poniedziałek, 21 października 2019 09:45

Nie miał pojemników na śmieci, więc odpady wyrzucił w lesie

 
Nie miał pojemników na śmieci, więc odpady wyrzucił w lesie źródło: Tomasz Budasz
Tylko 500 złotych kary mogli nałożyć na mieszkańca Gniezna strażnicy miejscy za porzucone do lasu odpady. Drugie tyle otrzymał jeszcze za brak pojemnika na śmieci.

Odpady porzucone na terenie Lasu Miejskiego zauważył jeden z gnieźnian, biegający w tym rejonie w ostatnim czasie. Sprawę od razu zgłosił do Straży Miejskiej, która po dotarciu we wskazane miejsce potwierdziła leżące śmieci a wkrótce też zidentyfikowała sprawcę tego czynu.

Jak się okazało, odpady podrzucił jeden z mieszkańców Gniezna, który za swoje postępowanie otrzymał maksymalny mandat w wysokości 500 zł. Podczas kontroli okazało się też, że nie ma on pojemników na odpady na swojej posesji, za co wypisano mu kolejny mandat na drugie 500 zł.

5 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 22 października 2019 08:59 napisane przez kierowca

  Pan Radny Dzionek już nie zbiera śmieci teraz się bawi w fotografie amatorsko i fotografuje całą ulice 3 maja (samochody) ciekawe czy swojego auta ma zdjęcie

 • Link do komentarza Janek poniedziałek, 21 października 2019 14:14 napisane przez Janek

  Za brak pojemnika jest 100zł
  Czyżby znowu Janusz W. Naginał przepisy kpiąc z obowiązującego prawa ?

 • Link do komentarza 34 poniedziałek, 21 października 2019 10:56 napisane przez 34

  Swego czasu ktoś w tym mieście w ramach jakiegoś tam zbilansowania ogłosił podniesienie opłat dla płacących , obiecując obniżenie tych opłat po weryfikacji niepłacących czyli nie posiadających pojemników na śmieci. No to ja się pytam czy skończono tą weryfikację i z jakim skutkiem że tu jak się okazuje po tak długim czasie ponoć trwania weryfikacji zostaje znaleziony człowieczek nie posiadający pojemników na śmieci , do którego to odkrycia przyczynił się nie kto inny jak obywatel tego miasta który znalazł nielegalne śmietnisko.

 • Link do komentarza Chavez poniedziałek, 21 października 2019 10:28 napisane przez Chavez

  Dzwońcie do Radnego Dzionka on sprząta śmieci.. a nie to tylko przed wyborami..

 • Link do komentarza Waldi poniedziałek, 21 października 2019 10:25 napisane przez Waldi

  500zł?! Śmiech na sali. Mając tak durne prawo trudno zachować porządek. Tylko 500zł za zaśmiecanie zachęca do wysypywania śmieci w lesie. Jeden na 100 przypadków jest złapany więc korzyść dla śmieciarza spora. Mandat powinien być 5000zł.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane