piątek, 19 kwietnia 2019 08:31

Dwa zdarzenia na drodze krajowej nr 15

 
Dwa zdarzenia na drodze krajowej nr 15 źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

W ciągu kilku godzin na drodze krajowej nr 15 doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem w sumie kilku samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 18 kwietnia, kilkanaście minut po godzinie 18:00, kiedy to OSP Strzyżewo Smykowe oraz JRG Gniezno zostały zadysponowane do kolizji, jaka miała miejsce w Lulkowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się w zdarzeniu uczestniczą dwa pojazdy osobowe oraz ciągnik siodłowy. Dwie osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego, ale nie wymagały one hospitalizacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu rejonu zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kierowaniu wahadłowo ruchem.

Do drugiego ze zdarzeń doszło 19 kwietnia, kilka minut po godzinie 3:00 w nocy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na DK 15 na wysokości Jankowa Dolnego, kierujący samochodem marki Volvo, podczas próby wyprzedzenia innego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wypadł z jezdni i dachował, zatrzymując się w przydrożnym rowie. 

Na miejsce zdarzenia przyjechały zadysponowane OSP Strzyżewo Smykowe oraz JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia. Ponadto udzieliły pomocy poszkodowanej osobie i następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował z obrażeniami rąk do szpitala. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo. Dokładne okoliczności zdarzenia bada policja.

źródło: OSP Strzyżewo Smykowe 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane