niedziela, 19 stycznia 2020 08:09

Pożar domu jednorodzinnego

 
Pożar domu jednorodzinnego źródło: PSP Gniezno

Dziesięć zastępów walczyło z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w sobotnie, późne popołudnie w Wierzycach w gminie Łubowo.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, chwilę po godzinie 16. Wówczas służby otrzymały zgłoszenie o pożarze dachu w domu jednorodzinnym w Wierzycach. Na miejsce skierowano zastępy OSP Czerniejewo, OSP Łubowo, a także JRG Gniezno.

Po dotarciu na miejsce pierwszych strażaków zastano rozwinięty pożar w rejonie dachu parterowego budynku z użytkowym poddaszem. Mieszkańcy budynku zdążyli go opuścić bezpiecznie przed przyjazdem ratowników. 
Działania straży polegały na podaniu prądów wody we wnętrzach budynku na źródło ognia oraz gaszeniu ognia od strony dachu, gdzie płomienie wydostawały się już na zewnątrz. Po ich stłumieniu rozpoczęła się wentylacja budynku i jednocześnie rozbiórka konstrukcji dachowej w celu dotarcia do zarzewi ognia. Akcja gaśnicza na miejscu zakończyła się po kilku godzinach.

źródło: PSP Gniezno i OSP Łubowo

1 komentarz

  • Link do komentarza bemol niedziela, 19 stycznia 2020 23:39 napisane przez bemol

    Piękny nowy dom i szkoda, że nie podaje się przyczyny pożaru. Czy to wada komina, czy zwarcie, no czy ewentualnie jakaś nieostroznosc?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane