poniedziałek, 22 lipca 2019 20:55

Duży pożar ścierniska. Ogień uszkodził także wóz ratowniczy

 
Duży pożar ścierniska. Ogień uszkodził także wóz ratowniczy źródło: OSP Czerniejewo

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w poniedziałkowe, wczesne popołudnie między Czerniejewem a Pawłowem. Podczas działań uszkodzeniu uległ samochód gaśniczy.

Do zdarzenia doszło 22 lipca około godziny 13. Pożar wystąpił na ściernisku w miejscowości Goranin i w bardzo szybkim tempie zaczął się rozprzestrzeniać, w czym pomagał mu wiejący wiatr. Na miejsce zadysponowano jednostki ochotnicze z Czerniejewa, Żydowa, Niechanowa oraz z JRG Gniezno. 

Po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozległy pożar, obejmujący około 4 hektary terenu po skoszonym zbożu. Dzięki szybkiej akcji ratowników udało się sytuację opanować, jednak jeszcze podczas gaszenia doszło do pożaru w komorze silnika wozu strażackiego OSP Czerniejewo, gdzie płomienie objęły filtr powietrza. Sytuację udało się opanować dzięki gaśnicom obecnym w wozach,  jednak wóz ratowników został przez to wycofany z użytku do czasu naprawy 

 

źródło: OSP Czerniejewo oraz zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

1 komentarz

  • Link do komentarza Beniu@optyka.pl wtorek, 23 lipca 2019 09:37 napisane przez Beniu@optyka.pl

    Taki pożar to chyba podpalenie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane