niedziela, 22 września 2019 20:34

Marszałek Senatu odwiedził Gniezno

  mn
Marszałek Senatu odwiedził Gniezno zdjęcie nadesłane

Trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi Gniezno odwiedził marszałek Stanisław Karczewski, który przekonywał, że Robert Gaweł jest najlepszym kandydatem do Senatu RP.

Wizytę w Gnieźnie rozpoczął od spaceru po parowozowni, podczas którego mógł osobiście przekonać się, że to najlepsze miejsce do utworzenia Narodowego Muzeum Kolejnictwa. Marszałek Senatu przyznał, że warto było zobaczyć na własne oczy obiekt, o którym wielokrotnie słyszał od senatora Roberta Gawła. Następnie Stanisław Karczewski złożył wspólnie z gnieźnieńskim senatorem i Joanną Śmigielską, sekretarzem miasta, wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Św. Piotra.

Kulminacyjnym momentem pobytu marszałka Karczewskiego w Gnieźnie było otwarte spotkanie z mieszkańcami w sali „Dąbrówka” w hotelu Pietrak. Marszałek zachęcał do głosowania na Roberta Gawła w wyborach do Senatu 13 października. – To bardzo dobry polityk, sprawdzony – uważa Stanisław Karczewski. – Przez cztery lata bardzo intensywnie pracował w Senacie. Bardzo zaangażowany w wiele projektów. Bardzo pracowity, oddany Senatowi i sprawom Gniezna.

Roberta Gawła poparli również kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, uczestniczący w spotkaniu z wyborcami: wojewoda Zbigniew Hoffmann, poseł Zbigniew Dolata i poseł Krzysztof Ostrowski. Marszałek Senatu odpowiadał na pytania mieszkańców, które dotyczyły głównie poprawy jakości służby zdrowia i zwiększenia kwoty wolnej od podatku.

Po wizycie w Gnieźnie marszałek Karczewski pojechał do Powidza i Słupcy, gdzie uczestniczył w kolejnych spotkaniach z wyborcami, zorganizowanymi przez senatora Roberta Gawła.

21 komentarzy

 • Link do komentarza Pod lupą czwartek, 26 września 2019 22:33 napisane przez Pod lupą

  Do @Ania Gno / Cyt. "Gawła w tym zespole nie widzę?" To chyba jasne, ideologicznie i politycznie widać różnice i nie pokuszę się, by je wymieniać. Żeby tak dywagować, trzeba by najpierw zapytać senatora, czy chciałby taki team tworzyć, jak stać go na własny.

 • Link do komentarza Zdrowy rozsądek środa, 25 września 2019 07:06 napisane przez Zdrowy rozsądek

  Lubię Arndta, ale rządzić będzie PiS, więc wolę senatora z partii rządzącej, bo będzie mógł więcej niż z opozycji.

 • Link do komentarza wilk środa, 25 września 2019 02:09 napisane przez wilk

  Pan Arndt głosował,aby mieszkańcy Gniezna,jak i całej Polski pracowali do 67 roku życia,również kobiety a może nawet i dłużej,najlepiej na umowach śmieciowych,a także gdy doszło do tragedii smoleńskiej,głosował,razem z całą PO ,PSL i SLD,by całe śledztwo oddać w ręce Rosjan,oczywiście na polecenie ówczesnego plemiela Tuska !!! I to są główne hańbiące jego dokonania antypolskie i antyspołeczne w Sejmie !!!! Jest wiele innych,po prostu trzeba poczytać trochę !!!

 • Link do komentarza Z miasta wtorek, 24 września 2019 23:09 napisane przez Z miasta

  @ pod lupą nie ośmieszaj bo szkodzisz swojemu ulubieńcowi Gawlowi. U niego turystyka polityczna większą niż u obatela Czarneckiego. Tych wszystkich przybytków politycznych z których korzystał to już nawet spamietac się nie da.

 • Link do komentarza Ania Gno wtorek, 24 września 2019 21:48 napisane przez Ania Gno

  Szanowni komentatorzy, kpicie to chyba sobie Wy. Napisałam co Arndt zrobił to próbujecie umniejszyc jego zasługi, bo Gaweł przy nim wypada słabo. Przyczynił się i to bardzo do inwestycji o których wspominałam - trzeba umieć otworzyć odpowiednie drzwi, przeprowadzić rozmowy z kim trzeba i wtedy są tego efekty. Nie przeczę oczywiście, że Budasz, Grobelny czy Gruszczyński też mają swój udział w tych projektach. Najważniejsze to dobry zespół. A Gawla w tym zespole nie widzę...

 • Link do komentarza nasz?  kandydat? wtorek, 24 września 2019 20:54 napisane przez nasz? kandydat?

  do Ani z Gno. Pani sobie kpi, czy o drogę pyta przypisując Arndtowi rzeczy, do których w żaden sposób się nie przysłużył. Przecież o Hali sportowo widowiskowej to zaczął mówić były prezydent Kowalski a urzeczywistnił jej budowę Grobelny. O Nową prokuraturę w Gnieźnie to walczył z Wrześnią nie kto inny, tylko były Starosta. A do stworzenia strefy ekonomicznej w Gnieźnie to przyczynił się obecny prezydent Gniezna. Arndt w tym czasie siedział sobie cicho w Warszawie, popijał kawki i robił wszystko by się za bardzo nie wychylać. To jest taki typowy obywatel, który nie chce się nikomu narażać. Wobec tego niech panienka Ania, przestanie przypisywać ojcostwo tych opisywanych wyżej sukcesów panu Arndt owi. Ten pan, to nie jest żaden człowiek czynu. Jedynie kościół, miał z nim dobrze, bo prawdopodobnie pomógł ciut w zdobyciu pieniędzy na remont kościoła Franciszkanów. Ale dla zwykłych mieszkańców Gniezna to chyba pan Arndt zrobił niewiele , a na pewno nie to, o czym mówi szanowna Ania

 • Link do komentarza Pod lupą wtorek, 24 września 2019 14:11 napisane przez Pod lupą

  Do @Ania Gno. Polityczną turystykę to raczej uprawiał od Solidarności, po Partię Chrześcijańskich Demokratów, potem Ruch Społeczny AWS i w końcu PO i dzikie koalicje. Jak to się ma do etyki, Kościoła i tego co obecnie prezentuje PO? Brak honorowego samookreślenia czy jednak kasa. Na dwóch ramionach płaszcz...To co zrobił to nie za darmo i uwaga! działał przez 24 lata i wszystko czego nie zrobił i głosował partyjnie, przeciwko to też przez 24 lata. Ma jakiś program czy mieszkańcy przyzwyczaili się do gościa, bo jest częścią krajobrazu. Swoich zwolenników ma jak każdy kandydat. Kiedyś za czasów AWS miał mój głos. Od wielu lat nie. Poszedł nie w tym kierunku i dobrze, bo dziś miałbym problem na którego przyszłego senatora głosować. Senatora juž mam i daję mu drugą szansę.Czekam na realizację pomysłu.

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 24 września 2019 08:34 napisane przez emeryt

  Ania Gno i jej podobni-prymitywizm aż wyziera z takich komentarzy. Nie dorosliscie nawet do tego, aby głosować, bo wiecznie mylicie obowiązki parlamentarne z samorządowymi. Poseł nie jest od remontów kościołów, szpitali czy wycinki lasu. Naprawdę tak trudno jest wam to pojąć?

 • Link do komentarza 3ch wtorek, 24 września 2019 06:58 napisane przez 3ch

  Taka Września nie była pierwszą stolicą , nie ma swojego posła , senatora, żużla, królików , a jak się rozwija społecznie i gospodarczo w porównaniu do Gniezna

 • Link do komentarza Ania Gno wtorek, 24 września 2019 02:45 napisane przez Ania Gno

  Do @pod lupą
  Akurat Arndt startuje zawsze z naszego terenu - taki mamy okręg wyborczy (do Sejmu sięga aż po Konin, a do Senatu jest mniejszy) i nigdy nie uprawiał politycznej turystyki.
  A co najważniejsze Arndt mało mówi, a dużo robi. To dzięki niemu mamy np. strefę ekonomiczna, dwie firmy, które zainwestowały w Gnieźnie, nową prokuraturę, halę sportową, pieniądze na zabytki np. Klasztor Franciszkanów, odnowioną komendę policji i kilka innych inwestycji pewnie by się jeszcze znalazło.
  Dlatego od lat głosuje na ARNDTA Pozdrawiam

 • Link do komentarza qwertz wtorek, 24 września 2019 00:06 napisane przez qwertz

  Pan obieżyświat odwiedził Gniezno. Ile baniek wylatał podczas tej kampanii?

 • Link do komentarza Pod lupą poniedziałek, 23 września 2019 23:05 napisane przez Pod lupą

  Każdy, kto komentuje pisze po to, by wyeliminować konkurenta. Najbardziej dziwi mnie fakt, że od wielu lat po publiczne pieniądze sięga Arndt, który już powinien odpuścić. Jakie ma dokonania jeśli chodzi o Gniezno? Startuje raz z Gniezna raz z Konina i wciąż się trzyma stołka. Ma jakiś patent? Kasa, kasa, kasa. Ostrowski hm jakoś w Gnieźnie się nie udzielał- choć ulotkę ma bardzo bogatą. Henning Kloska - nieistniejąca Nowoczesna? Niektórzy nie powinni znaleźć się w ogóle na listach np. Pilac- ten to dopiero zrobi trzęsienie ziemi. Kpina dostają taką kasę a ulotki do każdego nie docierają . Jak chcą walczyć o głosy. Spójrzmy na ich poczynania poprzez pryzmat ich głosowań ważnych dla Polski. Komuś chce się to sprawdzić? Zróbmy ranking 10 najważniejszych zadań, które były do wykonania w Gnieźnie, kto , w co, i z jakim skutkiem się angażował? Może zrobią to media - czy podejmą rękawicę, czy boją się układów . Czego oczekują mieszkańcy Gniezna? Królika z kapelusza czy konkretów. Gaweł jako jedyny mówi o konkretach dla Gniezna i o tym co chce dla Gnieźnian stworzyć i co wyborcy na to? Wyborcy. Mówię do tych poza chorymi układami i sitwą rodzinną... Macie swoje zdanie?

 • Link do komentarza Na nazwisko poniedziałek, 23 września 2019 17:54 napisane przez Na nazwisko

  Dokładnie, Głosuje na Krzysia nie na partię tak jak w Gnieźnie głosowałem na Tomasza.

 • Link do komentarza Grzegorzgrone poniedziałek, 23 września 2019 13:08 napisane przez Grzegorzgrone

  Gaweł - dlaczego kolesia nie wziąłeś do wyciętego powidzkiego lasu????strach przed ludzmi? STOP dla was..

 • Link do komentarza też wyborca poniedziałek, 23 września 2019 12:53 napisane przez też wyborca

  ad. Wyborca - nie masz racji. Po pierwsze parlamentarzyści to nie samorządowcy. Oni pracują przede wszystkim dla Polski, a nie dla prowincjonalnych spraw. Od tego w Gnieźnie są starosta i prezydent i to do nich wal z problemami lokalnymi. Mimo wszystko z tej wymienionej plejady, to najbardziej dostępny był zawsze poseł Ostrowski, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy, każdego przyjął i choć nie musiał, to pomagał i załatwił wiele spraw.

 • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 23 września 2019 11:57 napisane przez misiakisia

  Powiem tak że zgadzam sie z @Wyborca z godziny 21.49 22 września ale z tym że zostawił bym wymienionych jako drugi i trzeci ,a pierwszy i czwarty do skreślenia z posłowania. Owszem dwa i trzy ideałami nie są, ale dałbym im jeszcze jedną szans. Numer jeden z wymenionych już czas żeby wrócił na etat a o czwórce to szkoda pisać nawet

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 23 września 2019 09:13 napisane przez wyborca

  Hofman? Gniezno ma swojego kandydata do Sejmu i jest nim tylko Krzysztof Ostrowski. Jest stąd, łatwo z nim się kontaktować,nikomu nie odmówił nigdy pomocy.

 • Link do komentarza łooooooooo poniedziałek, 23 września 2019 08:40 napisane przez łooooooooo

  Wizyta takich osobistości i miasto jest reprezentowane przez urzędnika niższego szczebla ???????????????????????????????

 • Link do komentarza Jokanta poniedziałek, 23 września 2019 07:25 napisane przez Jokanta

  Nigdy więcej Gawła.

 • Link do komentarza Jasio niedziela, 22 września 2019 23:47 napisane przez Jasio

  Frekwencja,że aż w kadr się nie mieścili...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane