czwartek, 12 grudnia 2019 07:59

Pożar domu w Mnichowie

 

W czwartkowy ranek służby otrzymały powiadomienie o pożarze, do jakiego doszło w jednym z budynków mieszkalnych niedaleko Gniezna.

Do zdarzenia doszło 12 grudnia, przed godziną 5:30, kiedy to wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu zlokalizowanego na pograniczu Mnichowa i Dalek (gmina Gniezno). Na miejsce skierowano zastępy JRG Gniezno oraz OSP Czerniejewo i OSP Mnichowo, a także policję i zespół ratownictwa medycznego, gdyż istniało przypuszczenie iż w środku budynku może się ktoś znajdować.

Po dotarciu polnymi drogami na miejsce, pierwsze zastępy zastały rozległy pożar części parterowego budynku mieszkalnego - ogień obejmował już poddasze, a część jego konstrukcji zawaliła się do środka.

Działania strażaków polegały na stłumieniu ognia na płonących elementach budynku, po czym prowadzono ich dogaszanie i wentylację wnętrz w celu przeszukania obiektu - wstępne nie stwierdzono, by ktoś przebywał w środku.

Akcja dogaszania na miejscu cały czas trwa.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Lepszy znawca uwierz mi piątek, 13 grudnia 2019 19:26 napisane przez Lepszy znawca uwierz mi

  O proszę wielki znawca się znalazł 'Bartas' czy jednostka pompowa nie może być zadysponowana do takiego rodzaju zdarzenia? Raczej Tobie radzę się douczyc i rozeznać w sytuacji.

 • Link do komentarza Bartas czwartek, 12 grudnia 2019 22:15 napisane przez Bartas

  Znalazł się fachowiec rolnik - wiedział co powiedział , "A miejscowa, OSP Mnichowa, nie wyjechała czy nie była wezwana?"
  Jednostka pompowa do czego tam była by potrzbena ?
  Proponuje najpierw rozeznać się w sytuacji, statusie jednostki a później zabierać głos :)

 • Link do komentarza Zorro czwartek, 12 grudnia 2019 18:30 napisane przez Zorro

  Rolniku przeczytaj jeszcze raz a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

 • Link do komentarza Mieszkaniec Mnichowa czwartek, 12 grudnia 2019 17:38 napisane przez Mieszkaniec Mnichowa

  Rolniku ! Widocznie nie przeczytałeś powyższego artykułu ze zrozumieniem. Miejscowa OSP Mnichowo została zadysponowana i wyjechała do pożaru.

 • Link do komentarza Widz czwartek, 12 grudnia 2019 10:07 napisane przez Widz

  Byla na miejscu rownolegle z PSP i nadal bierze udział w działaniach jednak poraz polejny została pominięta przez administratora

 • Link do komentarza rolnik czwartek, 12 grudnia 2019 08:28 napisane przez rolnik

  A miejscowa, OSP Mnichowa, nie wyjechała czy nie była wezwana?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane