Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 marca 2019 13:17

Jechał ul. Orzeszkowej ponad 100 km/h. Teraz został bez prawka

 
Jechał ul. Orzeszkowej ponad 100 km/h. Teraz został bez prawka archiwum redakcji

Zatrzymanie prawa jazdy, grzywna i punkty karne - to konsekwencje kierowania pojazdem z nadmierną prędkością przez 40-letniego kierowcę.

W piątek, 22 marca br. wieczorem policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Mercedes, którego kierujący pędził z prędkością 101 km/h na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie. Na tej ulicy obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec gminy Września, na którego, w związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Podczas kontroli odebrano 40-latkowi prawo jazdy, które będzie mu zatrzymane przez najbliższe trzy miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach. Policjanci przypominają, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy