wtorek, 21 stycznia 2020 11:31

Migawki z miasta - Po co parking, skoro jest trawnik?

 

Wydawałoby się, że miarą rozwoju cywilizacji jest korzystanie z tego, co się robi dla podnoszenia komfortu życia społeczeństwa. Niektórzy jednak mają z tym problem. 

Lenistwo czy przyzwyczajenie? Brak sankcji czy przymykanie oka? Tę sprawę wskazał nam jeden z mieszkańców os. Kazimierza Wielkiego, który zastanawia się, po co robiono parkingi wzdłuż ul. Biskupińskiej, skoro mało kto na nich nie parkuje (oczywiście poza okresem letnim, kiedy jest więcej działkowiczów). Tymczasem pojazdów nie brakuje w miejscu, gdzie przez lata był trawnik, ale skutecznie go rozjechali kierowcy samochodów.

- To tylko kilkadziesiąt metrów - podkreśla nam gnieźnianin. Wystarczy pojechać na miejsce, by zobaczyć jak wygląda sytuacja. Puste miejsca postojowe wzdłuż ul. Biskupińskiej i pełno samochodów na terenie zielonym: - A wydawałoby się, że ktoś dopilnuje, by kierowcy z automatu trafili na parking, a tu wtedy by przywrócono trawnik - przyznaje. W linii prostej jest to ponad dziesięć metrów dalej. Być może dla niektórych dziesięć metrów?

 

21 komentarzy

 • Link do komentarza Mariusz środa, 29 stycznia 2020 17:06 napisane przez Mariusz

  Tradycja w narodzie nie ginie - Polak donosił na Polaka w okresie zaborów w czasie okupacji w latach PRL-u donosi też dzisiaj a wystarczyłoby zgłosić do spółdzielni potrzebę wybudowania w tym miejscu parkingu który istnieje tu od ,,zawsze''gdy istnieje osiedle- I to tyle

 • Link do komentarza klf środa, 22 stycznia 2020 12:08 napisane przez klf

  Tak samo jest na Laubitza, nowy parking a masa samochodów na trawniku i skrzyżowaniu

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 22 stycznia 2020 10:08 napisane przez Mieszkaniec

  Ta sama sytuacja na osiedlu Łokietka. Jest długi parking przy dentyście aż do końca drogi. Ale po co tam parkować skoro mogę przejechać po chodniku przy placu zabaw (!) i stanąć między blokami przy samej klatce schodowej? A tak to trzeba przejść te kilka metrów. Biedni ludzie i ich dramaty. Szkoda że spółdzielnia ma to gdzieś a później wszystko wygląda tragicznie. Brak drzew i trawy. Ale samochody stoją to najważniejsze!

 • Link do komentarza Gosc wtorek, 21 stycznia 2020 23:44 napisane przez Gosc

  Do pana Zorro ma pan racje codziennie tamtedy jade do pracy i sie wku.... Bo przepuszczam co chwie samochody z naprzeciwka ulica krotka a czasem 10 minut zejdzie maly komis ciezko auto na podjazd wstawic

 • Link do komentarza Zdzisia wtorek, 21 stycznia 2020 23:28 napisane przez Zdzisia

  Po pierwsze i w drodze przypomnienia włodarzem terenu jest spółdzielnia czyli prywatny właściciel który udostępnił mieszkańcom to miejsce wiele lat temu, zatem straży miejskiej i policji nic do tego... to tak jakby na prywatnej posesji ktoś państwu nagle samochody blokował albo stawiał mandaty...
  Po drugie jeśli utwardzony pas zieleni, ktory juz od wielu lat sprawdzal się jako parking spelnia swoja funkcję, przeskadza w takiej formie teraz , bo pięknie zagospodarowany pas dla dzialkowiczow czeka na swój sezon, to należy wnioskować do spółdzielni a nie "lecieć do prasy" o jego modernizacje i dostosowanie do potrzeb mieszkańców , ktorzy korzystaja z niego od wielu lat. Na tym polega życie we wspólnocie , że dostosowuje się wspólną przestrzeń do potrzeb wszystkich mieszkańców a nie tylko jednego wybranego czlowieka z danego terenu, który chciałby zarządzać całym terenem zgodnie ze swoją estetyką. Przecież w tym akurat przypadku nie przeszkadza, bo przestrzeni jest sporo, by skwerek zaczął sie parę metrow dalej, tak by przestrzeń ta służyła wszystkim mieszkańcom, tym zmotoryzowanym i tym którzy chcą by trochę zieleni jeszcze zostało. I można to wszystko wykonać ze smakiem i rozsadkiem a nie robić sztuczną zadymę i szukać konfliktów. To by było na tyle.

 • Link do komentarza Grzechu wtorek, 21 stycznia 2020 22:33 napisane przez Grzechu

  A czemu nie ułatwić ludziom życia i nie zrobić w tym miejscu gdzie ludzie stawiają te auta parking? Tak jak niektóre chodniki robi się na siłę a widać jak ścieżki wydeptane...

 • Link do komentarza Paweł i Gaweł wtorek, 21 stycznia 2020 22:05 napisane przez Paweł i Gaweł

  Ostentacyjne parkowanie na trawniku tuż przy skrzynce z zaworem gazowym na os. Kazimierza Wielkiego 36 zwłaszcza wieczorami piątek, soboty, niedziele. Notabene słupek ograniczający parkowanie leży sobie, wykopany. Co na to pracownicy gnieżnieńskiej spółdzielni mieszkaniowej?

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 21 stycznia 2020 21:57 napisane przez Kierowca

  Nasza Policja I Straz Miejska jest jak zawsze slepa. Lepiej jezdzic lub siedziec w cieplym aucie niz siegnac po bloczek mandatowy. A najlatwiej sprawdzic komus czym pali w piecu no i wtedy glosno w mediach ze sie pracuje ha ha. Pytanie do redakcji czy sa jskies statystyki ile Policja i S.M wystawia mandatow i ile pieniedzy z tych mandatow trafia do kasy miasta. My mieszkancy placimy podatki i chcielibysmy wiedziec czy dana sluzba jak S.M jest wogole oplacalna.

 • Link do komentarza Eugenia wtorek, 21 stycznia 2020 21:16 napisane przez Eugenia

  Ulica Dalkoska jest obecnie jedna z najbardziej ruchliwych ulic. Należy w trybie pilnym natychmiast osunąć możliwość parkowania na tej ulicy z wszystkich stron! A w terminie późniejszym zrobić parking pod nasypem w miejscu rzekomych ogródków, które należy jak najszybciej zlikwidować ze względu na spaliny, które systematycznie i bez przerwy zatruwają tamtejszy kawałek terenu. Miejsce idealna na parking a nie na siedzenie i wdychanie trujących oparów albo uprawę warzyw.

 • Link do komentarza Zięć wtorek, 21 stycznia 2020 19:47 napisane przez Zięć

  Tu parkuje teściowa, wybaczcie. Boję się jej zwrócić uwagę.

 • Link do komentarza Cięć z Kazia na PGNach wtorek, 21 stycznia 2020 19:43 napisane przez Cięć z Kazia na PGNach

  Proponuję nasłać tę ekoloŻke Grete i zrobi porządek. Chyba zdjęcia przesłał ktoś z Drużyny Pierścienia i żal mu że nie parkujemy na tych "poświęconych " własnymi dłońmi przez Prezesa Budasza parkingach.

 • Link do komentarza samon wtorek, 21 stycznia 2020 19:17 napisane przez samon

  a czy ktoś pomyślał, że te samochody zaparkowane na trawniku mogą należeć do osób pracujących na nockach lub popołudniówkach? Życzę szczęścia szukając miejsca parkingowego o 22 lub 6 rano.

 • Link do komentarza Dorota wtorek, 21 stycznia 2020 19:10 napisane przez Dorota

  Przecież to żadne odkrycie. Tak jest wszędzie. Ludziom co mają własne nieruchomości nawet nie chce się wjechać i parkować na nich samochody tylko blokują wąskie ulice przed swoimi domami.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 21 stycznia 2020 17:56 napisane przez Kierowca

  Może tak zamiast bezsensownego parkingu koło ogródków działkowych na ul Biskupinskiej zrobić parking koło szkoły podstawowej nr 12 bo tam jest ciężko zaparkowac...wokół innych bloków robią parkingi A koło tej szkoły nic...

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 21 stycznia 2020 16:47 napisane przez Kierowca

  Bo jest blizej do bloku. Postawili by slupki albo wykopali dolek i nikt by tam nie atal

 • Link do komentarza Zorro wtorek, 21 stycznia 2020 16:35 napisane przez Zorro

  Na Półwiejskiej też jest samowolka z parkowaniem. Na każdym podwórku miejsce na 4 auta ale nie chce się pupci ruszyć żeby bramę otworzyć i stawia się auta na jezdni, chodniku czy przystanku autobusowym. A przejeżdżający muszą slalomem jeździć. Zakaz parkowania po obydwu stronach. I tak samo na Lednickiej

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 21 stycznia 2020 14:14 napisane przez Kierowca

  Brak jakiejkolwiek kontroli ze strony strażników. Francuszkiewicz nie panuje nad porządkiem tylko nad bałaganem w mieście. To już jest od dawna. kompromitacja Budasza.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 21 stycznia 2020 14:11 napisane przez kierowca

  Takie przyzwolenie panuje w całym mieście

 • Link do komentarza Jojo wtorek, 21 stycznia 2020 13:02 napisane przez Jojo

  Ja tu nie widzę problemu są dwa wyjścia albo tam gdzie teraz parkują samochody zrobić też parking wiadomo są może starsze osoby i chcą mieć bliżej does domu albo straż miejska założyć wszystkim którzy stoją blokady i sprawa załatwiona

 • Link do komentarza Mieszakaniec wtorek, 21 stycznia 2020 11:54 napisane przez Mieszakaniec

  Niestety takich rozjechanych trawników i pozastawianych chodników nie brakuje np. Os.Łokietka ale służby albo tego nie widzą albo nie chcą widzieć

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane