wtorek, 31 grudnia 2019 10:45

Migawki z miasta - wyrzucają jedzenie z okien na ziemię

 
Migawki z miasta - wyrzucają jedzenie z okien na ziemię zdjęcie nadesłane

Z górnych pięter jednego z bloków na os. Tysiąclecia wyrzucane jest jedzenie - poinformowała nas jedna z mieszkanek. Ptaki i szczury mają używanie.

Można powiedzieć, że dożyliśmy czasów, w których żywność stała się towarem tak powszechnym, że każdy może robić z nią co zechce. Tak przynajmniej można pomyśleć o sytuacji, której świadkiem była jedna z gnieźnianek, która się z nami skontaktowała w miniony poniedziałek. Mieszkanka os. Tysiąclecia przyznała, że ten proceder trwa już od jakiegoś czasu, ale wczoraj sprawa przybrała wyjątkowy rozmiar - na trawniku przed blokiem wylądował chyba cały talerz jedzenia - makaron, marchew i mięso. 

Gnieźnianka wprost się nas zapytała - do kogo należy zgłosić taką sprawę? Odpowiedź jest jedna - Straż Miejska. Mamy tu do czynienia ze zaśmiecaniem, ale i prozaicznym problemem - bo odpadki lądują na ziemi, ale zaraz są "okupowane" przez stada ptactwa, które zlatuje się z całej okolicy. O takich sytuacjach już wcześniej byliśmy informowani, ale mieszkańcy bloków nie raz przyznają, że tego typu działania przyciągają jeszcze większego szkodnika - szczury. Te nie przebierają w wyrzuconych odpadkach, a otrzymując pokarm "na talerzu", mnożą się jeszcze bardziej. Po cóż więc coroczna deratyzacja, skoro mieszkańcy sami o gryzonie dbają?

11 komentarzy

 • Link do komentarza Dominika czwartek, 02 stycznia 2020 09:31 napisane przez Dominika

  Na jednej bocznej uliczce w samym centrum miasta jest stała pijalnia alkoholu pod chmurką. Przepisy sobie, a ludzie swoje. Nikt nie karze za łamanie tego prawa, to ja się pytam, po co one są ustanawiane? I tak potem wszyscy najzwyklej na świecie olewaja zakazy i nakazy, bo skoro władze nie reagują, to po co się do nich stosować?

 • Link do komentarza Miras środa, 01 stycznia 2020 22:06 napisane przez Miras

  Mogę dodać że kultura mieszkańców naszego miasta to jest dramat.Brak edukacji młodzieży w szkołach,brak wzorców od starszych i na dodatek brak kar za zaśmiecanie naszego miasta.Rzucanie petów,papierów,butelek pet i po tzw.małpkach itp. to już norma.Spacerując ulicami naszego miasta jest mi poprostu wstyd.Zyjemy w jednym wielkim śmietniku i najgorsze jest to że jest coraz gorzej.Moze wystarczyłoby czasem pod sklepami robić tajne kontrole/patrole może jakiś monitoring i kary może finansowe a może poprostu w kamizelki i na miasto sprzątać.

 • Link do komentarza anna środa, 01 stycznia 2020 11:05 napisane przez anna

  SM siedzi w ciepłym biurze i ogląda kamery i jak ktoś żle zaparkuje to cyk fota i podjadą aby karteczkę- mandacik wręczyć pod wycieraczkę. A poza tym żebym ja widziała SM to cud a Policja? jakos kiedys na rondach stali i kazali dmuchac po świetach lub długich wekendach.... a teraz????

 • Link do komentarza Helena środa, 01 stycznia 2020 08:31 napisane przez Helena

  Jedna kobieta notorycznie pnie wysypuje ziarna na targowisko przy drzewie. Gołębie maja juz nawet tego dość, czyli baba dożywia szczury! Czy na to miejskie służby nie mają rady? Budynki przepraszam za wyrażenie są osrane. Ale nie tylko budynki, odchody ptasie często brudza przechodniów!

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 01 stycznia 2020 01:12 napisane przez mieszkaniec

  Tam często tak jest. Prosi się te starsze osoby żeby nie rzucały żywności bo oprócz ptaków niezłe zaopatrzenie mają szczury - bez sensu. Straszy się doniesieniem do Straży Miejskiej - ironiczny uśmiech i komentarz "a co oni mogą zrobić 85 letniej staruszce " ? I tak od wielu lat . A SZCZURKI SOBIE BIEGAJĄ POD OKNAMI DO DZIŚ !

 • Link do komentarza GNIEŹNIANKA wtorek, 31 grudnia 2019 17:50 napisane przez GNIEŹNIANKA

  BURACTWO!!!

 • Link do komentarza misiakisia wtorek, 31 grudnia 2019 14:10 napisane przez misiakisia

  Na ul.Bednarski Rynek a Jeziorna to samo ale co tam SM nas pilnuje :-) Notorycznie ktoś wyrzuca odpadki na chodnik/jezdnie ale co tam SM tego nie widzi/nie chce widzieć.

  Szczęśliwego Nowego Roku 2020

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 31 grudnia 2019 13:18 napisane przez Mieszkanka

  Nie tylko na os. Tysiąclecie jest ten problem. Na osiedlu Kazimierza Wielkiego nagminnie jedzenie jest wyrzucane ptakom, kotom. Nikt na to nie zwraca uwagi. Obok w bloku mieszka np. dozorca, który powinien zareagować.

 • Link do komentarza Ludwik wtorek, 31 grudnia 2019 11:22 napisane przez Ludwik

  Niech ptaszki się najedzą. Smacznego!

 • Link do komentarza karolina wtorek, 31 grudnia 2019 10:58 napisane przez karolina

  A co się można spodziewać po patologii? Rządzący sami dziadostwa nauczyli...

 • Link do komentarza Babcia wtorek, 31 grudnia 2019 10:53 napisane przez Babcia

  to samo w centrum miasta ... i to przy targowisku!! mandaty i to wysokie za zaśmiecanie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane