piątek, 20 września 2019 08:36

Podjechał pod cmentarz i wysypał... dwie ciężarówki odpadów

 
Podjechał pod cmentarz i wysypał... dwie ciężarówki odpadów źródło: KPP Gniezno

W miniony czwartek policjanci zostali powiadomieni o hałdzie odpadów, które ktoś wyrzucił przy cmentarzu w Ruchocinie w gminie Witkowo. 

Powiadomiona o sprawie policja zajęła się sprawą i ustaleniem tego, kto przywiózł śmieci w to miejsce. Mł. asp. Marek Wasielewski z Komisariatu Policji w Witkowie udał się we wskazane miejsce, gdzie dzięki pomocy okolicznych mieszkańców ustalił do kogo mogą należeć odpady. Dodatkowo, wśród śmieci zalegających na wysypisku znajdowały się informacje do kogo śmieci należą. Sprawcą okazał się 56-letni mieszkaniec Strzałkowa w powiecie słupeckim. Jak się okazało, dzień wcześniej, tj. w środę wieczorem przywiózł on w to miejsce dwie ciężarówki odpadów budowlanych i zanieczyszczonej ziemi.

Dzielnicowy jeszcze w czwartek skontaktował się z mężczyzną, który został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Dodatkowo 56-latek został zobowiązany do uprzątnięcia składowiska, co też zrobił wieczorem tego samego dnia.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza Rencista piątek, 20 września 2019 13:13 napisane przez Rencista

    5.000 zł powinno być a nie 500 zł. Szpadelkiem powinien to ładować i na taczce wywozić tam gdzie należy.

  • Link do komentarza Czerepak piątek, 20 września 2019 10:43 napisane przez Czerepak

    Nie dosyć, że bezczelny dziad bałaganiarz, to jeszcze z obcego powiatu. Nie 500 zł, a 5 tysięcy złotych powinien zapłacić, to może by innych przestraszyło także!

  • Link do komentarza Elka piątek, 20 września 2019 09:37 napisane przez Elka

    ale mandat jest stanowczo za niski....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane