Wydrukuj tę stronę
sobota, 25 stycznia 2020 10:47

II LO zamknęło pamiątki w kapsule

  mnopr
II LO zamknęło pamiątki w kapsule zdjęcie nadesłane

"Zapraszamy za 25 lat" - tymi słowami uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zakończyli swoją uroczystość. Nietypowe zaproszenie jest niczym drugi epizod tego, co wydarzyło się na boisku szkolnym "Dąbrówki".

Bieżący rok szkolny jest dla społeczności szkolnej "Piętnastki" wyjątkowy. Placówka świętuje swój wielki jubileusz 100-lecia istnienia i z tej okazji odbywają się w niej liczne imprezy, które uwieńczone zostaną uroczystą galą, zaplanowaną 21 lutego.

W ubiegłym tygodniu szkolnym jedna z uroczystości miała charakter szczególnie nostalgiczny. Społeczność szkoły utworzyła kapsułę czasu. Nauczyciele i uczniowie zamieścili w niej swoje zdjęcia, listy, pamiątki klasowe oraz symbole swojego pokolenia, wśród których znalazł się oczywiście wszechobecny smartfon, a także paragony z restauracji McDonald's, filtr do plastikowej butelki, nadużywane przez nasze pokolenie plastikowe sztućce czy ikony współczesnych portali społecznościowych.

Intencją organizatorów jest spotkać się za 25 lat w tym samym miejscu i odkopać kapsułę. Będzie to doskonała okazja do wspomnień bądź wzruszeń. Wielu natomiast zapewne wielu uczestników mimowolnie zadało sobie pytanie: Co będzie za 25 lat? Czy będę tu wtedy? Z całą pewnością tego właśnie życzymy wszystkim obecnym na uroczystości - aby dane im było odpowiedzieć twierdząco na to pytanie.

Galeria

3 komentarzy