piątek, 07 lutego 2020 10:24

Ciche przyzwolenie na rozjeżdżanie zieleni? - list do redakcji

 
Ciche przyzwolenie na rozjeżdżanie zieleni? - list do redakcji zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców Winiar, który przesłał nam zdjęcie z komentarzem dotyczącym poszanowania zieleni przez parkujących samochody na jednym z osiedli.

To już kolejny głos w sprawie rozjeżdżania terenów zielonych na Winiarach, jaki otrzymujemy w ostatnim czasie. Tym razem skontaktował się z nami pan Dawid, który przesłał zdjęcie, wykonane na osiedlu Piastowskim, niedaleko skrzyżowania ul. Lednickiej i Orcholskiej.

Na końcówce autobusu na Piastowskim koło wieżowca numer 6 jest urządzany notorycznie dziki parking na trawniku. Zieleń w tym miejscu w tym momencie jest rozjechana, szczególnie teraz gdy są opady deszczu. Jedno miejsce zostało już rozjechane więc samochody ludzie zaczęli przesuwać coraz dalej i zaraz następny fragment zieleni będzie wyglądał jak bagno. Spółdzielnia na to nie reaguje, po prostu jest na to przyzwolenie. Bardzo prosiłbym o jakąś reakcję w tej sprawie bo niedługo, jak będzie można, to ludzie będą samochodami do mieszkań wjeżdżać.

34 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 17 lutego 2020 18:26 napisane przez Obserwator

  Czujne oko straży miejskiej przydałoby się na Piekarach, smród z kominów jest wieczorem niemiłosierny.

 • Link do komentarza Aldona niedziela, 16 lutego 2020 09:51 napisane przez Aldona

  Marek masz racje. Dalej z tych parkingów buforowych powinny do centrum Gniezna za symboliczna złotówkę jeździć wyłącznie małe elektryczne busiki. Takie jak jeżdżą po centrum Krakowa - typu Melex.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 16 lutego 2020 09:47 napisane przez Marek

  Dlaczego nie zrobi się w końcu parkingu buforowego na terenie dawnego targu przy ulicy Wyszyńskiego !! Przecież ten targ to już przeżytek . To wstyd dla Pierwszej stolicy Polski. Niech prezydent, ten czy tamten zrobi tam w końcu parking i zatrzyma w tym miejscu wjazd samochodów do centrum od tej strony miasta Gniezna. Dalej wjazd powinny mieć wyłącznie : rowery, hulajnogi, służby ratunkowe i samochody inwalidów narządów ruchu. Oraz autobusy MPK. Podobnie władze Gniezna powinny uczynić od strony ulicy 3 Maja od strony ulicy Lecha ( zamknąć wjazd w ulicę Chrobrego), od strony ulicy Mickiewicza ( zamknąć wjazd w ulice Mieszka I przy dawnym I liceum) i od strony ulicy Grzybowo. ( zamknąć wjazd na ulicę Dąbrówki. Samochody w tym wypadku należy zatrzymać na piętrowym parkingu wybudowanym na terenie Doliny Pojednania , bo park w tym miejscu nie ma prawa bytu - za dużo schodów czyli przestrzeni niedostępnych dla starszych mieszkańców. Teren zielony powinien być w tym wypadku urządzony na dachu piętrowego parkingu). Wjazd do centrum samochodami powinien też być zamknięty od strony ulicy Zielony Rynek , w miejscu wyjazdu z Zielonego Rynku w stronę ulicy Warszawskiej . Czy jeszcze jakiś wjazd do centrum pominąłem ?

 • Link do komentarza Winiary1980 sobota, 15 lutego 2020 07:05 napisane przez Winiary1980

  A dlaczego nie są budowane parkingi pietrowe gdzie możnaby było wykupić abonament? Brak chęci? Czy zła wola?

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 14 lutego 2020 18:05 napisane przez Obserwator

  A straż miejska czatuje jak sęp przy katedrze... Trudno ją dostrzec poza tym rewirem gnieźnieńskim.

 • Link do komentarza agi środa, 12 lutego 2020 08:07 napisane przez agi

  A gdzie Ci ludzie mają parkować? Na parkingach miejsc brak, garaży do kupienia czy wynajęcia brak. Chyba lepiej jak zaparkują na części sporego trawnika, gdzie i tak leżą wyłącznie psie odchody, niż zablokują chodnik czy jezdnię.

 • Link do komentarza kierowca bombowca środa, 12 lutego 2020 07:29 napisane przez kierowca bombowca

  Ludzie zamiast krytykować kierowców , że stawiają samochody na trawnikach to poproście administracje by zorganizowała z Wami zebranie w sprawie wyznaczania dodatkowych miejsc dla samochodów pod waszymi domami. Miejsca te odwrotnie powinny być zamienione na utwardzone poz brukiem miejsca postojowe. Nawet pojedyncze. Na chwilę przestańcie walczyć o malowanie klatki, czy o nowe okna na klatce. A zamiast tego swoje pieniądze przeznaczcie na utwardzenie miejsc postojowych !!!!! Nie liczcie na prezydenta Budasza. On takich "nieistotnych problemów" pod waszymi domami nie dostrzega. Dlaczego ? Może już na starość gorzej widzi ?

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 11 lutego 2020 10:37 napisane przez Stefan

  Sklep Biedronka przy Dziekance wielki parking a samochody parkują na trawniku przy wejściu!! Gdzie straż?

 • Link do komentarza madralinski poniedziałek, 10 lutego 2020 12:33 napisane przez madralinski

  trzeźwy - to starosta tam nabrudził że chcesz go karać?

 • Link do komentarza Szymon Zieliński poniedziałek, 10 lutego 2020 08:27 napisane przez Szymon Zieliński

  Szanowni Państwo, nie trzeba się odwoływać do parkowania pojazdów na trawnikach aby wywołać Straż Miejską czy Policję do działania. Praktycznie wszystkie osiedla na Winiarach są objęte znakami strefy zamieszkania co widać na wjazdach. W związku z tym lekko licząc ok. 80% pojazdów, które parkują nawet wewnątrz, na uliczkach między blokami, poza miejscami wyznaczonymi stosownym oznakowaniem i tak jest do ukarania. A druga sprawa to drogi ppoż na tych osiedlach i ich drożność. UM i GSM to wszystko wiedzą od lat, a co z tym robią? No to widać w terenie...

 • Link do komentarza trzeźwy niedziela, 09 lutego 2020 18:49 napisane przez trzeźwy

  Wojtek . Ten teren należy do Starostwa. Ale Starostwu nie należy współczuć, i im pomagać bo oni sami nie dbają o swoje tereny, więc tak samo traktują ich tereny spółdzielcy. Starostwu najpierw należy się porządny kopniak w d....p ę. Na przykład, niech Straż Miejska przyjrzy się pasom krzewów wzdłuż ulicy WINIARY. Te pasy krzaków na wysokości sklepu TEX TIL i sklepu ciucholand jeszcze przed parkingiem, też od zawsze należą do Starostwa. A w tych krzakach jak sobie spojrzą butelka leży przy butelce papier przy papierze . Po prostu burdel na sto dwa. A że nie jest to teren spółdzielni, to wiem na pewno od długoletniego sprzątacza tego parkingu przy tych sklepach. Ale Straż Miejska umie dawać mandaty tylko biednym kierowcom, cholendziu. Staroście mandatu nie dadzą, bo to ich kolega !!

 • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna niedziela, 09 lutego 2020 18:44 napisane przez mieszkaniec Gniezna

  A co zrobić, jak nieodpowiedzialne osoby dokarmiają wbrew naturze gołębie, które brudzą trotuary, gniazdują na drzewie w centrum miasta, brudzą przechodniów? jedno takie miejsce jest na targowisku, chodnik naprzeciw tego drzewa jest tak brudny i oblepiony odchodami, ze brzydzi się tamtędy chodzić. A utrzymanie czystości tego chodnika należy do Miasta! Także jedno z drzew na ul Grzybowo jest siedliskiem dziesiątków gołębi, które tam są dokarmiane, przesiadują na gałęziach i brudzą przechodniów.

 • Link do komentarza Seniorka niedziela, 09 lutego 2020 16:14 napisane przez Seniorka

  Niepokoi również parkowanie i niszczenie terenów zielonych wokół wieżowców na os. W. Łokietka. Jeśli kierowcy nie mają wrażliwości społecznej, to trzeba ich nauczyć. Może mandaty przemówią do rozsądku!

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 09 lutego 2020 10:17 napisane przez mieszkaniec

  Wojtek, nie manipuluj. Władze gnieźnieńskie i spółdzielni dobrze wiedzą, co do kogo należy. A jak nie wiedzą i gdy sobie nie mogą poradzić, to jak tu już zaznaczano, niech ustąpią miejsca innym, sprawniejszym.

 • Link do komentarza uzo sobota, 08 lutego 2020 22:16 napisane przez uzo

  Spółdzielnia tylko pieniądze brać potrafi, ale żeby zapewnić mieszkańcom dogodny parking, to już nie łaska. Jak to się im zgłasza, to tylko ręce rozkładają, chyba są tylko od parady.

 • Link do komentarza Wojtek sobota, 08 lutego 2020 19:44 napisane przez Wojtek

  Po pierwsze to trzeba sprawdzić czyj to jest teren, namnożyło się pełno wspólnot, kłócących się o tego typu trawniki, czy do 5tki czy do 6tki czy może Starostwa, dlatego żadne służby miejskie nie powinny na to w ogóle reagować.

 • Link do komentarza Awangarda sobota, 08 lutego 2020 15:49 napisane przez Awangarda

  LUDZIE TAK KRYTYKUJECIE a pan Starosta Gruszczyński nic nie robi by wzdłuż ulicy Orchowskiej utworzyć miejsca parkingowe dla mieszkańców wieżowców ! A przecież ulica Orcholska,, to ulica starostwa. I pas uliczny, wraz z trawnikami, należący do starostwa, sięga aż do samych ścian szczytowych wieżowców.

 • Link do komentarza Miko sobota, 08 lutego 2020 09:33 napisane przez Miko

  Ci z tej spółdzielni kierujcie pretensje do siebie, bo w końcu jesteście członkami tej spółdzielni i wybieracie sobie taki zarząd, co jak można przeczytać ma wasze żale gdzieś. Wasz prezes za ciężkie wasze pieniądze nie dba o porządek na osiedlach, a poza tym jest dodatkowo radnym, to wasze otoczenia powinny lśnić czystością, przykładem, porządkiem. A jak sobie nie radzi, to go wymieńcie!

 • Link do komentarza Mieszkaniec Winiar sobota, 08 lutego 2020 02:43 napisane przez Mieszkaniec Winiar

  To ja dodam jeszcze trawnik przy Orcholskiej koło szkoły, od strony biblioteki. Jakiś kierowca, bądź kierowcy zrobili sobie przez niego skrót i zamiast jechać drogą osiedlową równoległą do Orcholskiej, przecinają trawnik. Już wyżłobili dwie głebokie koleiny.
  Wystarczyłoby położyc w tym miejscu betonowy ogranicznik, chocby stary krawężnik. Zgłaszałem to kilkakrotnie i nadal nikt się tym nie zainteresował.

 • Link do komentarza Michał piątek, 07 lutego 2020 23:19 napisane przez Michał

  Straż Miejska jest niepotrzebna? Czy Was pogięło? Policja jedzie tylko na wypadki śmiertelne i ma w d.. wszystkie drobniejsze sprawy. Ja pierd...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane