czwartek, 24 października 2019 11:35

Ruszył punkt skierowany do osób pokrzywdzonych przestępstwem

 
Ruszył punkt skierowany do osób pokrzywdzonych przestępstwem źródło: internet

W październiku na terenie Gniezna uruchomiona została placówka, prowadzona przez Fundację „Dziecko w Centrum”. Oferuje ona pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz ich bliskim.

Fundacja „Dziecko w Centrum”, dzięki dofinansowaniu ze środków FUnduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości uruchomiła Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, mieszczący się przy ul. Zeylanda 9/3 w Poznaniu. Oferuje ona bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną oraz psychiatryczną. Możliwa jest też pomoc materialna, mająca na celu łagodzenie skutków przestępstwa. 

Na terenie województwa wielkopolskiego Fundacja „Dziecko w Centrum” uruchomiła również lokalne punkty, gdzie po pomoc mogą się udawać osoby jej potrzebujące. Na terenie Gniezna mieści się on na osiedlu Orła Białego 20 (siedziba Caritas AG) - czynny jest w poniedziałki od 12:00 do 16:00 oraz w środy od 12:00 do 16:00.

Niezależnie od powyższego, organizacja uruchomiła dyżury telefoniczne:
539 106 106 – dyżury osobiste i telefoniczne specjalisty pierwszego kontaktu
786 160 100 – dyżury telefoniczne w godz. 20.00-08.00 oraz w niedziele i święta

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane