Wydrukuj tę stronę
sobota, 08 czerwca 2019 09:11

Parowozownia Gniezno zachęca do wsparcia w budżecie obywatelskim

  mn
Parowozownia Gniezno zachęca do wsparcia w budżecie obywatelskim zdjęcie nadesłane

Stowarzyszenie opiekujące się lokomotywownią i promujące kolejową historią Gniezna, zachęca do wsparcia swojego projektu w budżecie obywatelskim na 2020 rok.

"Parowozownia Gniezno - Historia Teraźniejszość Przyszłość" to projekt nr 12, zgłoszony przez stowarzyszenie opiekujące się obiektem przy ul. Składowej. Organizacja, która od kilku lat stara się przywracać życie w dawnym kompleksie kolejowym, proponuje w ten sposób rozpoczęcie tworzenia nowej, wyjątkowej ekspozycji, która pozwoliłaby na podniesienie atrakcyjności tego miejsca. 

W ramach środków, które planują pozyskać z budżetu obywatelskiego, znajdują się dwie makiety stacji Gniezno z parowozownią - jedna ukazująca początki kolei w Gnieźnie, a druga obejmująca okres dynamicznej rozbudowy podczas II wojny światowej. Ponadto za pozyskane środki planuje się wydać folder promocyjny oraz wykonać stoisko, które pozwoli reklamować Parowozownię Gniezno podczas imprez miejskich, wydarzeń kolejowych oraz targów turystycznych.

- Rozpocznijmy budowę Muzeum Kolejnictwa już dziś! - mówią przedstawiciele Parowozowni Gniezno. W ten sposób chcą przygotować się na 150 rocznicę historii kolei w Pierwszej Stolicy Polski.

Głosować można za pośrednictwem strony internetowej budzetobywatelski.gniezno.eu

Głos można oddać również w punktach stacjonarnych, gdzie można wrzucić kartę do głosowania (dostępną tutaj): 

  • w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6) w godzinach urzędowania: w poniedziałki od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30,
  • w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna (ul. Staszica 12a i osiedle Orła Białego 18)
  • w Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14) w godzinach urzędowania
  • w Szkole Podstawowej nr 12 (os. K. Wielkiego 33), w godzinach urzędowania:
  • w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Czarnieckiego 7) w godzinach urzędowania:
  • na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego (obiekt GOSiR - ul. Bł. Jolenty 5) – w godzinach urzędowania

Galeria

3 komentarzy