poniedziałek, 23 grudnia 2019 20:00

Potrącenie czterech osób na ul. Wrzesińskiej!

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na ul. Wrzesińskiej, gdzie miało miejsce potrącenie czterech osób, w tym dwójki dzieci.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia, po godzinie 19 na ul. Wrzesińskiej, około 150 metrów od Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w rejonie przejścia dla pieszych kierujący samochodem dostawczym marki Renault, jadąc w kierunku ronda, potrącił cztery osoby - kobietę i mężczyznę oraz dwójkę dzieci.

Na miejsce zdarzenia z uwagi na jego rozmiar zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego oraz JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszych ratowników udzielono pomocy wszystkim poszkodowanym, przy czym najbardziej poważne obrażenia ponieśli dorośli. Dzieci wymagały przede wszystkim wsparcia psychologicznego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitala.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Wrzesińskiej został zablokowany. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

 

 


21 komentarzy

 • Link do komentarza szofer środa, 25 grudnia 2019 23:04 napisane przez szofer

  Do koryfeusz - współczując rodzinie niezawinionego nieszczęścia, jednak należy podkreślić, że jest straszne zamieszanie w przepisach, które bez przerwy trąbią o pierwszeństwie pieszych na pasach. Owszem, jako kierowca jestem za, ale to wieczne przypominanie pieszym, że są uprzywilejowani na zebrach , całkowicie wyłączyło im instynkt samozachowawczy. Większość z nich wpada na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem nie zastanawiając się, że jezdnia jest jednak i przede wszystkim dla zmotoryzowanych oraz nie myśląc o tym,że żaden pojazd nawet jak jedzie w mieście przepisową trzydziestką, nie jest w stanie zahamować w miejscu! A wieczorem, jak tu inni już piszą, piesi na ogół ubrani w ciemną odzież są absolutnie niewidoczni i to oni także powinni wziąć pewne ryzyko pod uwagę. Nie bronię tego kierowcy, nim się zajmą stróże prawa, natomiast dla własnego dobra należy wykazać się zdecydowanie większą ostrożnością i odpowiedzialnością przechodząc nawet przez pasy.

 • Link do komentarza Gienadij środa, 25 grudnia 2019 18:40 napisane przez Gienadij

  Ciekawe czy przejdzie jak z synusiem alfatexu gdzie dobrze sprawdził swoje nowe wycieraczki na szybach czy dają radę z czerwoną. czy też może wreszcie ktoś poniesie konsekwencje

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 25 grudnia 2019 18:38 napisane przez Gnieźnianin

  Rodzice z dziećmi powinni zachować szczególną uwagę przechodząc na przejściu i poczekać aż kturyś z pojazdów się zatrzyma zwłaszcza po zmroku w deszczu a piesi wchodzą na pasy jak krowy

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 25 grudnia 2019 14:23 napisane przez Koryfeusz

  Krzych, do Koryfeusz, pisząc o dniu miałem na myśli to zdarzenie gdy dostawczak na mnie trąbił, bo zatrzymałem się, by na pasach przepuścić pieszego.
  Zorro, tylko, że ci piesi nie weszli na pasy gdy auto jechało, oni weszli wcześniej i gdy przez pasy przechodzili to nadjechał dostawczak.
  Zresztą on powinien ich widzieć nawet przy takiej pogodzie, a przynajmniej kontury wskazujące, że na przejściu dla pieszych jest jakiś obiekt i zwolnić. Oświetlenie było wystarczające by dostrzec ludzi i kierowca też musiał mieć włączone światła. Ja na tamtym przejściu jak jadę autem to w nocy widzę pieszych, nawet w deszczu, przynajmniej jakieś kontury mi się w oczy rzucają, a jednocześnie obserwuję obie strony przejścia dla pieszych, zresztą jadę tam znacznie wolniej. Takiej samej obserwacji drogi i takiego samego widzenia tego co na niej oczekuję od innych kierowców oraz bezpiecznego zachowania. Skoro ja widzę to inni też mogą, a jak mają problem ze wzrokiem to do okulisty i jechać wolniej.

 • Link do komentarza kibolo środa, 25 grudnia 2019 13:13 napisane przez kibolo

  Nawciskali do łbów pieszym,że mają pierwszeństwo na jezdni.To samo powinni zrobić kierowcom,że mają pierwszeństwo na chodnikach. Pierwszeństwo powinny regulować wyłącznie znajdująca się sygnalizacja świetlna a pasy to wyłącznie miejsce przeznaczone do przejścia przez jezdnie. Czy pieszy może w tym miejscu przejść sam musi decydować nie mając w żadnym przypadku pierwszeństwa.Włazi pod samochód jego wina.Będzie to naturalna selekcja baranów.Raz złamią mu gnaty,to i tak dobrze na tym wyjdzie,to się nauczy.Ale polskie prawo w jest takie,że jeden paragraf interpretuje dwudziestu uczonych i każdy ma rację.Np. trzymający komórkę podczas jazdy przy uchu nie rozmawia z drugą osobą i jak mu policjant ma udowodnić że rozmawia?A gdyby karać za samo trzymanie komórki w ręku podczas jazdy?

 • Link do komentarza Kierowca środa, 25 grudnia 2019 11:12 napisane przez Kierowca

  Na ul. Witkowskiej wymieniono słupy lamp, ale dlaczego nie wymieniono starych opraw z lat 70 na nowe ledowe. Tak samo powinno byc na ul. Wrzesińskiej. Tam nic nie widać.

 • Link do komentarza uk środa, 25 grudnia 2019 10:29 napisane przez uk

  Dramat dla rodziny i dla kierowcy, zwłaszcza, że tuż przed świętami. Mam nadzieję, że ojciec wyzdrowieje jak najszybciej.

 • Link do komentarza xyz wtorek, 24 grudnia 2019 20:19 napisane przez xyz

  To przejście dla pieszych nadal jest źle oświetlone. To nie pierwszy wypadek w tym miejscu.

 • Link do komentarza Leon32 wtorek, 24 grudnia 2019 16:30 napisane przez Leon32

  Slabo oswietlone przejscia przyklad zjazd ronda na ul.witkowska przy galeri nie widac nic jak pieszy wejdzie zero dodatkowego oswietlenia czy ktos to widzi wszedzie potrafia doswietlic a czemu tu akurat nie ma

 • Link do komentarza Krzych wtorek, 24 grudnia 2019 12:45 napisane przez Krzych

  Jaki dzień, już było ciemno. W dodatku deszcz, oślepiające światła samochodów jadących z przeciwka, piesi ubrani na czarno i nauczeni,że mają pierwszeństwo i często się zdarza, że wchodzą tuż pod koła a ty zatrzymaj auto na 2 metrach i to w deszczu. Przepisy o pierwszeństwu pieszych powinny być zmienione, na takie, że zawsze mają się rozejrzeć przed wejściem na pasy a nie wchodzić jak krowy na polu. A kierowcy widząc stojących ludzi przed pasami zatrzymają się. Pozdrawiam.

 • Link do komentarza do Koryfeusz wtorek, 24 grudnia 2019 11:42 napisane przez do Koryfeusz

  Jaki dzień, jaka dobra widoczność w dniu 23 grudnia po godzinie 19??????Jechałem tą drogą z 2h wcześniej i naprawdę ciężkie warunki: duży ruch, światła samochodów jadących z przeciwka, mokra droga odbijająca światła. a te całe doświetlanie przejść to jedno wielkie marnotrawstwo pieniędzy - nikt chyba z "władczych" nie jeździ samochodem - pieszy jest widoczny gdy już jest na drodze, a wtedy czasami już jest za późno. Mnie dziwi cały czas jedno dlaczego piesi stale nie poświęcają tych 2 - 3 sekund przed wejściem na drogę by upewnić się że kierowca ich widzi, a całe rodziny, matki z dziećmi w wózkach pakują się wprost pod samochody.

 • Link do komentarza emigrant wtorek, 24 grudnia 2019 10:57 napisane przez emigrant

  Gniezno znowu sławne na całą Polskę. Szkoda, że tylko w takich okolicznościach, ale o czym innym pisać, jak miasto umiera?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 24 grudnia 2019 10:32 napisane przez mieszkaniec

  A co z właścicielem czarnego peugeota zaparkowanego prawie na przejściu dla pieszych ? Ludzie parkują w takich miejscach, a później dochodzi do tragedii.

 • Link do komentarza Kierowca dużego wtorek, 24 grudnia 2019 08:36 napisane przez Kierowca dużego

  Dostawczaki czesto maja wszystko gdzies. Wystarczy zobaczyc rano na stopie przy zjezdzie z Winiar na Wiadukt. Z lewego pasa malo ktory sie zatrzyma. Wszedzie im sie spieszy. Ale zycie ważniejsze

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 24 grudnia 2019 05:30 napisane przez Kierowca

  Ul wrzesinska jest uznawana za tor wyścigowy. Z tego co pamiętam to nie pierwsze potrace ie na tym przejściu, tam powinny być postawione światła tak jak ma to miejsce na witkowskiej.

 • Link do komentarza Zorro poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:57 napisane przez Zorro

  Koryfeuszu też jestem kierowcą i wiem że wysokość auta nie gwarantuje dobrej widoczności bo jest wiele elementów, które nam ją zasłaniają np większe lusterka czy umiejscowienie słupków. Nie bronię kierowcy ale piesi też nie są bez winy. Widzisz rozpedzone auto to nie wchodzisz na pasy. Pieszy poniesie ciężkie obrażenia lub zginie a kierowcy defakto nic się nie stanie. Boję się tylko o to co będzie po wejściu nowych przepisów. Takich wypadków będzie wiecej

 • Link do komentarza kierowca zawodowy poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:52 napisane przez kierowca zawodowy

  Dzisiaj jadąc przez miasto na zderzaku siedział mi kierowca osobowki. Chciał oczywiście wymusić,bym przyspieszył. Takich idiotow, niestety smarkaca, jest coraz więcej.

 • Link do komentarza Halapenio poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:40 napisane przez Halapenio

  Na początku ul.Witkowskiej i na początku ul.Wrzesinskiej powinny być podświetlane przejścia dla pieszych i sygnalizacja bo pędzą kierowcy mimo ronda.wiem bo mieszkam w pobliżu i często kierowcy nie zatrzymują się by pościć pieszego

 • Link do komentarza jac poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:02 napisane przez jac

  taaa, w niedzielę gość z piskiem hamował przede mną na tych pasach... brrr

 • Link do komentarza Kierowca 29 poniedziałek, 23 grudnia 2019 20:52 napisane przez Kierowca 29

  Jeszcze ciemniejsze oświetlenie niech miasto założy to na pewno będzie lepiej widzieć zwłaszcza w taka pogodę jak jest teraz , kierowcy także noga z gazu

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane