środa, 03 lipca 2019 14:17

Sprawca podpaleń aresztowany

 
Sprawca podpaleń aresztowany źródło: OSP Czerniejewo

Najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował sąd w Gnieźnie wobec 29-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo. Mężczyzna najprawdopodobniej dokonał umyślnego podpalenia budynków, w wyniku którego spaleniu uległy dwa drewniane garaże i pomieszczenie gospodarcze.

Do zdarzenia doszło w nocy 30 czerwca br. około godziny 4:00 w Golimowie w gminie Czerniejewo. Wówczas to policjanci z Czerniejewa mł. asp. Marcin Drzewiecki i mł. asp. Cyprian Olszewski jadąc na zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze S – 5 zauważyli unoszącą się w powietrzu łunę dymu. Powiadomili o tym fakcie dyżurnego policji, który na miejsce wezwał straż pożarną, a sami pilnie udali się w kierunku pożaru.

Na miejscu zauważyli płonące garaże, które znajdowały się w odległości około 50 metrów od budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze z uwagi na nagrzanie się drzwi siłowo weszli do środka zastając tam rodzinę z trzymiesięcznym dzieckiem - domownicy zostali ewakuowani, a matka z dzieckiem początkowo znalazła schronienie w radiowozie. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej z Czerniejewo, Żydowa i Gniezna, które podjęły akcję gaśniczą. Spaleniu uległy dwa garaże, w jednym znajdował się opał, w drugim opał i różne narzędzia i pomieszczenie gospodarcze. Następnego dnia na miejsce przybył biegły z dziedziny pożarnictwa, który stwierdził, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Czynności w tej sprawie podjęli policjanci z komisariatu w Czerniejewie i kryminalni w Gnieźnie. Funkcjonariusze przesłuchali poszkodowanych mieszkańców, przeprowadzili oględziny oraz zatrzymali 29-latka podejrzewanego o umyślne popalenie obiektów. Zebrany materiał dowodowy wyraźnie wskazywał, że to on może być odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał też zarzut sprowadzenia katastrofy pożaru, czym naraził osoby w nim zamieszkałe na bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia sześć rodzin przyległego budynku.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno i OSP Czerniejewo

2 komentarzy

  • Link do komentarza Strażak Sam. czwartek, 04 lipca 2019 10:06 napisane przez Strażak Sam.

    Dopierdzielic mu.... Za zniszc, one mienie i, zagrożenie zycia... Niech kibluje.

  • Link do komentarza Emil środa, 03 lipca 2019 22:43 napisane przez Emil

    Już dawno powinien zostać zamkniety. Dziwię się że musiały splonac wszystkie budynki gospodarcze żeby burmistrz i policja wreszcie coś z tym zrobili.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane