sobota, 02 lutego 2019 15:29

Migawki z miasta - Na ul. Dąbrówki bez zmian

 

Tym razem się nie paliło, ale gdyby znowu była konieczność przejazdu straży pożarnej, wozy ponownie miałyby problem z przeciśnięciem się. 

Po ostatniej "migawce" z ul. Dąbrówki, w której opisywaliśmy sytuację, jak wóz straży pożarnej jadący do akcji nie mógł przejechać ul. Dąbrówki z powodu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów (i musiał się wycofać), najwyraźniej niewiele osób decyzyjnych to wzruszyło. Oczywiście, sprawiedliwie nadmienimy iż w ciągu ostatnich dwóch tygodni kilkukrotnie strażnicy miejscy wypisywali mandaty kolejnym kierowcom, którzy pozostawili swoje samochody w tych miejscach, zwężając tym samym przejazd w kierunku Rynku. 

Dziś otrzymaliśmy zdjęcie od jednego z Czytelników, który jadąc przed godziną 13:00 na ul. Dąbrówki, napotkał znajomy widok w tym samym miejscu, co ostatnio. Jak można zobaczyć, ani mandaty, ani ostatnie nagłośnienie problemu najwyraźniej niewiele pomogły, tak jak nie pomogło wskazanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Są to przesunięte kwietniki, które zamiast stać tak, by uniemożliwiać wjeżdżanie samochodom (a więc bliżej krawężnika), stoją na środku chodnika utrudniając poruszanie się pieszym. 

Powtórzymy więc pytanie, które zadaliśmy dwa tygodnie temu - co będzie, jak w końcu kwietniki "dotrą" pod ściany kamienic, a samochody zajmą cały chodnik?

Zdjęcie podglądowe z 19 stycznia:

  

 

 

34 komentarzy

 • Link do komentarza dżon łajn poniedziałek, 11 lutego 2019 13:06 napisane przez dżon łajn

  Co to za mowa nienawiści, co to za hejt że się ludzie domagają porządku na mieście. Było obiecane że centrum zostanie uporządkowane , że będą miejsca do parkowania a tu już piąty rok idzie i co ? W końcu ktoś za to bierze kasę z naszych podatków to chyba możemy czegoś wymagać !

 • Link do komentarza szok piątek, 08 lutego 2019 11:23 napisane przez szok

  Czytając te komentarze można stwierdzić jedno. Gnieźnianie to mistrzowie mowy nienawiści!

  Hejterzy zacznijcie zbawianie świta od siebie.

 • Link do komentarza poddany czwartek, 07 lutego 2019 11:03 napisane przez poddany

  Jaka władza takie urzędy. W Gnieźnie władza panuje, a nie rządzi czyli zarządza i dlatego na wszystkich odcinkach jest coraz większy rozgardiasz. A jeżeli prezydent nie wierzy, lub gorzej, nie widzi i nie wie, tym gorzej dla niego. Nie spotyka się z mieszkańcami i nie czyta lokalnych mediów, i nas lekceważy.

 • Link do komentarza asdf środa, 06 lutego 2019 09:22 napisane przez asdf

  Kierowca czego jest mało ? jakie imprezy ? o czym ty człowieku wypisujesz ? od czego mają monitoring ? ja swego czasu stałem na zakazie i monitoringiem mnie namierzyli i dostałem wezwanie po mandat. Człowieku ogarnij się , w tym mieście są równi i równiejsi. Zobacz kto gdzie stoi na zakazie i zrozumiesz.

 • Link do komentarza Doswiadczony wtorek, 05 lutego 2019 16:51 napisane przez Doswiadczony

  Moim zdaniem noe wolno likwidowac Strazy Miejskiej! Powinno się ją rozbudować i podzielić na referat drogowy "ala drogówka" "referat porządkowy itp. Zastanówmy się. Skoro strazników jest 10 w sluzbie patrolowej i muszą zajmować się wszystkim to jak ma być dobrze?

  Wiec rozwiązywac straz zeby bylo jeszcze gorzej to bzdura totalna. Osobiście widzialem jak patrole podejmują interwęcje czy to na miejscu prezentowanym w artykule czy to na 3 maja nawet na Tumskiej i deptaku więc pisanie ze nic nie robią to przegięcie. Warto pomyśleć nad stworzeniem Strazy z prawdziwego zdarzenia bez stanowisk "krzaków".

  Warto zapytac co robii policja bo ich akurat do patrolowania jest pewnie z 60 a w zakresie parkowania to już naprawde niewiele robią o ko trolach spalania niewspominając.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 05 lutego 2019 15:05 napisane przez Kierowca

  A może problem jest w tym, że pracowników straży miejskiej jest zbyt mało. Pilnują imprez masowych, sprawdzają czym palą ludzie itp. Pytanie się nasuwa. Co robi policja ? Poza ukrywaniem się na tyłach jednostki na ul. Sobieskiego.

 • Link do komentarza asdf wtorek, 05 lutego 2019 12:25 napisane przez asdf

  oprócz tego parkowania proszę również by odpowiednie słuzby zajęły się sprawą nagminnego wymuszania pierwszeństwa na ul. Kościuszki gdzie "cwaniacy" ze środkowego pasa zajeżdząją drogę i wymuszają pierwszeństwo jadącym lewym pasem przez co na lewym pasie tkwi się w nieustającym korku !!!!!!!!!!!!!!!! może magistrat to sobie obejrzy z okien i wreszcie coś z tym zrobią !!!!!!!!!!! tak samo z tym śmiesznym rondełkiem Wrzesińska - Witkowska gdzie naprawdę trzeba mieć wiele szczęścia by tam przejechać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pytam gdzzie to rozwiązywanie problemów ruchu pojazdów w mieście Gnieźnie ??????????????

 • Link do komentarza Urzędnik wtorek, 05 lutego 2019 11:13 napisane przez Urzędnik

  Dodam jeszcze tylko że w sobotę i niedzielę samochód strażników parkuje na placu przy jednostce straży albo policji. O czym to świadczy?.Tak właśnie pracują. Tak jest co weekend. Pozdrawiam nieudolnego komendanta emeryta.

 • Link do komentarza oczko odpadło temu misiu wtorek, 05 lutego 2019 10:19 napisane przez oczko odpadło temu misiu

  dzisiaj do operacji przestawienia kwietników zieleń zaangażowała podnośnik. tymczasem kierowcy-dostawcy sami lata temu przepchnęli te donice by parkować samochodami. jak do takiego zadania trzeba angażować takie siły, to ja już wiem czemu dziury w chodnikach na dąbrówki, mieszka, łubieńskiego i innych ulicach straszyły w poprzedniej kadencji i będą nadal straszyć :)

 • Link do komentarza Gnieżnianin wtorek, 05 lutego 2019 09:40 napisane przez Gnieżnianin

  Jak słyszę temat Straży Miejskiej,służb Miejskich czy administracji Urbis to ogarnia mnie śmiech.Szanowna redakcji proszę się przyjrzeć co dzieje się na ul Wrzesińskiej przy rondzie, gdzie wykonywane są załadunki makulatury i foli przez tamtejszy skup dosłownie bezpośrednio na tej ulicy dojazdowej do kamienicy gdzie mieszkańcy wielokrotnie nie mogą dojechać do własnych mieszkań czy bezpiecznie przejść tą ulicą bo nawet brak tam chodnika,czy nie spadnie balot makulatury na dziecko.Jak tam mają dojechać straż pożarna czy pogotowie ratunkowe, sprawa wielokrotnie zgłaszana i jak to w naszym mieście bywa echo.W tym miejscu są łamane wszelkie przepisy bezpieczeństwa, jak i drogowe ,był znak zakazu w dziwny sposób zniknął !

 • Link do komentarza Prezes wtorek, 05 lutego 2019 00:32 napisane przez Prezes

  Po raz kolejny wraca temat nieudolnej pracy Straży Miejskiej, kierowanej przez policyjnych emerytów. Czas najwyższy na to, aby zlikwidować tą instytucję. Przychylam się do wniosku o przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 04 lutego 2019 18:45 napisane przez urzędas

  @Jan Kanty i inni mądrale, którzy chcą likwidować Straż Miejska za nieróbstwo. Naprawdę litość bierze na wasze propozycje.Zlikwidować służby, które mają robić porządek i potem mieć jeszcze większy bałagan? Nic bardziej głupszego. A ja uważam, ze od Straży Miejskiej należy wymagać wykonywania obowiązków, jakie na nich spoczywają. To takie proste, a prezydent, jako ich pracodawca niech się wczytuje w te komentarze i niech wreszcie zauważy, że ta straż, która jest bardzo potrzebna nie pracuje tak, jak powinna. To on powinien być pierwszym, który wymaga i pilnuje, czy wszystko idzie zgodnie z założeniami. Jeżeli nie wymaga, no to jest, jak jest. Byle jak i byle gdzie. Takie miasto, niestety, byle jakie.

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 04 lutego 2019 18:43 napisane przez Kierowca

  Ludzie. Przecież to tylko małe Gniezno, każdy policjant i strażnik wie gdzie notorycznie łamane jest prawo. Problem w tym, aby chcieć coś z tym zrobić. Łatwiej jest zamknąć oczy i jechać dalej. A jak już coś się stanie, to zrobimy akcję jednodniową...

 • Link do komentarza przechodzień poniedziałek, 04 lutego 2019 16:56 napisane przez przechodzień

  Paplanina...jak zwykle... a kto głosował na obecnych wlodarzy miasta ??? króliki???
  Był brud i balagan w mieście i jest. I pewnie będzie..

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 04 lutego 2019 12:38 napisane przez Mieszkaniec

  W całym mieście kierowcy parkują na zakazach, przejściach dla pieszych, wjazdach itp. Zero interwencji...

 • Link do komentarza Piotr poniedziałek, 04 lutego 2019 07:18 napisane przez Piotr

  @Gosia - 100% racji. Co sobotę i niedzielę (msze Św.) przy pl. Piłsudskiego parkuje kilka samochodów poza strefą parkowania, czasem wjeżdżając na pasy (ograniczając jednocześnie dostęp do hydrantu dla straży pożarnej). Do tej kolekcji dodałbym jeszcze ul. Cierpięgi - końcówka parkingu przed skrętem na ul. Czystą - notorycznie stają tam samochody poza strefą parkowania, bardzo utrudniając widoczność osobom wyjeżdżającym z ul. Garbarskiej. Oprócz tego wisienka na torcie - często zaparkowany samochód przy niezamieszkanej ruderze przy skręcie na ul. Czystą...

  Skoro zwykli mieszkańcy widzą tego typu zaniedbania codziennie, to nie wierzę, że tego typu sytuacje nie są zaobserwowane przez Straż Miejską. Wystarczą chęci i solidne mandaty, a nie tylko pouczenia (co miało choćby miejsce koło cmentarza Św. Krzyża, gdzie ludzie notorycznie parkują przy wejściu na sam cmentarz, zamiast na nowym fajnym parkingu pod mostem - no ale fakt, parking jest za daleko, trzeba się przejść dodatkowe 50 metrów.).

 • Link do komentarza Amadeusz niedziela, 03 lutego 2019 22:38 napisane przez Amadeusz

  Kolo szpitala to za strefą stoi stale jeden i więcej tych z pogrzebowego. Ciekawe, ile maja kart postojowych i czemu stoją za strefą? Przecież to nie karetka ratunkowa, ze może stać wszędzie?

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 03 lutego 2019 18:44 napisane przez kierowca

  Mam pytanie do Straży Miejskiej i Policki czy samochody ochrony pozostawione na środku pasa ruchu na ulicy Chrobrego przy bankach, bez kierowcy są zgodne z prawem. Jak dla mnie nie pojazdy te nie są pojazdem uprzywilejowanym, nie posiadają uszkodzeń i awarii, dla wygody kierowcy zostawiają je i idą sobie czasami po 30 minut ich nie ma, a blokują ruch. Łamią prawo nagminnie a nic się z tym nie robi,

 • Link do komentarza SPACEROWICZ niedziela, 03 lutego 2019 18:41 napisane przez SPACEROWICZ

  Po prostu jak straż miejska nie potrafi zająć się tym problemem
  podziękować i oszczędność bedzie tak już w paru miastach zrobiono może czas tak u nas .

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 03 lutego 2019 18:39 napisane przez kierowca

  Przecież nasza Straż Miejska I Policja jest ślepa na przewinienia nas kierowców. Jeżdżą ślepi i wypalają paliwo lub objadają się na stacjach benzynowych. Ostatnio radiowóz policyjny aby nie stać w korku na ulicy Lecha włączył na chwile swoje światełka aby je wyłączyć na ulicy Chrobrego skręcając na komendę. Czy to było nagłe wezwanie żeby ich użyć, sami złamali prawo. Po prostu naszej władzy nie chce się wysiąść z ciepłego auta i wypisać blankiecik mandatowy. Chwalą się tylko akcjami jakie przeprowadzają a po za tym nic więcej. Panie i Panowie trochę więcej zaangażowania w swoją pracę.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane