Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 lipca 2019 10:02

Migawki z miasta - znaki z dnia na dzień

 
Migawki z miasta - znaki z dnia na dzień zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców, ktory zwrócił uwagę na oznakowanie, jakie z dnia na dzień pojawiło się na ul. Winiary.

Sporo kierowców, mieszkańców os. Orła Białego, na pewno jeszcze nie wie lub dopiero dziś dowiedziała się o oznakowaniu, jakie ustawiono na ul. Winiary. Pojawiły się tam bowiem oznaczenia zakazu zatrzymywania się po obu stronach ulicy wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu.

​- Takie znaki pojawiły się wczoraj na obu stronach ulicy Winiary. Ja rozumiem i cieszę się, że będę mógł wreszcie jeździć po porządnej drodze, ale czy o takich znakach nie powinno informować się wcześniej? Jeśli nic się nie zmieniło, to jest przepis mówiący o informowaniu 48h wcześniej. Tu pojawiły się z minuty na minutę. Ja miałem szczęście, że zauważyłem i przeparkowałem auto, ale co z innymi? Zaraz posypią się mandaty, bo nie każdy jeździ codziennie i nawet nie wie o istnieniu zakazu - informuje nas pan Jakub, mieszkaniec osiedla.

Jak udało się nam dowiedzieć, oznakowanie pojawiło się w związku z zaplanowanym remontem nawierzchni ul. Winiary na odcinku około 300 metrów - pierwsze maszyny budowlane pojawiły się dzisiaj nad ranem.

Inwestorem i zarządcą drogi jest Powiatowy Zarząd Dróg, któremu nie pierwszy raz zdarza się stawiać mieszkańców przed faktem dokonanym, nie informując ich przy tym wcześniej w taki sposób, jak robi to chociażby Miasto, czyli za pomocą wysyłanych komunikatów. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz część kierowców z tego osiedla zdąży przestawić swoje pojazdy zanim - zgodnie z oznakowaniem - zostaną one odholowane na ich koszt.

10 komentarzy