piątek, 31 maja 2019 08:03

Młodzi ludzie z Gniezna stworzyli filmik o problemie pedofilii w Kościele

 
Młodzi ludzie z Gniezna stworzyli filmik o problemie pedofilii w Kościele kadr z nagrania

Nie godzą się na to, co dzieje się w Kościele, ale nie chcą też być bierni wobec tego, co serwują ogólnopolskie media. Dlatego zainicjowali akcję „To nasza sprawa”.

 

Jak o sobie mówią - są "świeckimi członkami Kościoła, którzy nie zgadzają się na grzech pedofilii w Kościele i na jej ukrywanie, a także na manipulację, uderzającą w naszą wspólnotę, według której kapłan równa się pedofil". Dlatego postanowili zainicjować akcję „To nasza sprawa”, w której zachęcają wszystkich członków Kościoła do wspólnej nowenny, rozpoczynającej się 11 czerwca i trwającej do 19 czerwca: chcemy przebłagać za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, pomodlić się za ofiary księży pedofili oraz za kapłanów – tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani, nazywani pedofilami, choć nie zawinili. Wcześniej chcemy dawać świadectwo o pięknej roli księży w naszym życiu - informują. W tym celu nagrali niespełna pięciominutowy filmik, na którym występują sami inicjatorzy: Weronika Kowalczyk, Joanna Banaszak, Maria Banaszak, Adrianna Małachowska, Sandra Marcinkiewicz, Dominika Rączkowska, Aleksandra Halik, Paweł Kmiecikowski, Krzysztof Kosiorowski i Aleksander Śróda. 

- Pragniemy zjednoczyć jak najwięcej wiernych Kościoła w modlitwie oraz we wsparciu duchownych w tym trudnym czasie. Chcemy poczuć i pokazać, że jesteśmy jedną wspólnotą. Musimy dzisiaj jasno wyrazić swój sprzeciw wobec pedofilii w Kościele, a także wobec manipulacji skierowanej przeciwko niemu. Musimy modlić się za ofiary, pokazać, że nas, członków Kościoła, bardzo boli cierpienie, którego w nim doświadczyli - piszą organizatorzy akcji, wskazując na cele w swoich działaniach. Jak dodają, przyświecają im słowa abp Fultona Sheena: "Na kogo można liczyć, aby uratować nasz Kościół? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To wasze zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. Wasza misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!". Zachęcają wszystkich młodych ludzi do angażowania się w tę akcję i organizowania jej w swoich parafiach. Więcej informacji można znaleźć na stronie To Nasza Wspólna Sprawa.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 03 czerwca 2019 10:31 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Capital Legis:
  *******************
  Dlaczego nazywasz kogoś (trolem, ) skoro po twoim wpisie wszystko wskazuje na to, że i ty nim jesteś? To chyba raczej ty powinieneś się ogarnąć i przemyśleć swój wpis dotyczący (obraza uczuć religijnych) ? Wielu durniów jest w tym kraju, co to uważają, że walka z występującą pedofilią wśród kleru i wyżej postawionych hierarchów KK., jest atakiem na kościół. Czyżbyś wyznawał zasadę — atak jest najlepszą obroną?

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 03 czerwca 2019 10:31 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Capital Legis:
  *******************
  Dlaczego nazywasz kogoś (trolem, ) skoro po twoim wpisie wszystko wskazuje na to, że i ty nim jesteś? To chyba raczej ty powinieneś się ogarnąć i przemyśleć swój wpis dotyczący (obraza uczuć religijnych) ? Wielu durniów jest w tym kraju, co to uważają, że walka z występującą pedofilią wśród kleru i wyżej postawionych hierarchów KK., jest atakiem na kościół. Czyżbyś wyznawał zasadę — atak jest najlepszą obroną?

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:04 napisane przez kibolo

  typowy katolik z tego Capital Legis.Więc mówię,że z tego powodu mam w d... twoją wiarę.Mimo to ja ciebie nie nazywam w żaden sposób.Prawdy się boisz o tych dla których nieistniejący (bóg) jest tylko narzędziem do interesu a nie celem.Tak zawsze było .Cały niemalże świat tego doświadczył a Europa z pewnością cała.I pogoniła przebierańców za wyjątkiem polskiego suwerena który stoi murem za nimi nawet jak gwałcą ich dzieci.

 • Link do komentarza Capital Legis niedziela, 02 czerwca 2019 18:41 napisane przez Capital Legis

  @kibolo właśnie takie trole jak ty były wybijane :) a prawo do wiary czy chrześcijańskiej czy inej czy do bezwyznaniowości ma każdy wiec sam się ogarnij
  @Norbi żadnych insynuacji nie ma, nigdy koszulki konstytucji nie nosiłam i nie będę nosił, nie moje klimaty a jak komuś to odpowiada to niech nosi

 • Link do komentarza sprawiedliwy niedziela, 02 czerwca 2019 17:45 napisane przez sprawiedliwy

  Niedlugo BOZE CIALO , a te STARE BABCIE -- MOCHERY , bada jeszcze dawac kase na tace , na BUDOWE OLTARZY. DZIWNE JEST TO ZE ZAWSZE CZARNE KRUKI ZAWSZE POTRZEBUJA PIENIADZE. A PUZNIEJ , PRZECHULAJA TO WSZYSTKO. PYTAM SIE , CZY CHRYSTUS POBIERAL PIENIADZE , ZA CHRZEST , KOMUNIE SW. , BIERZMOWANIE , SLUB , i na koniec ZA POCHOWANIE UMARLEGO ??????????????????? NIECH TA MLODZIEZ , WYSTEPUJACA W TYM PSEUDO FILMIKU NIECH ODPOWIE NA TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Norbi sobota, 01 czerwca 2019 23:22 napisane przez Norbi

  Capital Legis, co za insynuacje? Nie podoba się coś? To suń do prokuratury. Tu jest wszystko zgodne z prawem, a ty pewnie znasz to prawo tak, jak twoi kumple z tymi koszulkami konstytucja. Pożałowania jesteś godzien :-(((

 • Link do komentarza kibolo sobota, 01 czerwca 2019 21:37 napisane przez kibolo

  @Capital Legis.Za pisanie prawdy chyba nie wolno karać czy to komuś pasuje czy nie.Ale w tym katolickim kraju wszystko możliwe.Mimo to wydaje mi się,a właściwie jestem pewny, że wartości chrześcijańskie to jest historia najbardziej zbrodniczej organizacji w dziejach ludzkości. Krzewienie swoich wpływów ogniem i mieczem, stosy pod przeciwnikami, wojny krzyżowe, wymordowanie tyle milionów w obu Amerykach bo wyznawali rdzenną wiarę. Chłopku ogarnij się mamy XXI wiek i na świecie w te gusła już nie wierzą.

 • Link do komentarza Capital Legis sobota, 01 czerwca 2019 16:26 napisane przez Capital Legis

  Przypomnę wszystkim, pisanie na blogach, fb i innych portalach nie pozostaje bezkarne.
  Zgodnie z Art. 196 Kodeksy Karnego (obraza uczuć religijnych) lub Art. 119 KK (dyskryminacja, przemoc lub groźby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Znalezienie autora choćby po IP czy logach zajmuje 3-5 minut. Wystarczy później zgłoszenie na Policję lub wniosek do Sądu Rejonowego

 • Link do komentarza gnieźniak sobota, 01 czerwca 2019 11:03 napisane przez gnieźniak

  Brawo Młodzi !!! że nie daliście się zmanipulować przedwyborczej nagonce antyklerykalnej.

 • Link do komentarza Endriu piątek, 31 maja 2019 16:19 napisane przez Endriu

  Najlepiej dla wszystkich dzieci byłoby gdyby pozamykali kościoły a tych panów w kieckach zapędzili do ciężkiej pracy do kopalni albo kamieniołomów!

 • Link do komentarza Obywatel piątek, 31 maja 2019 15:21 napisane przez Obywatel

  Byli zapisane, że przyjdą takie czasy gdzie człowiek odwróci się od kościoła i będzie na niego przeklinal. Ludzie nie dość, że chcecie na ulicach odmiencow homo to teraz starcie się wypedzic kościół z życia codziennego?

 • Link do komentarza john R piątek, 31 maja 2019 10:11 napisane przez john R

  przecież to młode zakonnice i młodzi księża,
  wiec jak mają nie bronić kościoła. ten film zoatal zrobiony z mysla o manipulacji. znam wszystkie osoby a tym filmie...

 • Link do komentarza Vegatermik piątek, 31 maja 2019 09:06 napisane przez Vegatermik

  „Bądźcie w tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy. Budujcie i umacniajcie na polskiej ziemi „cywilizację miłości”: w życiu osobistym, społecznym, politycznym, w szkołach, w uniwersytetach parafiach, w ogniskach rodzinnych, które kiedyś utworzycie”.
  Papież Polak Św. Jan Paweł II 3 czerwca 1997 do młodzieży na placu Mickiewicza, Poznań.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane