Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 lutego 2019 07:54

Sukces ucznia II LO na olimpiadzie geograficznej

  mnopr
Sukces ucznia II LO na olimpiadzie geograficznej zdjęcie nadesłane

10 lutego Tomasz Budner z II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki zajął I miejsce w zawodach okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej.

Z naszego powiatu do zawodów okręgowych olimpiady zakwalifikowała się także Katarzyna Kaszyńska, również z II LO. Mimo bardzo dobrego wyniku części pisemnej nie udało jej się zakwalifikować do części ustnej.

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym zawodnicy piszą pracę na jeden z czterech tematów. Katarzyna Kaszyńska zaprojektowała jednodniową wycieczkę geobotaniczną, a Tomasz Budner porównywał dwie jednostki fizycznogeograficzne. Prace uczestników układem treści przypominają prace magisterskie, a do ich napisania konieczne są prace terenowe i poszukiwanie materiałów źródłowych. Dla niedoświadczonych w tej materii uczniów bardzo ważna jest pomoc nauczyciela. Po ocenie komisji szkolnych weryfikację przeprowadza komitet okręgowy.

Co zwycięzca myśli o zasadności wykonywania wielkiej pracy jaką jest udział w olimpiadzie? Moim zdaniem warto brać udział w takich konkursach. Trzeba im poświęcić wiele czasu, jednak na końcu czeka ogromna satysfakcja. Poza tym egzamin ustny daje niezapomniane doświadczenie, które na pewno przyda się np. na maturach ustnych czy na studiach.

Aktualnie w II LO trwa oczekiwanie na weryfikację ogólnopolską, która zadecyduje, czy Tomasz Budner będzie reprezentował okręg wielkopolski w zawodach finałowych. Trzymajmy kciuki!

Galeria