czwartek, 23 maja 2019 12:09

Tony odpadów wyrzuconych na polu

 
Tony odpadów wyrzuconych na polu zdjęcie nadesłane

Liczne worki z pozostałościami różnych materiałów, które zalegają przy terenie przeznaczonym pod uprawę rolną, zwróciły uwagę jednej z mieszkanek Gminy Kłecko.

Informację do nas przesłała jedna z mieszkanek wspomnianej gminy, która odpady zauważyła w trakcie przejażdżki niedaleko Kłecka. - Jadąc szosą od Zakrzewa w stronę Gorzuchowa, zboczyłam w polny trakt na lewo, po podjeździe na górkę. To, co zobaczyłam przed sobą, zaparło mi dech w piersi. W urokliwym, typowo rolniczym miejscu z ziemią orną, znajduje się olbrzymie składowisko śmieci – 2 rzędy o długości około 100 metrów i szerokości średnio 10 m. Na oko są tam sztuczne materiały i dużo plastikowych worków po chemicznych nawozach sztucznych - poinformowała nas. Wskazała, że nie wie w jakim celu zgromadzono w tym miejscu odpady, ale podejrzewa iż chodzi o chęć zasypania nimi stawu położonego między polami. 

Mieszkanka załączyła korespondencję elektroniczną z ubiegłego tygodnia, w której zwraca uwagę na ten problem burmistrzowi Kłecka. W sprawie zwróciliśmy się do miejscowego Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko. Jak nas jednak poinformowano: (...) do Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko nie wpłynęło żadne zgłoszenie w przedmiotowej sprawie. Jednakże na podstawie Pańskiego zapytania zostaną podjęte działania w celu ustalenia stanu faktycznego, a następnie przeprowadzone postępowanie administracyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - poinformowała nas Magdalena Kuśnierkiewicz z Referatu środowiska, rolnictwa i infrastruktury. Należy mieć nadzieję, że teraz o ww. sytuacji na polach między Gorzuchowem i Zakrzewem uda się zapoznać pracownikom ww. instytucji i zostanie ona rozwiązana.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Damian czwartek, 23 maja 2019 18:45 napisane przez Damian

  Za śmieci z domu płacimy już teraz krocie, a taki jeden z drugim robi sobie dzikie wysypisko na polu, gdzie potem rośnie mąka na chleb albo ziemniaki. Dziwicie się później, skąd ta zwiększona ilość umierających na raka?

 • Link do komentarza Bobi czwartek, 23 maja 2019 17:36 napisane przez Bobi

  Brawo dla tej Pani

 • Link do komentarza Bogna czwartek, 23 maja 2019 16:07 napisane przez Bogna

  Takie chaldy do pobierania moim zdaniem leżą tam dawno

 • Link do komentarza Wladek czwartek, 23 maja 2019 15:50 napisane przez Wladek

  Ojciec w jednej części wybudował agroturystyczną bonanzę, a w drugiej synek- pseudorolnik niszczy piękne
  środowisko. Słyszałem, że spuszcza gnojowicę z obór bezpośredni do jez.gorzuchowskiego. Może policja kleckoska ( hallo śpioch!) tym się zainteresuje? A wydział Środowiska gm.Kłecko też śpi?

 • Link do komentarza Wladek czwartek, 23 maja 2019 15:44 napisane przez Wladek

  ta sprawa nadaje sie tylko do prokuratuty to sa worki bug-bagi po nawozach sztucznych i siatkach owijajacych slome to tworzywa sztuczne i resztki nawozow w tych workach to napewno czeka na zepchniecie i zakopanie w glebie!!! NO LADNIE!!!

 • Link do komentarza ekolog czwartek, 23 maja 2019 13:45 napisane przez ekolog

  To jest prawdziwie obywatelska postawa. Gonić takich łajdakow, dzieki ktorym nasze srodowisko jest zatrute! A jakby to miało isc do stawu, to tylko bać sie ryby jeśc z takiej wody!

 • Link do komentarza zdzisia czwartek, 23 maja 2019 12:30 napisane przez zdzisia

  Trzeba sprawdzić czy nie ma tam danych osobowych ze Starostwa ;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane