niedziela, 18 sierpnia 2019 04:51

Utonięcie 18-latka w Skorzęcinie

 
Utonięcie 18-latka w Skorzęcinie źródło: PSP Gniezno

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotni wieczór na głównej plaży ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie.

17 sierpnia, około godziny 20:20 służby otrzymały powiadomienie o osobie, która miała się topić w rejonie mola na terenie ośrodka na Jeziorze Niedzięgiel. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z OSP Skorzęcin, OSP Wiekowo, OSP Witkowo oraz JGR Gniezno wraz z łodziami. Dodatkowo skierowano również specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Poznania

Druhowie z OSP Witkowo skontaktowali się z ratownikami WOPR, którzy na co dzień zabezpieczają tamtejsze kąpielisko (w tych godzinach już nie pełnią dyżuru), którzy udali się na miejsce i zaczęli prowadzić działania ratownicze. Zlokalizowali oraz ewakuowali z wody na molo nieprzytomnego 18-latka, gdzie przejęli go druhowie z OSP Skorzęcin, do których dołączył także ratownik medyczny. Rozpoczęta reanimacja była kontynuowana później przez kolejne zespoły ratownicze przez 1,5 godziny, jednak nie przyniosła rezultatu - 18-latek zmarł.

Strażacy przy pomocy łodzi przeczesali jeszcze miejsce w jeziorze, gdzie odnaleziono młodego chłopaka w celu wykluczenia kolejnych poszkodowanych. Działania na miejscu trwały trzy godziny - okoliczności tragicznego zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.

źródło: OSP Witkowo i  PSP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza ddd wtorek, 20 sierpnia 2019 06:57 napisane przez ddd

    Należy mu się odszkodowanie milion złotych za to ze rodzina cierpi i niespodziewanie go woda zabiła !

  • Link do komentarza s poniedziałek, 19 sierpnia 2019 12:50 napisane przez s

    (*)

  • Link do komentarza M niedziela, 18 sierpnia 2019 23:15 napisane przez M

    Ogromna tragedia dla rodziny, ogromny ból gdy tak nagle i w niespodziany sposób ginie dziecko.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane