Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 września 2019 14:00

Wakacje nad jeziorami podsumowane. Nie obyło się bez tragedii

 
Wakacje nad jeziorami podsumowane. Nie obyło się bez tragedii archiwum redakcji

W okresie wakacyjnym w naszym regionie odnotowano dwa przypadki utonięć. Jednocześnie jednak policjanci często nad wodą musieli reagować w związku z zachowaniami osób, które były pijane.

Po spokojnym 2018 roku, kiedy to na terenie powiatu gnieźnieńskiego nie odnotowano ani jednego utonięcia, w tym roku miały miejsce niestety dwa przypadki - 21 czerwca 2019 roku w Jeziorze Piotrowskim utonął 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Gniezna, a 17 sierpnia w Jeziorze Niedzięgiel (ośrodek wypoczynkowy w Skorzęcinie) utopił się 18-latek, pochodzący z okolic Kalisza. Takim tragicznym rezultatem zamknęły się tegoroczne wakacje w naszym regionie. Ogółem w całym kraju odnotowano w tym czasie 203 utonięcia.

Podczas obecności nad terenami wodnymi, policjanci często musieli też reagować na zachowania osób, które będąc pod wpływem alkoholu, korzystały ze sprzętu wodnego. Sytuacje takie ujawniano podczas patroli łodziami motorowymi na Jeziorze Niedzięgiel ale i na innych akwenach powiatu gnieźnieńskiego. Wszyscy sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Najbardziej skrajnym przypadkiem była interwencja, do której doszło 21 lipca br. "tradycyjnie" na Jeziorze Niedzięgiel. Wówczas to policjanci interweniowali wobec 32-letniego mieszkańca Witkowa, będącego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie stosował się do poleceń ratowników zarządzających tym obszarem wodnym i nie chciał opuścić akwenu wodnego, czym naraził się utratę życia i zdrowia. W wyniku swojego zachowania trafił do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych do wytrzeźwienia. Następnie w związku z popełnionym wykroczeniem zostały przeprowadzone czynności wyjaśniające, a mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny.

źródło: KPP Gniezno