poniedziałek, 03 lutego 2020 11:44

Przewrócona ciężarówka na „piętnastce”

 
Przewrócona ciężarówka na „piętnastce” źródło: PSP Mogilno

W poniedziałkowy, wczesny ranek służby otrzymały powiadomienie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 15 na wysokości Wydartowa w gminie Trzemeszno.

Do zdarzenia doszło 3 lutego po godzinie 5 rano. Jak wynikało z informacji, na szosie miało dojść do wywrócenia ciężarówki na szosie, na pograniczu powiatu gnieźnieńskiego i mogileńskiego w rejonie Wydartowa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Trzemeszno, JRG Gniezno oraz JRG Mogilno. Po dotarciu pierwszego zastępu zastano samochód ciężarowy marki MAN wraz z naczepą, który znajdował się częściowo w rowie, a częściowo na jezdni, blokując jeden pas ruchu. Kierujący pojazd zdołał go opuścić o własnych siłach - po udzieleniu mu pomocy, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Działania strażaków wymagały zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu, kierowania wahadłowo ruchem oraz rozładowania naczepy z przewożonego w niej towaru, co zajęło kilka godzin. Dopiero po tym możliwe stało się podniesienie naczepy i ciągnika siodłowego przez wezwany dźwig. 

źródło: PSP Mogilno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Endriu poniedziałek, 03 lutego 2020 14:39 napisane przez Endriu

    I znowu nieostrożność lub zaśnięcie !!!

  • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 03 lutego 2020 12:27 napisane przez kierowca

    Tam tym odcinkiem wszelkie auta pędzą na złamanie karku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane