poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:18

Opłatek u bezdomnych i ubogich

 
Opłatek u bezdomnych i ubogich fot. Rafał Wichniewicz

Po raz piętnasty w historii istnienia gnieźnieńskiego ośrodka dla bezdomnych, jego podopieczni spotkali się na wspólnym opłatku z Prymasem oraz przedstawicielami samorządu i sympatykami tej instytucji.

Coroczne spotkania, odbywające się w salce Domu Katolickiego przy ul. Słomianka, gromadzą licznych potrzebujących, którzy na co dzień przebywają w gnieźnieńskich ośrodkach przy ul. Pocztowej i ul. Kawiary, a prowadzonych przez Stowarzyszenie "Dom". Także i tym razem, na spotkanie przybyło duże grono specjalnych gości, a także darczyńców organizacji.

- Jesteśmy zaszczyceni tym, że nasi bezdomni mogą spotykać się co roku w gronie przyjaciół, różnych ważnych osób, a także Prymasem Polski i dzielić się z nimi wszystkimi opłatkiem - mówiła Maria Chwiałkowska-Grygiel, sekretarz Stowarzyszenia "Dom", a do słów tych przyłączył się także prezes Marian Wierzbicki. W spotkaniu tradycyjnie wziął udział Prymas Polski abp Wojciech Polak: - Życzę wam, na początku tego nowego roku, abyśmy tak przeżywali ten czas święty, jako wydarzenie, jako przypomnienie iż Jezus stał się człowiekiem. Stał się jednym z nas, że wszedł w nasze ludzkie życie, z całą jego prostotą, radościami i trudnościami oraz nadziejami. Żebyśmy się potrafili tym z innymi dzielić - przekazał Prymas.

Spotkanie, na które przybyli oczywiście podopieczni schroniska, zaszczycili też urzędnicy zajmujący się na co dzień pomocą społeczną, sympatycy stowarzyszenia oraz samorządowcy. Następnie dokonano tradycyjnego podzielenia się opłatkiem. Całość wydarzenia urozmaiciły kolędy oraz świąteczny występ młodzieży. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Redakcja wtorek, 14 stycznia 2020 07:57 napisane przez Redakcja

    Patryku, prawdopodobnie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, na temat WOŚP pisaliśmy wiele razy - od grudnia aż do niedzieli ;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane