czwartek, 10 października 2019 11:02

Przejazd pod wiaduktem otwarty! - „trzy mosty” już przejezdne!

 
Przejazd pod wiaduktem otwarty! - „trzy mosty” już przejezdne! fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowe przedpołudnie dokonano oficjalnego otwarcia przejazdu ul. Pod Trzema Mostami. Po dziewięciu miesiącach kierowcy mogą korzystać z poszerzonej drogi.

Na tę chwilę mieszkańcy Gniezna czekali od wielu lat. 10 października dokonano oficjalnego otwarcia przejazdu pod nowym wiaduktem kolejowym, pobudowanym pomiędzy al. Reymonta a ul. Słoneczną. Nowa droga jest szersza, a światło przeprawy pozwala na swobodny przejazd autobusom i samochodom ciężarowym, zmierzającym do pobliskiej strefy przemysłowej. Przez lata było ono nie tylko ograniczone, ale także sam przejazd bardzo wąski - tak jak go wykonano przeszło sto lat temu przez pruskie koleje.

Po raz pierwszy o planach przebudowy układu drogowego w tej części miasta donosiliśmy we wrześniu 2015 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze informacje o rozmowach prowadzonych z koleją. Zielonym światłem dla realizacji tego zadania stały się kolejne kroki, jakie udało się podjąć w kolejnych latach - zgodzie na rozbiórkę dwóch nieużywanych już wiaduktów (co nastąpiło w 2017 roku) oraz dofinansowania, jakie otrzymano w marcu 2017 roku na realizację samej inwestycji, jaką było poszerzenie trzeciej przeprawy.

Na koszt całkowity zadania, wynoszący 36 mln złotych, złożyło się dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 17 mln 888 tys. złotych oraz 5 mln złotych z PKP. Pozostałą kwotę wyłożyło Miasto Gniezno. W ramach inwestycji powstała nie tylko nowa przeprawa i skrzyżowanie o ruchu okrężnym od strony al. Reymonta, ale także półkilometrowy odcinek, zupełnie nowej drogi w kierunku ul. Osiniec. 

 

W czwartek 10 października około godziny 11, po przemówieniach wiceprezydenta Jarosława Grobelnego, prezydenta Tomasza Budasza, marszałka Marka Woźniaka oraz przedstawiciela PKP, dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi pod przeprawą oraz pierwszego przejazdu samochodu ciężarowego. 

W trakcie spotkania miał miejsce także dość humorystyczny akcent, kiedy prezydent przypomniał iż jeszcze na początku starań o realizację tej inwestycji, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego Grzegorz Ostach powątpiewał w jego możliwość mówiąc iż "prędzej kaktus na ręce wyrośnie", niż uda się przebudować "trzy mosty". Dlatego też podczas czwartkowego wydarzenia prezydent wręczył dyrektorowi... kaktusa. 

Po kilkunastu minutach od oficjalnej uroczystości i wykonaniu pamiątkowych zdjęć z wykonawcami i przedstawicielami kolei, droga została udostępniona do ruchu samochodowego.

25 komentarzy

 • Link do komentarza X poniedziałek, 21 października 2019 09:03 napisane przez X

  @mariola b. - czytaj z uwagą. We wcześniejszych komentarzach padły nazwiska, które wg. internautów nie mają nic wspólnego z tym remontem. Masz już zatem odpowiedź na swoje pytanie. A jeśli twierdzisz, że jest inaczej i się mylimy - to otwórz nam oczy konkretnymi dowodami i przykładami, co dany pan A lub pani B uczynili, by mieć swój udział lub jakikolwiek wkład w tej inwestycji.

 • Link do komentarza Jerzol poniedziałek, 21 października 2019 08:45 napisane przez Jerzol

  Krystyna, nie gdybaj tylko pisz o faktach. Boli Ciebie, że nie wygrała w Polsce twoja partia? Trzeba było nie kraść, nie obrażać społeczeństwa, nie wulgaryzowac publicznie, nie donosic na Polskę do obcych, to byście mieli władzę, no i byście rozkładali Polskę do reszty.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 20 października 2019 15:07 napisane przez wilk

  radek--- zobaczymy,poczekamy,kto na pajaca wyjdzie.Coś mi się wydaje,że wiem kto.........

 • Link do komentarza Krystyna niedziela, 20 października 2019 14:19 napisane przez Krystyna

  Gdyby ekipa PIS-u mogła coś otwierać (święcić) to by o tym TRĄBILI na całą Polskę. Ale niestety, nie wyszło nic!

 • Link do komentarza Damian niedziela, 20 października 2019 11:57 napisane przez Damian

  Mariolu b. - prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Nie zauważam szczególnie drastycznych krytyk władzy właśnie na tym portalu. A zresztą, żadna władza nie ma nawet prawa uciekać od oceniania jej przez wyborców, więc, jeżeli wyborcy ją krytykują, to mają do tego święte prawo. Oczywiście w zakresie wykonywania (lub nie) tych,że obowiązków. A, pytam, gdzie też wyborcy mogą się wypowiadać, jak nie w mediach? Przecież prezydent, ani starosta nie spotyka się z nimi, by czasem posłuchać głosu ludu. a i na sesji nie każdego dopuszczą do glosu. Wolność wypowiedzi jest fundamentem ustroju demokratycznego, a styl wypowiedzi - jako forma wyrazu - jest chroniony wraz z jej treścią.

 • Link do komentarza Jerzy niedziela, 20 października 2019 11:04 napisane przez Jerzy

  Tych fanów, którzy pieja z zachwytu nad jedną zmianą w trasie latami nieprzejezdnej zapytam: a od czego oni wszyscy są,jak nie od roboty i myślenia? Biorą kasę z naszych kieszeni, to niech pracują, jak się należy. Śmieszy natomiast szumne otwieranie, przecinanie wstęgi i zachwyt gnieznian nad czymś, co wynika z obowiązków urzednikow i ich kierownictwa wybranego zresztą w wyborach. Sami się podjęli pewnych obowiązków, więc niech się wykazują. I tyle w temacie.

 • Link do komentarza mariola b. sobota, 19 października 2019 15:32 napisane przez mariola b.

  Permanentne krytykanctwo na tym portalu!!! A które to osoby ze zdjęć nie przyczyniły się do powstania tej pięknej trasy?

 • Link do komentarza ddr niedziela, 13 października 2019 14:36 napisane przez ddr

  sposób poprowadzenia ścieżki rowerowej w rejonie skrzyżowania z al reymonta to jakiś dramat. brak powiązania, brak myśli projektowej

 • Link do komentarza X niedziela, 13 października 2019 13:58 napisane przez X

  @mieszkaniec - Gnieźnianie nie są złośliwi. Bardzo dobrze, że udało się zrealizować ten remont i przejazd po wiaduktem. Nie krytykują prac, które zostały wykonane, tylko tych, którzy bezkrytycznie przyklejają swe gęby do sukcesu, z którym nie mają nic wspólnego. Tego jak piszesz dotyczy owa krytyka i narzekanie. A to istotna różnica.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 11 października 2019 16:31 napisane przez mieszkaniec

  Jacy ci gnieznianie zlosliwi udalo się zrobić coś co ułatwia komunikację to ciągłe narzekania ,a co wy zrobicie dla miasta tylko krytyka i narzekania.

 • Link do komentarza radek piątek, 11 października 2019 10:11 napisane przez radek

  wilk ty pajacu, mosty świecicie, samochody i ludzie giną. Coś słabo ten wasz pokropek działa....

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 11 października 2019 08:42 napisane przez misiakisia

  Nie wiedziałem że aż tyle osób budowało ten most/przejazd. Rynce opadają jak się na to patrzy i tyle.

 • Link do komentarza Do pracy rowerem piątek, 11 października 2019 07:18 napisane przez Do pracy rowerem

  Pod mostem ścieżka rowerowa już jest. Brawo. A teraz czas na wytyczenie ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Reymonta i wzdłuż ulicy Konikowo . Prosimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza liczyrzepa czwartek, 10 października 2019 19:05 napisane przez liczyrzepa

  Dolata - poseł może pomagał w dogadaniu się PKP z władzami miasta w sprawie tego remontu i może starał się też o dofinansowanie. Gruszczyński jako obecny szef struktur powiatowych reprezentował współwłaściciela - starostwo , do którego należy część gruntów jakie uległy przebudowie (rondo przy ulicy Słowackiego). Ich obecność była więc uzasadniona. Ale pan Pilak, jako dyrektor placówki kulturalnej to powinien chyba być w tych godzinach w pracy przy ulicy Łubieńskiego. Nieprawdaż ? Pan Pilak pasował w tym towarzystwie jak kwiatek do kożucha. Po prostu chciał się koniecznie pokazać przed wyborami. Chciał zabłysnąć przed gnieźnianami . Ale czym ? Przecież on do niczego przy tej przebudowie się nie przyczynił. Jak mu nie wstyd, tak się pchać na świecznik !!!

 • Link do komentarza LLL czwartek, 10 października 2019 19:04 napisane przez LLL

  Co to za dziewczyna na ósmym zdjęciu?

 • Link do komentarza szofer czwartek, 10 października 2019 18:50 napisane przez szofer

  Wiadomo, kampania wyborcza. Pod mostem :-)))

 • Link do komentarza Jankowska Gizela czwartek, 10 października 2019 18:44 napisane przez Jankowska Gizela

  Byłam na 100 % pewna, że wszędobylski J.W. swoją wysoką osobą uświetni otwarcie. Ma wyjątkową umiejętność "wślizgnięcia się" wszędzie
  i zawsze dla podkreślenia osobistego EGO i narcyzmu. Oczywiście bez zaproszenia, ale zawsze w pierwszym szeregu.

 • Link do komentarza Zenon czwartek, 10 października 2019 18:21 napisane przez Zenon

  @X Pilak jeszcze rozumiem bo jest w drużynie miasta ale co tam robią Gruszczyński i Kloska to nie rozumiem.

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 10 października 2019 16:34 napisane przez rowerzysta

  Nareszcie ! Udało się doprowadzić tę inwestycję do końca w zakładanym terminie. Uważam to za wielki sukces wszystkich zaangażowanych stron.

 • Link do komentarza X czwartek, 10 października 2019 15:42 napisane przez X

  A co panowie Dolata, Pilak i Gruszczyński mają wspólnego z tą inwestycją, że swoje klaty wypinali do zdjęcia wraz z wykonawcami i przedstawicielami Miasta? Ktoś mnie oświeci w tej kwestii?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane