środa, 01 maja 2019 12:46

Śmiertelne potrącenie na ul. Kościuszki

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w środowe południe na ul. Kościuszki. Kobieta przechodząca przez jezdnię została potrącona przez samochód.

Do zdarzenia doszło 1 maja przed godziną 12:00 na ul. Kościuszki na wysokości przystanku autobusowego.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w starszą kobietę przechodzącą w niedozwolonym miejscu przez jezdnię uderzył samochód marki BMW jadący od strony ul. Lecha.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który podjął się reanimacji poszkodowanej. Niestety, mimo 40-minutowych starań 81-letnia kobieta zmarła na miejscu. Ruch na ul. Kościuszki został zablokowany, a kierujący muszą korzystać z objazdu.

Aktualizacja - godzina 14:40. Po działaniach prowadzonych przez służby na ul. Kościuszki ruch już przywrócono. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora. 

16 komentarzy

 • Link do komentarza Ona sobota, 11 maja 2019 00:10 napisane przez Ona

  Co to znaczy że BMW samochód jak każdy inny. Niestety szkoda kobiety ale bardzo mi szkoda kierowcy nie była jego wina ponieważ to widziałam 100 metrów dalej są pasy a ludzie mają w nosie przepisy i tyle na temat. Ps... jeśli ktoś nie zna sytuacji nie widział tego zdarzenia po co komentuje nie rozumiem tego oceniać każdy potrafi choć nie zna ludzi i danej sytuacji

 • Link do komentarza X piątek, 10 maja 2019 11:29 napisane przez X

  kibolo - stań na drodze i poproś kogoś, by rozpędził swój samochód do 50 km/h i wjechał w ciebie. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak trudno zabić kogoś przy takiej prędkości, jak twierdzisz :)

 • Link do komentarza u poniedziałek, 06 maja 2019 08:38 napisane przez u

  ten bmw to zbyt wolno też raczej nie jechał

 • Link do komentarza Anek67 piątek, 03 maja 2019 18:38 napisane przez Anek67

  To 15 min.zwiazane jest z tym.iz dzwoniąc na 112..nie wiadomo z kim się połączy.Ja dzwoniłam i połączyłam się z Lublinem...10 min.tlumaczenia itp itd..stąd to opóźnienie...biurokracja

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 02 maja 2019 12:36 napisane przez Kierowca

  Na Urzedzie Miasta jest monitoring wystarczy obejrzec nagranie i wszystko wiadomo kogo wina. Chyba ze to tylko atrapa.

 • Link do komentarza Pająk czwartek, 02 maja 2019 09:18 napisane przez Pająk

  Niestety starsi ludzie bardzo często przechodzą przez jezdnie w niedozwolonych miejscach. Niektórzy o lasce, ale wolno krocza, bo przecież kierowca ich widzi.

 • Link do komentarza tolek czwartek, 02 maja 2019 06:49 napisane przez tolek

  Od kiedy wprowadzono nowe pasy ruchu to tam panuje "wolna amerykanka "

 • Link do komentarza Mirek czwartek, 02 maja 2019 06:34 napisane przez Mirek

  Nie mnie oceniać kto zawinił ale powiem jedno że ta przebudowa ulicy z wstawieniem tych pasów ruchu na odcinku od Lecha do Warszawskiej i z drugiej strony wzdłuż dworca niczemu dobremu nie służy. Korki są jak były i do tego wyścigi i wymuszanie przy zmianie pasa to normalka codzienna. Nikt chyba nie pomyślał że stworzenie takich układów ruchu na krótkich odcinkach w centrum miasta mającego problemy komunikacyjne będzie wymuszało u kierowców zachowania powodujące niebezpieczną jazdę. Zresztą zobaczcie sami co się dzieje na tych odcinkach po jednej i drugiej stronie parku, jak pędzą i wymuszają pierwszeństwa na innych pojazdach i pieszych.

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 02 maja 2019 06:30 napisane przez kibolo

  Jadąc 50/h zabić człowieka jest trudno.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 02 maja 2019 05:56 napisane przez Kierowca

  W miescie obowiązuje 30 km/h, i gdyby kierowca przestrzegal przepisy, to pani byłaby tylko ranna, Musial sypać, jak wariat, bo ona na pewno miala droge wolna i nie ma znaczenia, ze miejsce niedozwolone.

 • Link do komentarza Remo środa, 01 maja 2019 23:45 napisane przez Remo

  Tragiczny wypadek a karetki brak ..... po ilu minutach przyjechała ???????????

 • Link do komentarza Hania środa, 01 maja 2019 17:56 napisane przez Hania

  Pani pewnie w niedozwolonym miejscu przechodziła, ale coś czuję, że to bmw wolno nie jechało .....

 • Link do komentarza Zorro środa, 01 maja 2019 17:19 napisane przez Zorro

  Tak się kończy przechodzenie poza przejściem dla pieszych. Ludzie często w tym miejscu nawet przebiegają bo się spieszą na autobus czy do sklepu i nie zważają na to że ich nie widać zza zaparkowanych aut.

 • Link do komentarza Leon32 środa, 01 maja 2019 15:33 napisane przez Leon32

  Proponowal bym tak zeby policja przeprowadzala akcje jakies i obserwowala pieszych jak gdzie przechodza bo naprawde piesi mysla ze maja zawsze pierwszenstwo i chodza jak chca sam jestem i kierowca i pieszym ale przestrzegam wszystkiego.ul.Dabrowki przechodza piesi po przekatnych a pare metrow dalej pasy mieszka 1 to samo warszawska to samo bo ciezko dojsc do pasow to raz i rozejrzec sie glowa w prawo i lewo najlepiej pchac sie pod kola

 • Link do komentarza Olaf środa, 01 maja 2019 13:52 napisane przez Olaf

  Środek miasta, prosta 100m na jednym i na drugim końcu pasy.

  Błąd pieszego, błąd kierowcy. Tragedia.

  Czy kierowca był przyjezdny? Komu się śpieszyło?

  Masakra jednym słowem.

 • Link do komentarza Szymon środa, 01 maja 2019 13:47 napisane przez Szymon

  15 minut czekanie na karetkę w takiej sytuacji?
  Kpina

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane