środa, 06 marca 2019 08:55

Jest akt oskarżenia wobec „opiekunki”

 
Jest akt oskarżenia wobec „opiekunki” archiwum redakcji

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie skierowała już akt oskarżenia wobec byłej opiekunki MOPS, która znęcała się psychicznie i fizycznie nad schorowaną kobietą.

Przypomnijmy iż pod koniec października służby zostały powiadomione o tym iż Karina G., jedna z pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, miała znęcać się psychicznie i fizycznie nad 80-letnią seniorką. Niepokojące objawy, jakim były siniaki widoczne na ciele oraz zmienione zachowanie kobiety, zauważyli krewni kobiety. W związku z tym na czas obecności opiekunki u 80-latki, umieścili w mieszkaniu ukrytą kamerę, na której udało się nagrać, jak pracownica MOPS krzyczy, wyzywa, bije i szarpie schorowaną seniorkę.

Po ujawnieniu sprawy opiekunka została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, a zachowaniem pracownicy zainteresowały się organy ścigania. Kobieta przez pewien czas ukrywała się, jednak w końcu sama zgłosiła się do Prokuratury Rejonowej. Postawiony jej został zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad drugą osobą, nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny. Od tego czasu trwało postępowanie dowodowe.

Jak poinformowała nas prokurator Małgorzata Rezulak-Kustosz, kilka dni temu do Sądu Rejonowego w Gnieźnie trafił już akt oskarżenia wobec byłej opiekunki. W swojej treści dotyczy on wyłącznie sprawy znęcania się nad wspominaną seniorką. - Prokurator wyłączył z akt materiały w zakresie, pozwalającym na ustalenie, czy ewentualnie inni podopieczni nie zostali przez tą panią pokrzywdzeni. Postępowanie jest nadal kontynuowane, podobnie jak w zakresie ustalenia właściwego nadzoru ze strony przedstawicieli kierownictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, co do nadzoru nad pracą podejrzanej - mówiła prokurator. Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Zgodnie z informacjami otrzymanymi w trakcie komisji Rady Miasta, na których działacze spotykali się z przedstawicielami MOPS, ci ostatni twierdzili iż wobec wspomnianej opiekunki nie było wcześniej żadnych uwag dotyczących sposobu jej pracy. Dodatkowo MOPS, który został również poddany kontroli Wojewody Wielkopolskiego w zakresie usług opiekuńczych, już wdrożył dodatkowe działania w zakresie przyjmowania oraz weryfikacji pracy opiekunek.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 07 marca 2019 13:43 napisane przez Jam_Jest

    Zastanawiam się, w jaki sposób osoby mające być pomocne w jesieni życia swoich podopiecznych, przechodzą jakieś testy, czy też są w jakiś sposób, sprawdzane, czy mogą takowe funkcje sprawować nad potrzebującymi opieki? Ostatecznie, ktoś przyjął tę osobę w dobrze rozumianym zapotrzebowaniu, i w jakimś stopniu, też powinien ponieść konsekwencje swojej nieprzemyślanej decyzji.

  • Link do komentarza kasia środa, 06 marca 2019 14:48 napisane przez kasia

    niech gnije we więzieniu-wredny babsztyl

  • Link do komentarza Tomasz środa, 06 marca 2019 09:36 napisane przez Tomasz

    Prosił bym o podanie terminu rozprawy na pewno będzie wiele osób zainteresowanych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane