niedziela, 05 stycznia 2020 11:54

Pracowity wieczór strażaków

 
Pracowity wieczór strażaków źródło: OSP Łubowo

Wiejący silny wiatr w minioną sobotę kilkukrotnie dał się we znaki na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Strażacy byli też wzywani do innych zdarzeń.

Silny wiatr, który dotarł w okolice Gniezna w godzinach popołudniowych, był powodem kilku interwencji, do których były wzywane jednostki ochotnicze. W porywach w naszym regionie notowane był wiatr o prędkości 70 km/h. 

W sobotnie popołudnie między innymi OSP Kłecko zadysponowano do drzewa powalonego na drodze w Zakrzewie, OSP Modliszewo zostało wezwane do takiego samego przypadku na szosie w Goślinowie, a OSP Łubowo miało podobną sytuację w Lednogórze. W międzyczasie, jak już pisaliśmy wczoraj, doszło do pożaru samochodu osobowego na parkingu pod supermarketem przy ul. Roosevelta (zobacz więcej).

O godzinie 18:30 OSP Żydowo zostało zadysponowane do jednego z domów w tej samej miejscowości, gdzie załączył się czujnik czadu. Po dotarciu zastępu i wykonaniu pomiarów w pomieszczeniach za pomocą specjalnego urządzenia, nie stwierdzono takiego zagrożenia.

Około 21:40 służby zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie jednego z domów jednorodzinnych w Strzyżewie Paczkowym. Na miejsce zadysponowano OSP Strzyżewo Smykowe oraz JRG Gniezno z drabiną mechaniczną. Po dotarciu pierwszych zastępów przystąpiono do gaszenia płomieni przy pomocy proszku gaśniczego, a także czyszczenia przewodu kominowego. 

źródło: OSP Modliszewo, OSP Kłecko, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Żydowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane