sobota, 08 czerwca 2019 09:11

Parowozownia Gniezno zachęca do wsparcia w budżecie obywatelskim

  mn
Parowozownia Gniezno zachęca do wsparcia w budżecie obywatelskim zdjęcie nadesłane

Stowarzyszenie opiekujące się lokomotywownią i promujące kolejową historią Gniezna, zachęca do wsparcia swojego projektu w budżecie obywatelskim na 2020 rok.

"Parowozownia Gniezno - Historia Teraźniejszość Przyszłość" to projekt nr 12, zgłoszony przez stowarzyszenie opiekujące się obiektem przy ul. Składowej. Organizacja, która od kilku lat stara się przywracać życie w dawnym kompleksie kolejowym, proponuje w ten sposób rozpoczęcie tworzenia nowej, wyjątkowej ekspozycji, która pozwoliłaby na podniesienie atrakcyjności tego miejsca. 

W ramach środków, które planują pozyskać z budżetu obywatelskiego, znajdują się dwie makiety stacji Gniezno z parowozownią - jedna ukazująca początki kolei w Gnieźnie, a druga obejmująca okres dynamicznej rozbudowy podczas II wojny światowej. Ponadto za pozyskane środki planuje się wydać folder promocyjny oraz wykonać stoisko, które pozwoli reklamować Parowozownię Gniezno podczas imprez miejskich, wydarzeń kolejowych oraz targów turystycznych.

- Rozpocznijmy budowę Muzeum Kolejnictwa już dziś! - mówią przedstawiciele Parowozowni Gniezno. W ten sposób chcą przygotować się na 150 rocznicę historii kolei w Pierwszej Stolicy Polski.

Głosować można za pośrednictwem strony internetowej budzetobywatelski.gniezno.eu

Głos można oddać również w punktach stacjonarnych, gdzie można wrzucić kartę do głosowania (dostępną tutaj): 

 • w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6) w godzinach urzędowania: w poniedziałki od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30,
 • w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna (ul. Staszica 12a i osiedle Orła Białego 18)
 • w Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14) w godzinach urzędowania
 • w Szkole Podstawowej nr 12 (os. K. Wielkiego 33), w godzinach urzędowania:
 • w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Czarnieckiego 7) w godzinach urzędowania:
 • na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego (obiekt GOSiR - ul. Bł. Jolenty 5) – w godzinach urzędowania

3 komentarzy

 • Link do komentarza Vegatermik sobota, 08 czerwca 2019 22:16 napisane przez Vegatermik

  "Rozważane są różne lokalizacje, ale największe szanse mają tereny byłej lokomotywowni w Gnieźnie. Znajduje się tam przepiękna hala wachlarzowa"
  -powiedział prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 08 czerwca 2019 13:02 napisane przez Mieszkaniec

  Jako mieszkańcy mamy jedyną taką szansę aby poprzez głosowanie w budżecie obywatelskim na Parowozownię Gniezno pokazać władzy centralnej, że mieszkancom Gnezna zależny na zachowaniu i uporządkowaniu terenu Parowozowni. Inni nie czekają Jaworzyna Śląska, Jarocin, Wolsztyn. To od nas dzisiaj zależy przyszłość Tego miejsca i naszego miasta.

 • Link do komentarza Bobi sobota, 08 czerwca 2019 11:13 napisane przez Bobi

  Warto zadbać o ww. obiekt. Dla porównania warto wspomnieć o muzeum w Wałbrzychu, cukrowni w Żninie itp.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane