czwartek, 19 września 2019 17:23

Kontener na odzież czy raczej dzikie wysypisko?

 
Kontener na odzież czy raczej dzikie wysypisko? fot. Rafał Wichniewicz

Jeden z mieszkańców osiedla Dalki skontaktował się z nami w sprawie bałaganu, jaki pojawił się w rejonie skrzyżowania ul. Gajowej i Prostej. Łatwiej niż złapać odpowiedzialnego za ten stan rzeczy, będzie kontener... wywieźć.

Temat ten po pewnym czasie powrócił na terenie Gniezna - mowa o kontenerach na odzież używaną, które pojawiają się na różnych osiedlach miasta. Przypadek ul. Gajowej nie jest odosobniony, ale to właśnie tę kwestię poruszył pan Piotr w kontakcie z nami.

- Pojemnik jest pełen odzieży, wokół panuje bałagan. Na pojemniku nie ma podanego adresu właściciela. Według Straży Miejskiej nie wiadomo kto je postawił bo podobno w mieście stoją te pojemniki jeszcze w kilku miejscach - pisze gnieźnianin. Na miejscu zastać można blaszany kontener, wokół którego dosłownie walają się ubrania, obuwie i zabawki. Sprawa byłaby do wyjaśnienia gdyby nie fakt, że ten sam temat dzień wcześniej poruszono na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego.

- Na kontenerze jest numer telefonu, wydzwaniałam pod ten numer pięć razy i pan ciągle odkładał, że proszę poczekać do czwartku, poniedziałku, następnego czwartku i nadal jest nieposprzątane - przekazała Marlena Hejna z Rady Osiedla "Dalki". Stanisław Dolaciński, jako przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg przekazał iż podjęto starania o uzyskanie informacji o tym, kto ów kontener postawił przy drodze podlegającej powiatowemu zarządcy. Jak jednak dodał, jest to bardzo utrudnione, ale jednocześnie stwierdził iż postawiono go nielegalnie. Potwierdził to wiceprezydent Michał Powałowski: - Problem polega na tym iż bez pozwolenia są one ustawiane. Swojego czasu z Wydziałem Mienia walczyliśmy z tego typu kontenerami, które były ustawiane i ostatecznie myśmy sami je usunęli i wywieźli. Nikt się po nie nie zgłosił. Jak dodał, bałagan przy nich pojawia się z powodu przepełnienia, gdyż nie są one na bieżąco opróżniane. 

Tymczasem jeszcze wczoraj na kontenerze przy ul. Gajowej pojawiła się informacja od Powiatowego Zarządu Dróg, na której można przeczytać iż w przypadku nieusunięcia go wraz z zalegającymi odpadami w ciągu 7 dni, zostanie on usunięty na koszt właściciela - czyli po 25 września.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Marysia piątek, 20 września 2019 12:13 napisane przez Marysia

  do Dfghkk - na Wolności to nic nowego , tam stoi takie pudło od lat i często lezy tam odzież ale jak widać dopiero nagłośnienie powoduje zainteresowanie tematem. Wcześniej nikogo nie obchodzi co stoi , leży czy wisi przy ulicy

 • Link do komentarza hehehehe piątek, 20 września 2019 11:54 napisane przez hehehehe

  Z treści nasuwają się wnioski że w zasadzie w pasie drogowym można ustawiać co się chce i śmiecić czym się da , byle nie zostawić po sobie śladów i wskazówek umożliwiających ustalenie danych identyfikacyjnych ? Co na to dzielne służby miejskie używające cudownego wiaderka ?

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum piątek, 20 września 2019 10:48 napisane przez mieszkaniec centrum

  A tak w ogóle to Miasto powinno jakoś ucywilizować te kontenery także na odpadki w całym mieście, bo one nam splendoru nie przynoszą. jest problem, bo podwórka są male, okna wychodzące z mieszkań na podwórze nie powinny mieć pod bokiem śmietników i tworzy się impas, gdzie te dziesiątki śmietników mają stać? Gdyby tak sanepid zrobił kontrolę ustawionych na podwórkach śmietników, to w starej zabudowie miasta więcej niż polowa powinna zniknąć z pola widzenia. Ale co dalej? To jest problem dla prezydenta i jego urzędników i czas, by się tym na serio zająć, a nie jakimiś plażami i królikami itp.

 • Link do komentarza Mieszkaniec Dalek czwartek, 19 września 2019 21:28 napisane przez Mieszkaniec Dalek

  Taki sam kontener stoi na zakręcie ulicy Bukowej na Dalkach i też jest wokół niego bałagan . Nikt nie chce widzieć problemu ....

 • Link do komentarza Dfghkk czwartek, 19 września 2019 18:29 napisane przez Dfghkk

  Na ul. Wolności, przy sklepie spożywczym jest identycznie;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane