czwartek, 04 lipca 2019 10:02

Migawki z miasta - znaki z dnia na dzień

 
Migawki z miasta - znaki z dnia na dzień zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców, ktory zwrócił uwagę na oznakowanie, jakie z dnia na dzień pojawiło się na ul. Winiary.

Sporo kierowców, mieszkańców os. Orła Białego, na pewno jeszcze nie wie lub dopiero dziś dowiedziała się o oznakowaniu, jakie ustawiono na ul. Winiary. Pojawiły się tam bowiem oznaczenia zakazu zatrzymywania się po obu stronach ulicy wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu.

​- Takie znaki pojawiły się wczoraj na obu stronach ulicy Winiary. Ja rozumiem i cieszę się, że będę mógł wreszcie jeździć po porządnej drodze, ale czy o takich znakach nie powinno informować się wcześniej? Jeśli nic się nie zmieniło, to jest przepis mówiący o informowaniu 48h wcześniej. Tu pojawiły się z minuty na minutę. Ja miałem szczęście, że zauważyłem i przeparkowałem auto, ale co z innymi? Zaraz posypią się mandaty, bo nie każdy jeździ codziennie i nawet nie wie o istnieniu zakazu - informuje nas pan Jakub, mieszkaniec osiedla.

Jak udało się nam dowiedzieć, oznakowanie pojawiło się w związku z zaplanowanym remontem nawierzchni ul. Winiary na odcinku około 300 metrów - pierwsze maszyny budowlane pojawiły się dzisiaj nad ranem.

Inwestorem i zarządcą drogi jest Powiatowy Zarząd Dróg, któremu nie pierwszy raz zdarza się stawiać mieszkańców przed faktem dokonanym, nie informując ich przy tym wcześniej w taki sposób, jak robi to chociażby Miasto, czyli za pomocą wysyłanych komunikatów. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz część kierowców z tego osiedla zdąży przestawić swoje pojazdy zanim - zgodnie z oznakowaniem - zostaną one odholowane na ich koszt.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj poniedziałek, 08 lipca 2019 20:56 napisane przez Kaziu z Rataj

  Też mnie ta "grubość" nowej warstwy zdziwiła. Nie wróżę tej robocie nic dobrego. Kasa wyrzucona w błoto.

 • Link do komentarza drogowiec niedziela, 07 lipca 2019 22:38 napisane przez drogowiec

  TIGER. Sytuacja przy remoncie tej ulicy była jeszcze bardziej kuriozalna, bo POWIAT zapłacił za sfrezowanie ( pod nowy asfalt) całej powierzchni ulicy. Ale wykonawca tego nie zrobił. Sfrezował tylko część. I nie zrobił tego, ze swojej winy. Powiatowy Zarząd Dróg pod wodzą ludzi SLD (pana Dolacińskiego i Szczepańskiego), po prostu nie chciał mu przyciąć gałęzi drzew rosnących przy samym krawężniku. W efekcie maszyna do frezowania nie mogła podjechać do samego krawężnika od strony osiedla Orła Białego by wykonać swoją robotę. Skutkiem takiego działania, przy krawężnikach położono dużo cieńsza warstwę asfaltu a Powiatowy Zarząd Dróg zapłacił zapewne wykonawcy za pełną grubość asfaltu na powierzchni całej szerokości ulicy. Także pod drzewami. Czy nie mam racji ? I tak właśnie sprzeniewierza się pieniądze podatników . I jak później ma nie brakować pieniędzy na wykończenie naszego nowego powiatowego szpitala panie Starosto ? By to sprawdzić wystarczy pod drzewami sfrezować chociaż małą dziurkę w nowym asfalcie . taką 0,5m x 0,5 m. No to teraz Wojewódzki Nadzór Budowlany zapraszam do kontroli tego co wyżej napisano !

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 07 lipca 2019 14:49 napisane przez Koryfeusz

  TIGER, to niech nie parkuje w tym miejscu, ale bliżej domu gdzie auto będzie pod jakimś nadzorem tak jak to powinien robić każdy. Ewentualnie jak brak miejsca to na parking strzeżony i opłacić. Skoro ludzi stać na wyjazdy na urlop to stać ich, aby zabezpieczyć samochód. Wystarczy chcieć, możliwości zawsze się znajdą, tylko po prostu ludzie stali się wygodni i przyzwyczaili się do narzekania. Dawniej to w śniegu kilometr szli do Kościoła i krzywda się nie stała. Dzisiaj zaś mają sklep 100 metrów dalej to samochodem muszą podjechać, a te kilka siatek z zakupami to przecież w 5 minut by donieśli do domów. Ja tak robię, więc inni też mogą.

 • Link do komentarza TIGER sobota, 06 lipca 2019 14:42 napisane przez TIGER

  A co w sytuacji, gdy właściciel auta zaparkował w tym miejscu, zgodnie z przepisami. Udał się na urlop na kilka lub kilkanaście dni. W tym czasie zostały postawione te znaki. Nikt go nie poinformował o zaistniałej sytuacji, a jego własność została odholowana ? Poszedłbym z takim stanem rzeczy do Sądu. Obowiązkiem zarządcy drogi jest skuteczne , a przede wszystkim wczesne, poinformowanie strony, gdzie nastąpi zmiana oznakowania. Zarządca drogi nie dochował tego obowiązku. Wszelkie koszty z tym związane obciążyłbym zarządce drogi. Tym bardziej, gdyby okazało się, że własność ( w tym wypadku pojazd ) mógł zostać uszkodzony.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 05 lipca 2019 09:26 napisane przez kierowca

  Super , że powiat w końcu remontuje tą ulicę . Ale niech powiat też zauważy, że ulica Gdańska od skrzyżowania do wiaduktu "Solidarności" też do nich należy. A chyba o tym zapomnieli. Bo zielsko na skarpie od strony osiedla Orła Białego ma już chyba 2 metry wysokości i nikt tej skarpy od początku roku nie kosił !! Kiedy w końcu powiat to dostrzeże?

 • Link do komentarza Gniezno mieszkaniec czwartek, 04 lipca 2019 19:26 napisane przez Gniezno mieszkaniec

  Ta ulica niebyla remontowany od ok 40 lat tylko dziury łatanie były. A tiry muszę jakoś dojechać do hurtowni. A towar w naszych sklepach niby skąd jest z tej właśnie hurtowni.

 • Link do komentarza ciekawski czwartek, 04 lipca 2019 12:09 napisane przez ciekawski

  No. Zaczęli w końcu naprawiać nawierzchnię ulicy Winiary. Ale co ja widzę. W niektórych miejscach w/w ulicy maszyny zfrezowują warstwę asfaltu o grubości zaledwie 1 centymetra. Przecież wszystkie normy i przepisy o naprawie nawierzchni ulic mówią jednoznacznie, że naprawiając ulicę należy kłaść nową warstwę masy bitumicznej o grubości minimum 4 - słownie ( czterech ) centymetrów. Dlaczego ? By przejeżdżające po niej ciężkie TIR y nie powodowały jej natychmiastowego ponownego pękania. A takie właśnie TIR-y jeżdżą tą ulicą do hurtowni Państwa Seszyckich. Pytam się wobec tego, jaką długą gwarancje daje firma wykonująca ten remont, na swoje usługi? Jeden miesiąc ?

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 04 lipca 2019 10:47 napisane przez Mieszkaniec

  Może zarząd zajmie się przy okazji tymi drzewkami posadzonymi chyba rok temu przy szkole. Niestety nie podlewane już uschły około 20 szt. Gospodarność...

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 04 lipca 2019 10:22 napisane przez EagleEye

  Wow " aż 300 metrów" szok skąd na to pieniądze wzieli jak do dziś nie obkosili z chaszczy ul.Wrześńskiej ktora jest pod zarządem PZD.
  Wszak ważne że pensje dla zgrai co miesiąc wpływają a reszta to pikuś. Coż dziur przybywa w drogach miejskich,gminnych,powiatowych i krajowych oraz wojewódzkich i prosze mi wierzyć że ta tzw. wielkopolska gospodarność obsmiewana jest wokół przez sasiadujące z nami województwa.
  Drogi mamym najgorsze w calej RP i to jest fakt niezaprzeczalny

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 04 lipca 2019 10:16 napisane przez mieszkaniec

  Przy okazji wniosek do prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie. Jak wygląda lewa strona uliczki przez blokiem z bankiem PKO na Tysiącleciu? Miejsca parkingowe na ogół zajęte i rzadko dostępne dla klientów banku, więc pojazdy staja po lewej stronie, za krawężnikiem potężne dziury no i zahaczenie o zawieszenie pojazdu gotowe. więc, albo postawić słupki , albo dowieźć ziemi, albo jedynym wyjściem ustawić znak postoju na tej zatoce parkingowej czasowy np. do 1 lub 2 godzin w ciągu dnia tak, by klienci banku, apteki i innych tam działających podmiotów miały możliwość zaparkowania.Prezes jest radnym, to powinien mieć szeroko oczy otwarte na potrzeby mieszkańców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane