poniedziałek, 30 grudnia 2019 08:54

Migawki z miasta - nowy standard budowy dróg?

 
Migawki z miasta - nowy standard budowy dróg? zdjęcie nadesłane

Studzienki głębokie na kilka centymetrów - taką "niespodziankę" pozostawiono na al. Reymonta dla tych, którzy za bardzo zbliżą się do krawędzi jezdni.

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców os. Arkuszewo, który zwrócił nam uwagę na efekt prac wykonanych na al. Reymonta. Kilka tygodni temu zakończyła się budowa instalacji, jaką prowadzono tej ulicy na odcinku około 150 metrów, na wysokości dawnych "gieesów".

Po ich ukończeniu na jednej nitce ruchu, która była wówczas wyłączona z użytku, ułożono nową nawierzchnię na całej szerokości. Prawie całej, bo przy dwóch studzienkach kanalizacyjnych zdecydowano się za bardzo nie ingerować i pozostawiono je tak, jak były - asfalt ułożono w ten sposób, że powstała spora różnica wysokości. Dla zawieszenia jadącego samochodu może być groźna, a dla rowerzysty - niebezpieczna, zwłaszcza w nocy, kiedy widoczność nawet mimo oświetlenia jest ograniczona.

Podobne "dołki" powstały przy studzienkach po przebudowie skrzyżowania ul. Kościuszki i Mieszka I dwa lata temu (na wysokości żłobka). Mieszkaniec nas wprost pyta: czy to jest jakiś nowy standard i kto tak wykonane prace odbiera?

17 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 07 stycznia 2020 07:45 napisane przez Stefan

  Szanowni komentatorzy, nie żebym był sędzią w sprawie, ale elementarna kwestia się kłania. Zarówno al. Reymonta jak i wspominana gdzieś po drodze ul. Fabryczna to drogi powiatowe i w zasadzie prezydent miasta nie ma do nich za wiele. Za to co poruszono w artykule jak i sąsiednią ulicę odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg, który z resztą stacjonuje kilkaset metrów od tego miejsca.

 • Link do komentarza urzędas niedziela, 05 stycznia 2020 13:58 napisane przez urzędas

  Na podstawie tych kilku wpisów mamy obraz Gniezna za rządów Budasza. Ważniejsze są chińskie swiecidelka (koszmarne!), osikane króliki, okichane przez psy i gołębie chodniki i fasady budynków, niż utrzymanie porządku w mieście.

 • Link do komentarza Kinga sobota, 04 stycznia 2020 21:15 napisane przez Kinga

  To jeszcze jest nic. Polecam przejechać się ulicą fabryczną.. Dziwie się że jeszcze nikt nie rozciął sobie opon. Zerwany asfalt na 3 metrowy odcinek drogi od strony Korneckiego. Żadnego ostrzeżenia nic... Tragedia.

 • Link do komentarza Miś wtorek, 31 grudnia 2019 07:25 napisane przez Miś

  Jorg . A to że ktoś wpadnie w tą dziurę to raczej pewne, bo ktoś przecież zaplanował na ulicy Reymonta wydzielenie pasów do jazdy na rowerach. Ciekawe jak wydzielą takie pasy przed budynkiem geodezji? Przecież tam ciągle, wzdłuż krawężnika stoi sznur samochodów osobowych pracowników tego urzędu !

 • Link do komentarza wilk wtorek, 31 grudnia 2019 02:30 napisane przez wilk

  Jaro-- na Staszica dziury na jezdni już chyba z pół roku są i to takie,że jak który wpadnie pojazd to może rozwalić podwozie,więc czas najwyższy skierować sprawę do PIP,BHP, czy nie wiem CBA,bo to urąga już jakiemu kolwiek zdrowemu rozsądkowi !!!!! A panisko prezydent i jego komusze wicki mają na to wywalone..........tak jak na wszystko w mięście!!!! To zwykła ATRAPA władzy !!!!

 • Link do komentarza Se marcin poniedziałek, 30 grudnia 2019 22:23 napisane przez Se marcin

  Kierownictwo budowy mają większy syf w głowach niż pracownicy masakra. Wykształceni ludzie niby

 • Link do komentarza piniu poniedziałek, 30 grudnia 2019 20:14 napisane przez piniu

  Kto im to odebrał ???????????

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:55 napisane przez rowerzysta

  Uważam, że właściciel drogi powinien złożyć reklamacje. W przeciwnym razie zapłaci za to z odszkodowań kierowcom, którzy uszkodzili elementy auta. Chyba, że to znajomy znajomego, a za szkody finalnie zapłacimy my podatnicy, więc w sumie o co chodzi... Jeżeli brak nadzorcy to może poprostu NIK zaprosić do nas. Właściciel drogi nie będzie musiał nic robić.

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:39 napisane przez emeryt

  Micio, a nie pomyślałes, że po prostu nie starczyło pieniędzy na rzetelna przebudowę ulicy? Bo jak zwróciłem się do urzędu po ustawienie kosza na odpadki w miejscu, gdzie walaja się od lat, to się dowiedziałem, że brakuje kasy. Ale na piach na Rynku jakoś nie brakowało.

 • Link do komentarza Wiesław poniedziałek, 30 grudnia 2019 13:08 napisane przez Wiesław

  A to nie czasami wykonawcą całej inwestycji była firma z ul. słonecznej w Gnieźnie?

 • Link do komentarza Jorg poniedziałek, 30 grudnia 2019 11:04 napisane przez Jorg

  Jestem ciekawy kogo będzie wina jak jadąc rowerem wpadnę w takie coś no i sobie zrobię krzywdę ?

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 30 grudnia 2019 10:33 napisane przez rezigiusz

  Nazwiska tych odbierających szkoda wymieniać a tym.samym ich promować. Sorry ale u nas w Gnieżnie zawsze byle jak byle było i karawana jedzie dalej. Cóż najwidoczniej mają dobre ubezpieczenie oraz nie pisany układ z "złomiarzami" z komisów samochodowych bo innego logicznego wytłumaczenia nie ma.

  Ciekawe co na to zastępca prezydenta który ma pod swoim nadzorem ów wydział

 • Link do komentarza X poniedziałek, 30 grudnia 2019 10:29 napisane przez X

  Podobna sytuacja ma miejsce na niedawno wyremontowanym odcinku drogi Wierzyce - Czerniejewo...

 • Link do komentarza Jaro poniedziałek, 30 grudnia 2019 10:20 napisane przez Jaro

  Wszystkie nowe inwestycje są prowadzone bez nadzoru, przy ulicy Staszica obecnie jest realizowany II etap inwestycji, nowo powstały chodnik a układany w taki sposób, że góry i doliny.
  Do tego przysypuje się stara trawę cienka warstwa nowej ziemi, jak to będzie wyglądać wiosna?

 • Link do komentarza Micio poniedziałek, 30 grudnia 2019 10:18 napisane przez Micio

  Podajcie proszę nazwiska osób które odebrały tą inwestycję, oraz inne jakie powstają w mieście. Może ktoś się nie nadaje i trzeba go zmienić. Różne fuszerki rzucają się w oczy a mimo tego ktoś to klepnal

 • Link do komentarza LLL poniedziałek, 30 grudnia 2019 09:09 napisane przez LLL

  W Gnieźnie nie tylko to jest problemem. Osoba odpowiedzialna za odbiór inwestycji w naszym mieście przyklepywała kiedyś remonty ulic, gdzie tego typu przykanaliki były montowane zbyt płytko, bez osadnika, dlatego częściej się zapychają. Ja już kilkanaście lat nie pracuję w tej branży, ale wątpię, by coś się zmieniło.

 • Link do komentarza z centrum poniedziałek, 30 grudnia 2019 09:09 napisane przez z centrum

  A w centrum takie dziury, że aż strach. O tym niech napisze prezydent w swoim biuletynie i niech pokaże na zdjęciach, jak wygląda miasto rządzone przez niego i jak mowi, że zmieniamiasto dla nas.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane