niedziela, 26 maja 2019 10:28

Pożar budynku gospodarczego. Jedna osoba w szpitalu

 
Pożar budynku gospodarczego. Jedna osoba w szpitalu źródło: OSP Mieleszyn

W niedzielny ranek służby otrzymały informację o pożarze, jaki został zauważony w jednym z gospodarstw na terenie Łopienna w gminie Mieleszyn.

Do zdarzenia doszło 26 maja, tuż przed godziną 5 rano. Do dyżurnego ze Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno, dwa OSP Mieleszyn, dwa OSP Kłecko oraz OSP z Ułanowa i Łopienna.

Po dotarciu na miejsce pierwszych strażaków zastano rozwijający się ogień we wnętrzach budynku, w którym przechowywane były kury oraz inne ptactwo hodowlane. Akcja gaśnicza prowadzona z kilku stron pozwoliła na opanowanie płomieni oraz ich stłumienie - później dogaszano tlące się elementy po ich wyniesieniu na podwórko. W wyniku działania pożaru całkowicie wypalona została część obiektu.

W wyniku zdarzenia właściciel posesji, który próbował ratować dobytek, odniósł obrażenia w postaci lekkich poparzeń - został on przetransportowany do szpitala.

źródło: OSP Mieleszyn i PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane