piątek, 12 kwietnia 2019 12:36

Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia

 
Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia archiwum redakcji

Prezydent Tomasz Budasz wydał oświadczenie, kierowane zarówno do uczestników sobotnich wydarzeń, jak i mieszkańców miasta, szczególnie śródmieścia.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił moje decyzje, zakazujące organizacji wszystkich zgromadzeń publicznych na terenie miasta Gniezna w dniu 13 kwietnia 2019 roku (czyli w najbliższą sobotę). 

Szanując wyrok niezawisłego sądu - jako urząd podjęliśmy wszelkie czynności przewidziane prawem.

Jeżeli to możliwe proszę wszystkich gnieźnian, a przede wszystkim mieszkańców ścisłego centrum o zachowanie rozwagi i dołożenie wszelkich starań związanych z zabezpieczeniem swojego mienia.

Biorąc pod uwagę fakt, że planowanych jest kilkanaście zgromadzeń, liczba biorących w tych wydarzeniach osób będzie duża. Trudno dziś wyrokować, jakie nastroje towarzyszyć będą manifestantom, ale biorąc pod uwagę, że organizatorami są zarówno zwolennicy LGBT, jak również środowiska prawicowe, kibicowskie i tym podobne, temperatura wydarzeń może być znacząca. Dlatego raz jeszcze proszę mieszkańców, przebywających w mieście gości, ale i samych uczestników tych zgromadzeń o zachowanie spokoju, poszanowanie obowiązujących zasad i przepisów powszechnie obowiązującego prawa; należytą kulturę słowa i wzajemne uszanowania praw innych.

Raz jeszcze proszę wszystkich o zrozumienie i zachowanie spokoju.

Jak przekazał nam prezydent, odnośnie wczorajszej decyzji Sądu Okręgowego w Poznaniu, Miasto Gniezno złożyło apelację. Wyrok w tej sprawie ma zapaść dzisiaj.


Jednocześnie gnieźnieńska Policja informuje o utrudnieniach w ruchu, jakie mają wystąpić w centrum Gniezna w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 12:00 do 18:00: - Jeżeli będą się Państwo wybierać do centrum lepiej zostawić samochód w domu albo pojechać drogą, która ominie manifestujących - informuje komenda.

Poniżej mapa marszu oraz kontrmanifestacji:

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Krycha poniedziałek, 15 kwietnia 2019 05:55 napisane przez Krycha

  A przy dworcu armatka wodnia. Jaja jakieś. Spokojnie szli. I nie jestem za tą paradą ale Oni nie byli aż tak wulgarni jak kibole. Wielkie G czy to potrzebne było Nam. Szkoda słów.

 • Link do komentarza z.dzicha sobota, 13 kwietnia 2019 16:58 napisane przez z.dzicha

  Racja Honia. Budasz niezły autokabaret odstawił. A taki miał być pan z mpk nowoczesny i wszechwiedzący i przyjazny każdemu że ohh rekwizycik czerwone akularki nawet, a wyszła pewnośc siebie jak u sprzątaczki na MPK.

 • Link do komentarza Fistaszek sobota, 13 kwietnia 2019 11:17 napisane przez Fistaszek

  To nie będzie Marsz to będzie Pierwszy w Polsce Bieg LGBT, byle koturnów nie pogubili.

 • Link do komentarza Endrju sobota, 13 kwietnia 2019 10:33 napisane przez Endrju

  Gdyby nie było kontrmanifestacji nikt by nie wiedział nawet o tym marszu. Przeszedł by spokojnie i tyle by go widziano. Dzięki prezydentowi, kibicom i innym podobnym srodowiskom jest o nim tak głośno. Swoją drogą jest to dobry moment, aby prezydent wypowiedział w końcu swoje zdanie na tematy związane ze światopoglądem, bo w tych sprawach konsekwentnie milczy.

 • Link do komentarza heheheheheheheheh sobota, 13 kwietnia 2019 10:15 napisane przez heheheheheheheheh

  jaki ambasador takie króliki

 • Link do komentarza Honia sobota, 13 kwietnia 2019 09:41 napisane przez Honia

  sianie atmosfery strachu panie Prezydencie nie jest dobre... to pierwsze, ale skoro już się powiedziało a to trzeba i powiedzieć b
  po drugie dał pan zgodę na obie manifestacje i dobrze by było się opowiedzieć po której stronie pan stoi a nie uciekać z miasta jak wieść gminna niesie /najpierw się pan zasłaniał brakiem uczestnictwa imprezą rodzinna, obecnie wieść gminna niesie, że ma Pan wyjazd służbowy..../
  po trzecie nie wniesienie odwołania od decyzji sądu a wydawanie śmiesznych oświadczeń typu "uciekajcie" z miasta deprecjonuje pana stanowisko, zamiast być z mieszkańcami pan straszy i zamierza uciekać! wstyd!!

 • Link do komentarza Wasz druh piątek, 12 kwietnia 2019 18:20 napisane przez Wasz druh

  My wszyscy zboczki z Konina i Wrześni bardzo się cieszymy z decyzji sądu. Pytamy tylko czy możemy przyprowadzić kozy i owce i naszych braci mniejszych hucułów poprzebieranych w lateks. Będziemy na pewno na tej imprezie i zapraszamy Panią Sędzię by odwiedziła nas w Gnieźnie. Muł już osiodłany. Zrobimy sobie taką tęczową prawieniedzielę palmową z pomalowanymi ja..ja..mi. Zachęcamy wszystkich gnieźnian do licznego uczestnictwa w imprezie. Bierzcie śmiało dzieci, będzie koedukacyjne przedszkole LGBTkuku z licznymi atrakcjami kuku. Preferujemy dzieci w przedziale wiekowym od 4-12 lat. Chłopcy mile widziani. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Kibic piątek, 12 kwietnia 2019 17:29 napisane przez Kibic

  Jak można świadomie pozwalać na demolke miasta? Jeśli są wnioski, straty w innych miastach to po co na to zezwalac ? Czy wymiar sprawiedliwości pokryje koszty ewentualnych strat? 4 godziny centrum zamknięte, strach z domu wyjść. Poprostu paranoja.Może niech to towarzystwo idzie spacerować po lesie a nie przez miasto.

 • Link do komentarza Patriota piątek, 12 kwietnia 2019 16:37 napisane przez Patriota

  Czyli prezydent czuję, że będzie dym. Nie dziwię się lgbt będzie prowokować nas patriotów do tego. I powiem jedno to oni zaczną zadymę nie prawica.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022