poniedziałek, 23 grudnia 2019 10:47

Obchody 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego

 
Obchody 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego archiwum redakcji

Zapraszamy do udziału w sobotnich obchodach 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, które odbędą się w Gnieźnie.

28 grudnia, w 101 lat po tym, jak mieszkańcy Grodu Lecha, wzorem Poznania, chwycili za broń i oswobodzili miasto po 123 latach niewoli, odbędą się uroczystości upamiętniające pamiętny wyzwoleńczy zryw. W sobotę, w którą to przypadnie rocznica, zaplanowanych zostało kilka wydarzeń, w których można wziąć udział i wspólnie upamiętnić to wyjątkowe w historii naszego regionu wydarzenie.

Program:

12:00 Msza święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła
13:00 Obchody na Akropolu Bohaterów na cmetnarzu św. Piotra
14:30 Uroczysta sesja Rady Miasta Gniezna - Stary Ratusz
17:00 Koncert: Kapela Towarzyska "Powstanie WIelkopolskie 1918" - Stary Ratusz

Wydarzenie towarzyszące:

10:00 - 17:00 "Tradycja sprzed 100 lat" - warsztat rodzinny - Dom Powstańca Wielkopolskiego

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane