poniedziałek, 04 listopada 2019 15:27

Zwłoki na nieukończonej budowie przy ul. Roosevelta (aktualizacja)

 

Do makabrycznego odkrycia doszło w poniedziałkowe popołudnie na terenie nieukończonego budynku na os. Tysiąclecia.

Zdarzenie miało miejsce 4 listopada przed godziną 15. Jak wynika z uzyskanych informacji, na terenie nieukończonego od kilku lat budynku handlowo-mieszkalnego, położonego pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Matejki, odnaleziono zwłoki.

Informację tę potwierdziła nam gnieźnieńska policja. Jak udało się nam dowiedzieć, zwłoki należą do 58-letniego mężczyzny, mieszkańca Gniezna. Ciało odkryto na dnie szybu windy, który był wypełniony wodą. Na tę chwilę nie wiadomo jak długo mogły znajdować się w tym miejscu, ani co mogło być przyczyną zgonu. 

Obecnie (godz. 16.50) działania zostały zakończone, a ciało zabezpieczono na potrzeby badań w zakładzie medycyny sądowej, które pomogą ustalić przyczyny jego śmierci.

 


Budynek przy ul. Roosevelta od ponad 4 lat pozostaje nieukończony. Na miejscu już wielokrotnie miały miejsce interwencje służb porządkowych, które były wzywane do osób (szczególnie młodych) chodzących po pustostanie oraz bawiących się na dachu obiektu.

11 komentarzy

 • Link do komentarza smutas czwartek, 07 listopada 2019 14:53 napisane przez smutas

  Ładny obiekt na przeciwko Teatru też ciągle nie może się zapełnić sklepami firmowymi. Jedyna biedronka w częsci parterowej obiektu "cudów nie czyni".

 • Link do komentarza M/S Gród Lecha środa, 06 listopada 2019 13:39 napisane przez M/S Gród Lecha

  Ta budowla wygląda, jak transatlantyk! Szczególnie z daleka odnosi się wrażenie, ze ten statek chyba zabłądził, albo, że Gniezno ma suchy dok :-)))

 • Link do komentarza Ja_Jestem środa, 06 listopada 2019 10:54 napisane przez Ja_Jestem

  Do:Budowlaniec:
  ********************
  Za pewne nie pierwsza i nie ostatnia taka budowla, która nie została ukończona, chociażby Oś. Winiary, na którym powstać miała gigantyczna galeria, o metrażu - w przybliżeniu 21 tyś m.kw. Dzisiaj hula tam wiatr i jak można zaobserwować młodzi "gniewni".

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 05 listopada 2019 21:19 napisane przez miastowy

  Ad. Marco, wydaje się, ze ta firma sprzyja prezydentowi miasta i vice versa. Wystarczyło popatrzeć, gdzie i czyje bilbordy wyborcze wisiały w naszym mieście.

 • Link do komentarza Marco wtorek, 05 listopada 2019 18:19 napisane przez Marco

  firma KOS BUD buduje i buduje. Ale w tej lokalizacji chyba przeinwestowała. Może właściciel firmy wymyślił sobie , że budowę zakończy za pieniądze przyszłych najemców przestrzeni wydzielonych na handel. A tu się okazało, że nie ma już chętnych na otwieranie nowych sklepów w Gnieźnie. I obiekt pozostał w stanie niedokończonym. A poprzednie władze Gniezna były tak przychylne temu inwestorowi. Nawet wybudowały specjalnie dla niego nową szeroką ulicę Matejki. Zupełnie za darmo. Po co ? By umożliwić dojazd do podziemnych parkingów dziesiątkom samochodów z klientami. A miał to być obiekt konkurujący z Kauflandem. Windy, ruchome schody i.t.p. Jak długo gnieźnianie będą czekali na ukończenie tego obiektu niewiadomo? Pożyjemy zobaczymy co wymyśli właściciel firmy KOS BUD..

 • Link do komentarza Korek poniedziałek, 04 listopada 2019 22:17 napisane przez Korek

  Munia?

 • Link do komentarza pierożek poniedziałek, 04 listopada 2019 20:15 napisane przez pierożek

  może wreszcie ktoś przyjrzy się tej inwestycji! urzędnicy bez opamiętania dają zgody na takie ustrojstwo, które pasuje do tego miejsca jak kwiatek do kożucha! ten deweloper na brak kasy nie narzeka, bo w między czasie postawił kolejne bloki w których ludzie jeszcze się dobrze nie urządzili, a już pojawiły sie problemy, które ten deweloper zrzuca na miasto, a miasto umywa ręce, to może wreszcie ktoś się pochyli i wreszcie sprawi, że zgody na takie coś będą wydawane z głową i pełną odpowiedzialnością urzędniczą również ....

 • Link do komentarza budowlaniec poniedziałek, 04 listopada 2019 18:57 napisane przez budowlaniec

  Inwestor nigdy nie dokończy obiektu . Realia zasłonił sen o potędze . Szkoda.....

 • Link do komentarza Bronek poniedziałek, 04 listopada 2019 18:03 napisane przez Bronek

  Ten ogromny, słabo zabezpieczony obiekt straszy w centrum osiedla. Przede wszystkim jednak stanowi ogromne zagrożenie o różnym charakterze. Niedawno po dachu biegały dzieci, kradzieże i dewastacje są na porządku dziennym. Teraz znaleziono zwłoki, a co będzie dalej?
  Pożar czy kolejny wypadek?
  Jak dalece nieskuteczne są działania służb odpowiedzialnych za egzekwowanie od właściciela należytego zabezpieczenia obiektu?
  Jakie są szanse ukończenia budowy?

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 04 listopada 2019 18:00 napisane przez avalon

  Takie porzucone rudery powinny być rozbierane nakazem urzędowym

 • Link do komentarza Maria poniedziałek, 04 listopada 2019 15:49 napisane przez Maria

  Dlaczego wszyscy milczą na temat tej budowy wątpliwej jakości ozdoby kiedy to się zakończy budować kto to budował cisza zmowa milczenia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane