piątek, 27 września 2019 08:04

Kilka zastępów poszukiwało topielca

 
Kilka zastępów poszukiwało topielca źródło: OSP Kłecko

W późny czwartkowy wieczór służby zostały powiadomione o mężczyźnie, który miał skoczyć do stawu i nie wyjść na brzeg.

Do zdarzenia doszło w czwartek 26 września, przed godziną 22. Do służb wpłynęła informacja iż w Łagiewnikach Kościelnych (gmina Kiszkowo) mężczyzna miał wskoczyć do dużego stawu znajdującego się w środku wsi, po czym nie wypłynął.

Na miejsce zadysponowano JRG Gniezno, OSP Kłecko, OSP Kiszkowo oraz OSP Rybno Wielkie, a także wezwano specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Poznania. Pierwsze zastępy przybyłe na miejsce zaczęły od razu przeczesywać staw, a kolejne poszukiwaniami objęły brzeg akwenu oraz oświetlano przyległy teren. Po dotarciu na miejsce grupy z Poznania, działania wsparł także sonar, którym przeszukiwano wodę. 

Po około dwóch godzinach akcji ratowniczej nie stwierdzono, by ktoś mógł znajdować się w stawie i działania zakończono. 

źródło: OSP Kłecko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane