środa, 29 maja 2019 14:18

Krzysztof Rutkowski w Gnieźnie: dlaczego to tak długo trwa?

 
Krzysztof Rutkowski w Gnieźnie: dlaczego to tak długo trwa? fot. Rafał Wichniewicz

Zarzut o opieszałość w sprawie włamania, w trakcie którego gnieźnianinowi skradziono prawie 200 tys. złotych, skierował wobec służb znany w całym kraju Krzysztof Rutkowski. Były detektyw pojawił się w Gnieźnie, by zasygnalizować ten problem.

11 marca przekazałem do tutejszej jednostki policji do zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Gnieźnie, informację o osobach, które dokonały tego przestępstwa - włamania i kradzieży. Personalnie te osoby zostały wskazane - mówił Krzysztof Rutkowski, wskazując iż Maciej Marciniak, który jest poszkodowanym w tym zdarzeniu, starał się przyspieszyć działania organów ścigania, informując o osobach, które mogły być podejrzane w tym przestępstwie: - Widział, że w tym okresie czasu, kiedy zaczęliśmy pomagać panu Maciejowi, Biuro Rutkowski zatrzymało wiele osób, także na tym terenie. Na terenie Wielkopolski wskazaliśmy wiele przypadków, gdzie jednoznacznie informacje te przekazane przez nas, czy to dotyczące spraw bardzo medialnych, jak chociażby zaginięcia Ewy Tylman, gdzie nasza informacja, która została przekazana po dwóch dniach od zaginięcia kobiety, potwierdziła się po dwóch dniach od momentu zdarzenia, potwierdziła się w 100% po prawomocnym wyroku sądowym - mówił Krzysztof Rutkowski. 

Jak wskazał przedstawiciel Biura Rutkowski, w sprawie gnieźnianina sprawa jest bardzo niezrozumiała i rodzi pytania o stan polskiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania: - Zastanawiam się nad jednym - jaki sens, cel utraty potencjału intelektualnego policji, prokuratury niejednokrotnie, która steruje tą policją Wielkopolsce i w jakim kierunku to idzie. Niejednokrotnie działałem na tym terenie i to ze skutkiem niejednokrotnie z dużym sukcesem. Nie było nigdy problemu i zderzenia interesu z policją, bo tego nie ma. Tak było też w tym przypadku. W tej sytuacji mieliśmy też rozpoznane inne próby usiłowania włamania i kradzieży na tym terenie, gdzie pracownicy biura i policjanci prowadzili zasadzki. Nie mogę powiedzieć gdzie i w jakich miejscach. Dzisiaj doszło do zatrzymania jednej z osób, która została wskazana przez nasze biuro. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego została zatrzymana? Czy dlatego, że jest konferencja? My nie mamy pretensji do policji i do nikogo innego. Dlaczego jednak tak długo to wszystko trwa? - pytał Krzysztof Rutkowski, dodając iż poszkodowani w przypadku kradzieży są bardzo niecierpliwi, bo chcą odzyskać to, co stracili. 

- Mogę policji w Gnieźnie podziękować za wiele udanych czynności i działań, które zostały podjęte. W tym przypadku jednak nie ja jestem inicjatorem tego spotkania - mówił, wskazując na gnieźnianina, który czeka na zatrzymanie sprawców kradzieży dokonanej w jego domu.

- 6 lutego między godziną 18 a 19 do mieszkania mojego i mojej partnerki włamano się. Nie było nas w domu - ja byłem w siłowni, moja partnerka na wyjeździe służbowym. Sprawa od razu wydała się mi mocno nie tyle, co ciekawa, ale bardzo długo zastanawiałem się, kto mógł to zrobić. Tym bardziej, że podobne zdarzenie miało miejsce w niedalekim Trzemesznie, gdzie jednak zniknął samochód. Nie szukałem daleko, ale skupiłem się na swoich znajomych, najbliższych, którzy wydawali mi się podejrzani. Dzięki pracy z Krzysztofem Rutkowskim udało mi się pozyskać nagrania, na których ci właśnie znajomi, którzy włamali się do mnie, a także do mojego kolegi trzy miesiące wcześniej, wręcz sporządzili sobie listę osób, które mają być następni, niczym firma, która dopiero ma się rozwijać - mówił Maciej Marciniak. Materiały audio wraz z ustaleniami biura zostały przekazane policji - jak twierdzi Krzysztof Rutkowski, ale w sprawie nic nie ruszyło przez kilka miesięcy: - Z nagrań ewidentnie wynika, że byli to moi znajomi, którzy tak naprawdę nie włamali się jako oni, ale wystawili mnie i mojego kolegę. Byliśmy pilnowani, a inna grupa wykonawcza w tym momencie się włamywała. Teraz dysponujemy 10 godzinami nagrań, gdzie jest ewidentnie przyznanie się przez te osoby do tego, że mnie napadły, jak to się odbywało i kogo chcą okraść w odstępie czasu. Schemat bardzo prosty, organizowana jakaś wspólna impreza, na której osoba, do której miano się włamać, była pilnowana, a druga grupa się włamuje - mówił poszkodowany gnieźnianin, nie ukrywając przy tym iż czuje się rozczarowany pracą policji w Gnieźnie. Jak stwierdził też, dzisiaj miano dokonać zatrzymania w tejże sprawie.

Z wyjaśnieniami zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, jednak skierowano nas bezpośrednio do prokuratury, która prowadzi postępowanie w tym zakresie i jest władna do wypowiadania się na temat trwającego postępowania. Jak przekazał nam zastępca prokuratora rejonowego Radosław Krawczyk: - W tej sprawie są wykonywane czynności. Z uwagi na jej charakter oraz to, jakie czynności będą wykonywane, nie będę się odnosił do stwierdzeń pana Rutkowskiego z uwagi na dobro postępowania. Dodał też, że prokuratura nie ma żadnej informacji o kimkolwiek zatrzymanym w tej sprawie.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza x piątek, 12 lipca 2019 01:28 napisane przez x

  Mają sprawców i za czym się czeka. Do roboty. Winni muszą ponieść karę. Cała zgraja gnieźnieńska I nie tylko. Sprawę kierujcie do Wyższej Instancji I po sprawie.

 • Link do komentarza Zniesmaczona czwartek, 30 maja 2019 09:37 napisane przez Zniesmaczona

  Kompromitacja jakie ten Pan Rutkowski ma uprawnienia ? Detektyw ? niech wreszcie ktoś zajmie się tymi uprawnieniami tego pana jeżeli chodź szok no to spory żenada

 • Link do komentarza jojo środa, 29 maja 2019 23:27 napisane przez jojo

  Detektyw Winkiel XD

 • Link do komentarza kropeczka środa, 29 maja 2019 17:36 napisane przez kropeczka

  jak pracuje nasza policja w Gnieźnie a co za tym idzie prokuratura wiemy wszyscy! Tok myślenia....... bardzo dłuuuugo postępujący! Kiedy im się dostarcza dowody, długo myślą jak ugryźć temat, żeby go nie ugryźć, bo się okazuje, że komuś zależy, aby sprawę wyciszyć, bo kolega, bo znajomy, bo to i tak nic nie zmieni!

 • Link do komentarza Zawiedziona środa, 29 maja 2019 17:19 napisane przez Zawiedziona

  Coraz gorzej z policją w powiecie gnieźnieńskim. Zgłoszone przeze mnie na policję w Kłecku nielegalne składowisko odpadów, na polach gorzuchowskich dalej straszy. 23 maja obiecano mi wzięcie ode mnie zeznania i czekam. Żółwie się szybciej posuwają ...., myślę. W międzyczasie padają intensywne deszcze i odpady chemiczne trują środowisko, Dodam, ze lokalni mieszkancy donoszą mi o innych sprawach szkodnika z Gorzuchowa. Nie na Policję do Kłecka, tylko do mnie. Coś tu nie gra....

 • Link do komentarza Yoker środa, 29 maja 2019 16:39 napisane przez Yoker

  To moze służby zainteresują sie tym panami co zostali okradzeni skad tyle mieli w domu i czy maja na to papiery.

 • Link do komentarza tomfaj środa, 29 maja 2019 16:22 napisane przez tomfaj

  Cyrk "Rutkowski" przyjechał do Gniezna. Wystąpił tylko jeden klaun.

 • Link do komentarza Gnieźniak środa, 29 maja 2019 16:18 napisane przez Gnieźniak

  Jaki prawomocny wyrok w sprawie Tylman? Uniewinnienie. Będzie skarżone. Współczuję...

 • Link do komentarza Anna środa, 29 maja 2019 14:54 napisane przez Anna

  Rodzina Simpsonów

 • Link do komentarza Iwona środa, 29 maja 2019 14:46 napisane przez Iwona

  To są jaja !!!!!!!!!!!!! Teatr Ósmego Dnia ....prokuratura pracuje czy NIE?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane