Wydrukuj tę stronę
niedziela, 14 lipca 2019 18:14

Pożar w ośrodku w Skorzęcinie (aktualizacja)

 
Pożar w ośrodku w Skorzęcinie (aktualizacja) zdjęcie nadesłane

W niedzielne, późne popołudnie służby zostały powiadomione o pożarze w ośrodku wypoczynkowym w Skorzęcinie.

Do zdarzenia doszło 14 lipca przed godziną 18. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć od Czytelników, doszło do pożaru w jednym z lokali gastronomicznych zlokalizowanych w centralnej części ośrodka. Jako pierwsi do akcji ruszyli strażacy - ochotnicy, którzy akurat wypoczywali nad jeziorem.

Na miejsce zadysponowano straż pożarną m.in. z OSP Witkowo, OSP Skorzęcin oraz JRG Gniezno. Pierwsze zastępy po dotarciu rozpoczęły akcję gaśniczą - do tego czasu ogień rozwinął się na tyle, że podszedł pod dach budynku. Działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczych w oparciu o hydranty zlokalizowane przy drodze i stłumieniu pożaru, po którego dogaszeniu sprawdzono cały budynek łącznie z dachem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden mężczyzna.

Po całym zdarzeniu OSP Witkowo zamieściło poniższy komentarz do akcji gaśniczej:

Największy problem dla strażaków stanowili wczasowicze. Pomimo próśb, rozstawionych pachołków i taśm ostrzegawczych potrafili perfidnie przechodzić pomiędzy samochodami. Nie potrafili zrozumieć, że poruszają się w strefie bezpośredniego zagrożenia. Apelujemy o rozwagę i reagowania na polecenia prowadzących działania ratownicze. Pozwólcie nam ratować życie i mienie.

zdjęcia nadesłane, PSP Gniezno oraz OSP Witkowo

Galeria

4 komentarzy