyjsc na jezdnie . apel do komendanta powiatowego : postawic tam patrol z suszarką ... auta jak bmw i inne przestaną bawic sie w sciganki

 • Link do komentarza z Gniezna wtorek, 08 stycznia 2019 17:57 napisane przez z Gniezna

  tam niektórzy kierowcy się trochę zapominają, nie zauważyli chyba jeszcze, że w tych blokach zamieszkali ludzie i przechodzą tamtędy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane