czwartek, 31 stycznia 2019 08:59

Kolejna interwencja strażaków w Golimowie

 
Kolejna interwencja strażaków w Golimowie źródło: OSP Czerniejewo

W czwartek po północy doszło do pożaru w Golimowie w gminie Czerniejewo. To już kolejne tego typu zdarzenie w tej wsi w ostatnim czasie.

Informację o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 00:24, a na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Czerniejewo, OSP Żydowo oraz JRG Gniezno, a także powiadomiono policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Czerniejewo, zastano rozwinięty pożar drewnianej "szopki". Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz w początkowej fazie pożaru rozwinięcie dwóch lini gaśniczych. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia oraz chłodzenia przyległego pomieszczenia. Następnie działania polegały na rozbiórce obiektu, a następnie, przy użyciu kamery termowizyjnej, sprawdzeniu przyległego do szopki garażu, w którym składowane było między innymi drewno.

To już kolejne zdarzenie w tej wsi, do którego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. 5 grudnia ub. roku w ogniu stanął kurnik należący do jednego z gospodarzy, a 10 grudnia miał miejsce pożar drewnianych szopek. Kolejne zdarzenie miało miejsce 27 grudnia i wówczas spłonął pustostan w tej wsi.

źródło: OSP Czerniejewo

1 komentarz

  • Link do komentarza Czytelnik czwartek, 31 stycznia 2019 11:47 napisane przez Czytelnik

    Pewnie jakiś amator ognia bawi się we wsi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane